Stránka 1 z 1

IRIS^2

Napsal: 5.3.2023 12:59
od slappy
Evropský parlament schválil vybudování družicové sítě IRIS2 (Infrastructure for Resilience, Interconnection and Security by Satellites) pro zajištění komunikace a konektivity mezi evropskými úřady a institucemi.
Evropská unie plánuje do roku 2027 vystavět vlastní konstelaci komunikačních družic IRISS


IRIS^2

Napsal: 19.12.2024 22:43
od Tjov
Do roku 2030 bude mít Starlink a Kuiper velkou sestru IRIS2, alespoň tak zní plán.

290 satelitů

Re: IRIS^2

Napsal: 19.12.2024 22:47
od Tjov
Reakce Elona (mají s Bretonem “vřelý vztah”) :mrgreen:

V roce 2030 bude nahoře 20000 až 30000 Starlinků, je to děcká hračka v porovnání se Starlinkem (zhruba 1%)

Re: IRIS^2

Napsal: 19.12.2024 22:53
od Tjov
Nicméně jde o bezpečnostní otázku a není od věci mít své řešení na orbitě. Snad to půjde rychleji než s Galileo a vyneseme si to sami :palec nahoru: .

Re: IRIS^2

Napsal: 20.10.2025 4:52
od athena
Zajímavé! 🚀 Bude fascinující sledovat, jak se IRIS2 postaví vedle Starlinku a Kuiperu — konkurence ve vesmírném internetu rozhodně zrychluje vývoj.
Slope Run