Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Yoss
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 10
Reputace: 0
Registrován: 15.5.2014 6:13
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Yoss »

Hoj,moje dotazy budou asi pro veterány k smíchu,přesto: dá se snížit počet kerbonautů v dokončené raketě před startem? Konkrátně poslat v třímístném modulu jen jednoho pilota?Jde mi o záchranou misi a rád bych ty dva neštastníky dostal z munu domů.Absolvovali celkem 5 vzletů a přistání při sběru vzorků tak jsou to veteráni,přesto stačil jeden menší kamínek ... :oops:
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od kopapaka »

Tak možnosti jsou dvě, buď ji vrátit zpátky do hangáru a upravit tam a nebo je prostě nechat vystoupit přes EVA přímo na rampě . Třeba si při tom moc nenatlučou :-D
Uživatelský avatar
ludan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 160
Reputace: 0
Registrován: 31.7.2013 15:18
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od ludan »

Patas25: je mi líto, ale moc neporadím, mně se to kouše i když mám zapnutých víc světel a přistávám na Munu. A to si myslím, že nemám nejhorší komp (z hlavy nevím konfiguraci, sedím teď v práci 8-) ) Jde i o nastavení náročnosti grafiky ve hře. Dokonce se mi někdy stalo, že už při spuštění hra načítala jednotlivé položky neskutečně dlouho.

Yoss: asi nejjednodušší je před startem vybrat posádku - já to dělám už v montážní hale - vlevo nahoře jsou tři modrá tlačítka:
1. součástky
2. nastavení akčních kláves (nebo jak to nazvat)
3. výběr posádky - tam si naklikáš koho chceš, aby letěl, případně právě aby letěl jen jeden ze tří
Yoss
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 10
Reputace: 0
Registrován: 15.5.2014 6:13
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Yoss »

Díky moc,ten EVA výstup mě taky napadl,ale špatně dopadl :?

k té konfguraci: phenom II x4 960t
8GB DDR2
MSI 7850 1GB DDR5
A šlape to na plné koule bez problémů,přesto že to není hi tech sestava.Nepoužívám ale zatím žádné mody.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26970
Reputace: 2733
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Dugi »

K té redukci PC náročnosti - já sleduju na YouTube autora jménem Scott Manley. Ten v podobných případech doporučuje plugin Texture reduction. Ale nemám s ním osobní zkušenosti.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Patas25
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 30
Reputace: 0
Registrován: 9.11.2013 10:41
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Patas25 »

Zkusím ten Texture reduction. No nějak mi to právě nezvládají ramky. Budu muset aji přikoupit, hold někdy se musela najít kvalitní hra, kterou už mé pc přestane dávát. Díky za názory a za tip ;-)
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od kopapaka »

Redukované textury šlapou a na rychlosti je to znát.
Mimochodem, včera dvě havárie, obě kvůli obráceně namontovanému ASAS - příčina zjištěna až přípravě na třetí let. Zdá se, že pořizování předstartovních fotek vážně nosí smůlu :-)
Alfik
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 16
Reputace: 1
Registrován: 29.3.2013 14:21
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alfik »

1. Pokus se stavět rakety z co možná nejmenšího počtu dílů. Na Mun či Minmus se dá doletět se strojem který má méně než deset dílů, na startovací rampě. Scott Manley to dokáže se třemi díly - ale to už ani není normální člověk :D
2. Pokus se snížit co nejvíc počet dílů, které se nějak hýbou, když raketu postavíš na startovací rampu. To znamená, že po načtení rakety se nějak zhoupnou svou vahou dolů, a po startu se nějak vyhoupnou nebo něco podobného, tahem motorů. Právě toto, tedy počítání mechaniky jednotlivých částí oproti sobě, "sežere" nejvíc výpočetního výkonu.
Tato rada koliduje s radou č. 1, tedy aspoň zdánlivě. Proč? Protože toho se dá dosáhnout používáním "lepicí pásky", tedy struts. To sice zvyšuje počet dílů, ale na druhou stranu to výrazně snižuje houpání dílů, a tím potřebný výkon PC.
Takže se "strutama" nešetři - klidně i 4-6 zkřížených a pojištěných na každou přídavnou nádrž, motor, apod.
A nádavkem, pokud s takovým strojem potom dokuješ, méně se to třepe, točí, a lépe se dokuje a potom i zachází se spojenými stroji.
Bohužel, trošku to kazí grafickou stránku - rakety pak nevypadají úplně jako v reálu, no ale co je lepší, aby byla raketa hezká, nebo aby byla funkční? Konec konců, Ami uzemnili svůj (vraždomatický) raketoplán a lítají na (spolehlivých) Sojuzech... i když... možná, teď... uvidíme :)
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od kopapaka »

Alfik: dík, obvykle stavím jednoduší a menší věci, ale tentokrát se to jaksi zamotalo.

Jeden z mých obvyklých strojů ( starší 2STO )... :-D

Obrázek

A ve volných chvilkách testované SSTO od Alchyho...

Obrázek

A ještě poslední foto ze ztracené stanice... Hra bohužel odešla, takže zas od začátku.

Obrázek
Alfik
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 16
Reputace: 1
Registrován: 29.3.2013 14:21
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alfik »

Já mám dotaz tak zhruba na střední úroveň bych řekl :)
Pokud bych chtěl např. vyzkoušet nějaké mody apod, dá se nějak hra spouštět v oddělených, několikanásobných, variantách?
Co tím myslím: dejme tomu že mám jednu hru s kethanem, a jinou bez - třeba vanilku, nebo jen s mechjebem. Nebo třetí s Alchymistickým modem.
Mohu nějak spustit jen jednu z nich, vč. uložené hry podle této verze?
PS: Já samozřejmě vím, že mohu mít několik adresářů, a tedy několik různých her, a v každém z nich jiný save, ptám se na origo spuštění z launcheru.

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“