Astronomická pozorování

Náš web se v první řadě zaměřuje na kosmonautiku. Ale najdete tu i pár drobností o astronomii.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 10
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování

Příspěvek od Gubarev »

Případný návrh na výlet. Poslední 2 týdny letos mám mít dovolenou,
vyrazil bych na 2-3 dny a dal si víc programů. Ubytko někde na hotelu.
Může to být parádní...Jedu na 100%

První české 3D planetárium v Plzni se otevře lidem 4. listopadu
http://www.ceskenoviny.cz/...y/prvni-ce ... adu/994952

V Plzni se otevře první 3D Planetárium v ČR
http://www.scienceworld.cz/aktuality/v- ... v%C2%A0cr/

První 3D Planetárium v ČR
http://www.techmania.cz/clanky.php?key= ... arium_v_cr

Program ve 3D Planetáriu
http://www.techmania.cz/info.php?key=8810

Obrázek
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 4
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Astronomická pozorování

Příspěvek od indian22 »

To jako myslíš od nějakého 16 prosince, do konce roku? Tu Plzeň bych si dal, připojí se někdo?
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 10
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování

Příspěvek od Gubarev »

indian22 píše:To jako myslíš od nějakého 16 prosince, do konce roku? Tu Plzeň bych si dal, připojí se někdo?
Přesně tak - plus/mínus nějaký ten den, musím se v práci podívat do rozpisu. Dokonce když se to jeden
můj kolega dozvěděl, spadl na podlahu a řekl mi s nepřítomným pohledem, že "takhle dlouho nemůžu mít
dovolenou, protože se z toho pos**ou" Až takhle na ostří nože to řešíme. Nicméně zatím je dost času a
v Plzni se nemusíme ničeho obávat, takže je to jen o synchronizaci volných termínů někdy +/- 3 týdny
před akcí (tedy aspoň u mě, netuším, jak je tomu u tebe), ale máme čas to pořešit.

Edit: větou v Plzni se nemusíme ničeho obávat jsem myslel, že neřešíme mezinár. booking hotelu, letenky,
rezervace a podobné trable, které jsme museli řešit nedávno s kamarády při cestě mimo ČR. To je úžasný,
sedneme na vlak/autobus a je to. Nicméně samozřejmě booking ubytka bych řešil online v době, kdy by už
bylo jisté, že v ony termíny můžeme. Nebojím se volné kapacity: v zimě do Plzně nejezdí nikdo za lyžováním
(či podobnými sezónními aktivitami), takže si myslím, že ceny budou víc než příznivé a bude i možnost
dobrého výběru.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 10
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování

Příspěvek od Gubarev »

krásný záznam měsíční rotace pořízený sondou LRO:

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4838
Reputace: 49
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Astronomická pozorování

Příspěvek od tomas »

Oni tam mají i aerotrim nebo je ten obrázek odjinud?
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 10
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování

Příspěvek od Gubarev »

Mají to tam, nevím nakolik je zrovna tohle foto autentické, nicméně je to jedno z tamních lákadel.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 4
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Astronomická pozorování

Příspěvek od indian22 »

Taj jako přesně to nevím. Ale loni jsme měli tou dobou zavřeno, tak jednoduše počítám že to tak bude zas.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4838
Reputace: 49
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Astronomická pozorování

Příspěvek od tomas »

Pokud bys byl Gubareve v Plzni, tak bych mohl s tebou a dalšími udělat jednu odpolední návštěvu Planetária (víc bohužel z časových důvodů nedávám). Vlakem nebo autem se do Plzně dostanu za chvíli. Předpokládám, že Indian by taky jel (pokud by se nerozhodl rovnou pro vícedenní výlet). Lakely je prakticky místní, takže to už jsme čtyři. Bylo by to v podstatě takové miniSetkání. :)
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 10
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování

Příspěvek od Gubarev »

To zní velmi dobře! :) :)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1161
Reputace: 229
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Astronomická pozorování

Příspěvek od Lakely »

Rád se k vám případně přidám, sám jsem se tam chystal. Ovšem je nutné si návštěvu zřejmě předem zarezervovat, na začátku listopadu, až otevřou čekají poměrně nával, takže když se domluvíme, kdy byste tam chtěli jít, mohu rezervaci zajistit :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke

Odpovědět

Zpět na „Astronomické okénko“