Astronomická pozorování
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Nadherny, az "krvavy" pulmesic ted zapada za obzor (z meho mista pozorovani).
To je nadherna podivana.
To je nadherna podivana.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
ALERT !!!!!!
Ech, to je k zblazneni
. Konecne zajimavy ukaz skoro v nadhlavniku, ale mam uplne zatazeno.
Zatim to vypada na moznou Novu v souhvezdi Delfina, kdo by mel cas a viditelnost,
zkuste se podivat, udajne je viditelna i binokulem.
http://www.universetoday.com/104103/bri ... inoculars/

Ech, to je k zblazneni
Zatim to vypada na moznou Novu v souhvezdi Delfina, kdo by mel cas a viditelnost,
zkuste se podivat, udajne je viditelna i binokulem.
http://www.universetoday.com/104103/bri ... inoculars/

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Ted se trochu roztahla oblacnost a myslim, ze to vidim!
Jen je ten klasickej problem amatera. V binokulu uz tam je tech hvezd hodne, ale dle mapy mi to sedi.
Jde o fakt jasny bod, ale nevim, jestli tam jeste vcera nebyl...Pomoooooc!
Baranko, nejsi vzhuru?
Jen je ten klasickej problem amatera. V binokulu uz tam je tech hvezd hodne, ale dle mapy mi to sedi.
Jde o fakt jasny bod, ale nevim, jestli tam jeste vcera nebyl...Pomoooooc!
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
Re: Astronomická pozorování
Mám to stejné, lehce protrhaná oblačnost, semtam mrak, koukal jsem, Delfína jsem našel, ale kolem jen hodně hvězd, takže nejsem schopný bližší identifikace.
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Achjooo!
Chvilku to bylo dobry, ted uz zase cekam, snad....no uvidime.
Oblacnost je lokalne velice promenliva.
Chvilku to bylo dobry, ted uz zase cekam, snad....no uvidime.
Oblacnost je lokalne velice promenliva.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Asi to znovu mam, ale ze zapadu se blizi monstrozni oblacnost,
dokonce zacalo jemne mzit
(
dokonce zacalo jemne mzit
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
A uz je to uplne spatny.. 
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Ted se oblacnost uplne rozehnala, ale nad Prahou je takovy to polopruhledne "mleko" -
pozemnim svetlem syceny opar. Jdu spat, ale nic se nedeje, pokud by to mela byt nova,
tak bude pozorovatelna minimalne par tydnu. Uvidime.
Znamy na Slovensku udelal foto kompaktem rychle fotio (dole vlevo tesne u okraje je Altair)
Udela jeste jednu fotku za chvilku, at se to da porovnat.

pozemnim svetlem syceny opar. Jdu spat, ale nic se nedeje, pokud by to mela byt nova,
tak bude pozorovatelna minimalne par tydnu. Uvidime.
Znamy na Slovensku udelal foto kompaktem rychle fotio (dole vlevo tesne u okraje je Altair)
Udela jeste jednu fotku za chvilku, at se to da porovnat.

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Tak jsem ted zjistil, ze John Chumack ma stejnej binokul jako ja.
To jeste neni nic tak svetoborneho - za cca 2k+ si ho muze koupit kazdy.
Ale ten blazen zase zaexperimentoval a udelal krz nej fotku mlecne drahy,
jen se ted sklanim pred tou koincidenci, pac minule utery jsem s nim koukal
presne do stejnych mist...
A bylo to uzasne, jen se samozrejme neda
srovnavat ocni sitnice a CCD prvek, ktery fotony zachycuje v prubehu casu.
Takze dopredu priznavam: takhle to opravdu nevypadalo
Davam to sem hlavne z duvodu toho, jak si sikovny astrofotograf najde jakoukoli
moznost neco zajimaveho blejsknout..
Nejen ten NUTNY "knowhow", jak usporadat opticke/elektronicke a posleze
postprodukcni sw prvky. Ale ten napad vyuzit treba i detskou cocku ze stavebnice,
ktera vam najednou doda uzasny output. To je opravdu NAREZ.

To jeste neni nic tak svetoborneho - za cca 2k+ si ho muze koupit kazdy.
Ale ten blazen zase zaexperimentoval a udelal krz nej fotku mlecne drahy,
jen se ted sklanim pred tou koincidenci, pac minule utery jsem s nim koukal
presne do stejnych mist...
srovnavat ocni sitnice a CCD prvek, ktery fotony zachycuje v prubehu casu.
Takze dopredu priznavam: takhle to opravdu nevypadalo
Davam to sem hlavne z duvodu toho, jak si sikovny astrofotograf najde jakoukoli
moznost neco zajimaveho blejsknout..
Nejen ten NUTNY "knowhow", jak usporadat opticke/elektronicke a posleze
postprodukcni sw prvky. Ale ten napad vyuzit treba i detskou cocku ze stavebnice,
ktera vam najednou doda uzasny output. To je opravdu NAREZ.

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield


