IRIS^2
- slappy
- Moderátor

- Příspěvky: 2379
- Reputace: 2929
- Bydliště: Drahany
- Registrován: 9.11.2015 18:48
- Kontaktovat uživatele:
IRIS^2
Evropský parlament schválil vybudování družicové sítě IRIS2 (Infrastructure for Resilience, Interconnection and Security by Satellites) pro zajištění komunikace a konektivity mezi evropskými úřady a institucemi.
Evropská unie plánuje do roku 2027 vystavět vlastní konstelaci komunikačních družic IRISS
Evropská unie plánuje do roku 2027 vystavět vlastní konstelaci komunikačních družic IRISS
Re: IRIS^2
Reakce Elona (mají s Bretonem “vřelý vztah”)
V roce 2030 bude nahoře 20000 až 30000 Starlinků, je to děcká hračka v porovnání se Starlinkem (zhruba 1%)
V roce 2030 bude nahoře 20000 až 30000 Starlinků, je to děcká hračka v porovnání se Starlinkem (zhruba 1%)
Re: IRIS^2
Nicméně jde o bezpečnostní otázku a není od věci mít své řešení na orbitě. Snad to půjde rychleji než s Galileo a vyneseme si to sami
.
Re: IRIS^2
Zajímavé!
Bude fascinující sledovat, jak se IRIS2 postaví vedle Starlinku a Kuiperu — konkurence ve vesmírném internetu rozhodně zrychluje vývoj.
Slope Run
Slope Run

