Astronomická pozorování
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Huh, podobny model, jako na spodni fotce uz jsem snad i daval sem, ale ten horni me ted prekvapil.
Nevite nekdo, jak se s timhle manipuluje? Kolika chlapu je na to potreba? Je to vsechno na silnych
motorech?


Nevite nekdo, jak se s timhle manipuluje? Kolika chlapu je na to potreba? Je to vsechno na silnych
motorech?


"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Ech, obloha ted zajimave oziva a u nas porad zatazeno..
Přehled událostí na obloze od 16. 9. do 22. 9.
http://www.astro.cz/clanek/5956?utm_sou ... ign=clanky
http://www.skyandtelescope.com/observin ... 02401.html

Přehled událostí na obloze od 16. 9. do 22. 9.
http://www.astro.cz/clanek/5956?utm_sou ... ign=clanky
http://www.skyandtelescope.com/observin ... 02401.html

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Pred nedavnem jsem do jineho vlakna daval nestastnou letici zabu, tohle je daleko optimistictejsi -
slunecni halo, ktere zachytil John Chumack i s proletavajici vazkou nad svou domaci observatori.
http://www.universetoday.com/104791/ast ... dragonfly/

slunecni halo, ktere zachytil John Chumack i s proletavajici vazkou nad svou domaci observatori.
http://www.universetoday.com/104791/ast ... dragonfly/

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
Re: Astronomická pozorování
Těžko říct kolik chlapů je potřeba na samotné přenesení, je možné že mají zvedák přímo na autě a pak stačí jen jeden. Ale co se týče pohonu je pravděpodobné, že to zvládne jen velmi malý motorek.Gubarev píše:Huh, podobny model, jako na spodni fotce uz jsem snad i daval sem, ale ten horni me ted prekvapil.
Nevite nekdo, jak se s timhle manipuluje? Kolika chlapu je na to potreba? Je to vsechno na silnych
motorech?
U Haleova teleskopu o průměru 508 cm, u něhož pohyblivé části váží 530 tun, pohon obstarával 50-ti Wattový motorek!
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Machi: Jasně, dobré vyvážení.. 
Naposledy upravil(a) Gubarev dne 20.9.2013 0:56, celkem upraveno 1 x.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Hm, ani jsem si letos nestačil to léto užít (vyjma jednoho týdne) a už tu máme další sezónu.
V neděli začíná na severní polokouli podzim. Zajímavé jsou změny datumů počátků jednotlivých
ročních období, z důvodu asynchronicity různých typů kalendářů a měření času dle různých metod.
Zajímavý článek na téma podzim:
http://www.space.com/22852-fall-equinox ... ained.html


V neděli začíná na severní polokouli podzim. Zajímavé jsou změny datumů počátků jednotlivých
ročních období, z důvodu asynchronicity různých typů kalendářů a měření času dle různých metod.
Zajímavý článek na téma podzim:
http://www.space.com/22852-fall-equinox ... ained.html


"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Skutečně úžasná pozorování kamerou Jupitera, ale hlavně Měsíce - fascinující detaily...
Pak také nějaké mlhoviny, či hvězdokupy. Bohužel funkce "Captions" nefunguje v CS,
pouze defaultně v AN, takže určitě můžete pomoci vidět původní titulky, ale i kdyby
člověk nerozuměl - je to sice škoda, ale užijete si to stejně...
Pak také nějaké mlhoviny, či hvězdokupy. Bohužel funkce "Captions" nefunguje v CS,
pouze defaultně v AN, takže určitě můžete pomoci vidět původní titulky, ale i kdyby
člověk nerozuměl - je to sice škoda, ale užijete si to stejně...
Naposledy upravil(a) Gubarev dne 24.9.2013 3:26, celkem upraveno 1 x.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Vypadá to, že Deep Astronomy budou mít svůj videooportál. Skvělé! Držím palce.
Nejvíc mě na tom všem překvapila "zkousnutelnost" CZ titulků, v porovnání s jinými
weby, většina autorů (a následně poskytovatelů) na to kašle. Nu, uvidíme. Čím
rychleji se z toho stane standart, tím lépe...
Nejvíc mě na tom všem překvapila "zkousnutelnost" CZ titulků, v porovnání s jinými
weby, většina autorů (a následně poskytovatelů) na to kašle. Nu, uvidíme. Čím
rychleji se z toho stane standart, tím lépe...
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Ještě k Měsíci:
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield


