Astronomická pozorování
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Diky, mam z nej fakt radost. 
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Tuto noc! Ale ze zapadu se blizi bourka...GUBAREV píše:
Připravte se na planetární supervíkend
http://www.astro.cz/clanek/5881?utm_sou ... ign=clanky


"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
na SZ obzoru probiha nadherne bleskove divadlo. Neni slyset ani decibel, vse je daleko,
s tou absenci zvuku to vypada opravdu bizarne a uchvatne.
s tou absenci zvuku to vypada opravdu bizarne a uchvatne.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Tak to, co se pred par minutama spustilo, je tedy masivni tropicka bourka,GUBAREV píše:na SZ obzoru probiha nadherne bleskove divadlo. Neni slyset ani decibel, vse je daleko,
s tou absenci zvuku to vypada opravdu bizarne a uchvatne.
clovek by se skoro obaval, pac zitrkem zacina dovolena, ale verim, ze rano uz
nebude po teto prutrzi ani znamka. (doufam! Jinak by to byl ne uplne stastny
zacatek...
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Jo a kdo bude moci, nezapomente na Perseidy 12/13, pisu radsi dopredu, protoze kdo vi,
kdy se dostanu k netu. At se vam vsem moc dari, ja se moc tesim na to "civilizacni zredeni",
analogovou prirodu, ale hlavne na ta nocni predstaveni na obloze...
kdy se dostanu k netu. At se vam vsem moc dari, ja se moc tesim na to "civilizacni zredeni",
analogovou prirodu, ale hlavne na ta nocni predstaveni na obloze...
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Wopat
- Kosmonaut

- Příspěvky: 4729
- Reputace: 646
- Bydliště: Sluneční soustava
- Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Astronomická pozorování
Zrovna jsem se vrátil z nočního lovu Perseid. Letos jsem to poprvé zkusil už takto brzy před maximem a nelituju. Naopak, udělal jsem moc dobře. Poprvé v životě jsem viděl bolid. Zářil jasněji než kterákoliv hvězda na obloze a jeho viditelný let trval cca 7 sekund. Byla to paráda. Navíc noční nebe nad pouští je úplně jiná liga než u nás doma. Celkově jsem za necelé dvě hodiny viděl 16 meteorů. Neseďte v noci doma a vyražte pod noční oblohu. Letos nám pozorovací podmínky přejí. Nebudete litovat 
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
- zdenekjihlava
- Zájemce o kosmonautiku

- Příspěvky: 60
- Reputace: 0
- Registrován: 28.7.2013 11:17
Re: Astronomická pozorování
Kdyz ta poust je trosku z ruky 
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Panove, ted 2 krasne jasne bolidy rovnou smerem z Persea, uz to slusne fici 
[i kdyz peak ma byt az v noci ze zitrka na pozitri http://www.astro.cz/clanek/5893]
Trosku naplast na ten muj navrat do reality (plus dnesni vecerni dorustajici srpek,
ktery ale uz davno zapadl za obzor...)
Jinak astro-dovca paradni, pozorovani mlecne drahy a DSO binokulem ve str. Cechach uzasne,
pozorovani na severu prekazila oblacnost, ale zazitek skvely. Kamos z KALu (Klub astronomu
Liberce) se o me krasne postaral
Detaily pozorovani mlecne drahy me zas nabily na mesice dopredu, to byla pohadka.
A ujistil jsem se, ze ten muj binokul je uzasny v pomeru cena/vykon/+transport!
Jen ten navrat do realu bude ted tezky...
kamos se svym refrakem, zatim terestricka pozorovani:

nas pozorovaci flek i s burtiky na ohni

[i kdyz peak ma byt az v noci ze zitrka na pozitri http://www.astro.cz/clanek/5893]
Trosku naplast na ten muj navrat do reality (plus dnesni vecerni dorustajici srpek,
ktery ale uz davno zapadl za obzor...)
Jinak astro-dovca paradni, pozorovani mlecne drahy a DSO binokulem ve str. Cechach uzasne,
pozorovani na severu prekazila oblacnost, ale zazitek skvely. Kamos z KALu (Klub astronomu
Liberce) se o me krasne postaral
Detaily pozorovani mlecne drahy me zas nabily na mesice dopredu, to byla pohadka.
A ujistil jsem se, ze ten muj binokul je uzasny v pomeru cena/vykon/+transport!
Jen ten navrat do realu bude ted tezky...
kamos se svym refrakem, zatim terestricka pozorovani:

nas pozorovaci flek i s burtiky na ohni

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield


