59. díl - Pátrání po metanu

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26970
Reputace: 2733
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
59. díl - Pátrání po metanu

Příspěvek od Dugi »

A je tu další díl Dobývání vesmíru. Tentokrát se opět po kratší pauze podíváme na Mars. Objektem našeho zájmu bude Curiosity, která zkoumala složení atmosféry Marsu. Zajímavé je, že v ní nenašla žádný metan.



Tento díl obsahuje novinku - od nynějška se už bude každý díl věnovat pouze jednomu hlavnímu tématu - vypustili jsme krátké zprávy ze začátku pořadu. Ukázalo se totiž, že diváci v hojném počtu videa vypínali, během krátkých zpráv, protože se k hlavnímu tématu (na které je lákaly odkazy ze Seznamu) dostali až za minutu. Nyní tedy vyzkoušíme nový formát.
Minulý díl našeho pořadu vidělo celkem 128 391 lidí a přes odkaz v popisu videa přišlo na fórum 233 návštěv.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4838
Reputace: 48
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 59. díl - Pátrání po metanu

Příspěvek od tomas »

Paráda :tlesk: , super

Škoda jen těch krátkých zpráv. Ale je fakt, že většinový divák chtěl vidět to téma, kvůli kterému na odkaz kliknul a následně přečkal reklamu. Možná, že by se ty krátké zprávy mohly dát na konec nebo mezi hlavní téma a výročí. Dá se říct, že VV to mají trochu podobně (nejdřív téma a pak kosmonautika v kostce).

Téma:
- překvapivé složení atmosféry Marsu
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1665
Reputace: 618
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: 59. díl - Pátrání po metanu

Příspěvek od Edemski »

Taky jsem pro krátké zprávy :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26970
Reputace: 2733
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 59. díl - Pátrání po metanu

Příspěvek od Dugi »

Krátkých zpráv je mi taky líto, ale Stream si nechal udělat grafy sledovanosti a krátké zprávy prý byly doslova "smrtící". Navrhl jsem dramaturgovi přesně to, co navrhuje tomas, tedy dát krátké zprávy mezi hlavní téma a výročí. Zatím chtějí vyzkoušet současný model.

P.S. odkaz se bude upravovat asi až před nasazením na Seznam.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: 59. díl - Pátrání po metanu

Příspěvek od chobolatom »

Bezvadný díl, jinak jsem taky pro krátké zprávy za hlavním tématem.
Uživatelský avatar
Maikl147
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 14
Reputace: 0
Registrován: 22.1.2012 19:47
Re: 59. díl - Pátrání po metanu

Příspěvek od Maikl147 »

Perfektní práce, jako vždy, ale za krátké zprávy jsem také pro. Lepší pocit jsem měl po shlédnutí dílů s více informacemi. Možná jsem to my, hladoví po novinkách.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 59. díl - Pátrání po metanu

Příspěvek od Wopat »

Opět pěkný díl. Co dodat, než že jsem samozřejmě také pro krátké zprávy. Ostatně asi jako všichni na tomto fóru. Nejspíš. I přesto nás s největší pravděpodobností bude menšina, která hladoví po novinkách. Tak jak napsal Maikl147.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: 59. díl - Pátrání po metanu

Příspěvek od Samo1995 »

Dnešný diel sa mi naozaj veľmi páčil. Tiež ma zaujal ten lunochod.

A mám taký návrh, možno menšie vylepšenie... Šéfom si tu samozrejme ty :klaní se:
Ale čo tak dať krátke správy až na koniec časti? Lebo napríklad tento týždeň sa toho stalo fakt dosť veľa (progress, x-37) a je škoda že to v tom diely nie je. Proste dať hlavnú správu na začiatok a krátke správy medzi hlavnú správu a výročie. Myslím si že by to splnilo účel, lebo poslucháčov by na začiatku zaujala hlavná správa a potom... no, povedzme si rovno, každý sa rád pozerá sa štarty rakiet alebo na kozmonautov na vesmírnej prechádzke.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 59. díl - Pátrání po metanu

Příspěvek od Wopat »

Samo, možná by sis mohl přečíst předchozí příspěvky :lol:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26970
Reputace: 2733
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 59. díl - Pátrání po metanu

Příspěvek od Dugi »

Díky kluci, já sám navrhuju krátké zprávy mezi hlavní téma a výročí, jak už jsem psal výše. Ale o podobě pořadu rozhoduje Stream. Já můžu říct svůj názor, nápad,nebo tip, ale oni budou mít poslední slovo o podobě pořadu. Návrh na zařazení krátkých zpráv mezi hlavní téma a výročí jsem jim poslal. Oni ho prozatím odmítli s tím, že chtějí ozkoušet nový formát. Kdo ví, třeba se jednou krátké zprávy vrátí. Uvidíme. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“