Astronomická pozorování
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Snimek objektu, ktery pozorovali obyvatele kanadskeho mesta Waterloo. Podle fotky to vypada na
segment kosmicke rakety, zajimave je, ze byl viditelny po dobu 15-20 minut, ale jak se uvadi v clanku,
mohl to zpusobit uhel, pod kterym objekt padal vzhledem k pozorovatelum a jeho nasviceni vecernim
Sluncem. (pozorovani se udala kolem osme hodiny vecerni tamniho casu.)
zdroj: http://www.astrowatch.net/2013/08/myste ... n-sky.html

segment kosmicke rakety, zajimave je, ze byl viditelny po dobu 15-20 minut, ale jak se uvadi v clanku,
mohl to zpusobit uhel, pod kterym objekt padal vzhledem k pozorovatelum a jeho nasviceni vecernim
Sluncem. (pozorovani se udala kolem osme hodiny vecerni tamniho casu.)
zdroj: http://www.astrowatch.net/2013/08/myste ... n-sky.html

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
Re: Astronomická pozorování
S tím smogem máš pravdu. Když přijedou holandské děti na tábor do ČR, tak je nejvíc fascinuje hvězdné nebe. To je pro ně suverenně největší atrakce, kterou doma nemají.
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Ach jo, to je nejen smutny, ale i strasny...tomas píše:S tím smogem máš pravdu. Když přijedou holandské děti na tábor do ČR, tak je nejvíc fascinuje hvězdné nebe. To je pro ně suverenně největší atrakce, kterou doma nemají.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
to je fofr...Po nove Delphinae tu mame dalsi, opet objevenou japonskym astronomem
Koichi Itagakim vcera (objevitel novy v Delfinovi). Mag 15-16, ale v dalsich dnech
se ocekava zjasneni.

Koichi Itagakim vcera (objevitel novy v Delfinovi). Mag 15-16, ale v dalsich dnech
se ocekava zjasneni.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
Re: Astronomická pozorování
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Ano, je to v NGC6956, Koichi Itagaki je uzasnej Sherlock nocni oblohy..
Panove admini - prosba, v puvodni zprave jsem prehledl preklep v jeho prijmeni,
prosim, muzete umazat to "m"? Dekuji moc!
Panove admini - prosba, v puvodni zprave jsem prehledl preklep v jeho prijmeni,
prosim, muzete umazat to "m"? Dekuji moc!
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
Re: Astronomická pozorování
Já si myslím, že to překlep není "opet objevenou japonskym astronomem Koichi Itagakim" - kým čím, čili to m je tam správně. 
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
To sklonovani japonskych jmen je udesne...
Ale jestli tak - o to lepe.
Ale jestli tak - o to lepe.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
-
lamid
- Inženýr kosmonautiky

- Příspěvky: 1076
- Reputace: 0
- Registrován: 25.7.2013 0:22
- Kontaktovat uživatele:
Re: Astronomická pozorování
Ja som prekvapeny, ze je to zase suhviezde Delfin a po nove je tu supernova. Sice magnitudu 15 nehrozi ze najdem na oblohe,
uz samotna galaxia ma mag 14, cize pre bezneho amatera neviditelna.
uz samotna galaxia ma mag 14, cize pre bezneho amatera neviditelna.
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla
lamid58.blogspot.sk
Nikola Tesla
lamid58.blogspot.sk





