Astronomická pozorování
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
autor se vas snazi trochu prekvapit,
zajimave, jaka podoba, ale teda tak nikdy nas srpek nevypadal..
The Familiarity of a Crescent Moon
https://socialreader.com/me/content/Ly4 ... aign=gplus

zajimave, jaka podoba, ale teda tak nikdy nas srpek nevypadal..
The Familiarity of a Crescent Moon
https://socialreader.com/me/content/Ly4 ... aign=gplus

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Hmm, to jsou mi veci...a...terminy.
Dve soukrome firmy International Lunar Observatory Association (ILOA) a Moon Express
oznamily, ze chteji v r. 2015 (?!!) umistit dvoumetrovou radioantenu a maly opticky dalekohled na upati
krateru Malapert, tim budou mit oba teleskopy dobry vyhled do centra nasi Galaxie, neruseny interferen-
cemi zemske atmosfery a elektromagnetickym sumem, jez zpusobuji pozemni umele radiove zdroje.
Coz o to, plan je to zajimavy, ale ten deadline me tedy zaskocil...
ze by dalsi velkohube PR promo?
zdroj: http://www.wired.com/wiredscience/2013/ ... telescope/
http://www.moonexpress.com/
Prezentace spolecnosti Moon Express Inc.
Dve soukrome firmy International Lunar Observatory Association (ILOA) a Moon Express
oznamily, ze chteji v r. 2015 (?!!) umistit dvoumetrovou radioantenu a maly opticky dalekohled na upati
krateru Malapert, tim budou mit oba teleskopy dobry vyhled do centra nasi Galaxie, neruseny interferen-
cemi zemske atmosfery a elektromagnetickym sumem, jez zpusobuji pozemni umele radiove zdroje.
Coz o to, plan je to zajimavy, ale ten deadline me tedy zaskocil...
ze by dalsi velkohube PR promo?
zdroj: http://www.wired.com/wiredscience/2013/ ... telescope/
http://www.moonexpress.com/
Prezentace spolecnosti Moon Express Inc.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
Re: Astronomická pozorování
Zní to hezky, ale moc tomu nevěřím. Ovšem hezké by to bylo. 
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Greenwichska observator opet vyhlasuje ceny pro astrofotografy.
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... space.html

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... space.html

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
tohle je sice meteo-foto, ale ulovek slusny teda. Pan si zkousel
vyfotit nejaky ten blesk a dostal takovyto zajimavy nahodny bonus..

vyfotit nejaky ten blesk a dostal takovyto zajimavy nahodny bonus..

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
asi jsem zas objevil Ameriku, ale treba nekdo nezna a pomuze..
Astrocalendar 2013
http://buhlplanetarium4.tripod.com/astr ... /2013.html
Astrocalendar 2013
http://buhlplanetarium4.tripod.com/astr ... /2013.html
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
To je neuveritelne, jak obloha za par dni neuveritelne ztmavla, na rozdil od predchozich noci
s ultra svitivym Mesicem v prizemi/uplnku. A to pozoruji z vetsiho mesta, kontaminovanem
svetelnym smogem nejvic v nasi zemi..
A jeste jedna novinka, pardon, ze s tim tady vubec otravuji, ale jen bych se rad podelil o radost.
Od nedele mi zacina prvni tydeni dovolena po 4 letech a plan byl uz dlouho jasny: Vypadnout z Prahy
kamkoli, kde je lepe viditelna nocni obloha. Myslim, ze kdyz se nic nepokazi (treba pocasi...
),
bude to pro me zivotni zazitek, protoze ja s pozorovanimi zacal az na jare tohoto roku a tak dlouho
jsem nemel moznost byt nekde stranou vetsiho mesta (opravdu cca ty 4 roky...
)
Beru si hvezdne mapy, red led svitilnu, buzolu, laser pointer, fotak, binokular:
http://www.supra-dalekohledy.cz/binokul ... -3408.html
Vetsi dalekohled neberu, pac budu cestovat vlakem a navic jedu se svou postarsi cubinou
Prvni zastavka v Haskove Lipnici, a to primo u pravnuka pana Haska, v pulce tydne (na nov) presun
na sever Cech za Jablonec, za kamaradem astronomem (clenem CAS), u ktereho chci vyzkouset jeho
krasny refraktor a dokoupenou vybavicku:
http://www.brandonoptics.com/Sky-Watche ... p_281.html
http://www.supra-dalekohledy.cz/okular- ... 18135.html
http://www.supra-dalekohledy.cz/okular- ... -4130.html
http://www.supra-dalekohledy.cz/barlow- ... 17707.html
http://www.supra-dalekohledy.cz/hranol- ... -5218.html
http://www.supra-dalekohledy.cz/filtr-b ... -5250.html
(kdyby nekdo chtel rozebrat neco z uvedenych pomucek, budu jen rad)
Hlavne si nejvic za posledni roky odpocinu od prace a tamniho stresu, no panove, tesim se nejvic!
Nemuzu dospat. Jeste zitra prace a pak 9 dni volna. Ech...porad tomu nemuzu uverit!
s ultra svitivym Mesicem v prizemi/uplnku. A to pozoruji z vetsiho mesta, kontaminovanem
svetelnym smogem nejvic v nasi zemi..
A jeste jedna novinka, pardon, ze s tim tady vubec otravuji, ale jen bych se rad podelil o radost.
Od nedele mi zacina prvni tydeni dovolena po 4 letech a plan byl uz dlouho jasny: Vypadnout z Prahy
kamkoli, kde je lepe viditelna nocni obloha. Myslim, ze kdyz se nic nepokazi (treba pocasi...
bude to pro me zivotni zazitek, protoze ja s pozorovanimi zacal az na jare tohoto roku a tak dlouho
jsem nemel moznost byt nekde stranou vetsiho mesta (opravdu cca ty 4 roky...
Beru si hvezdne mapy, red led svitilnu, buzolu, laser pointer, fotak, binokular:
http://www.supra-dalekohledy.cz/binokul ... -3408.html
Vetsi dalekohled neberu, pac budu cestovat vlakem a navic jedu se svou postarsi cubinou
Prvni zastavka v Haskove Lipnici, a to primo u pravnuka pana Haska, v pulce tydne (na nov) presun
na sever Cech za Jablonec, za kamaradem astronomem (clenem CAS), u ktereho chci vyzkouset jeho
krasny refraktor a dokoupenou vybavicku:
http://www.brandonoptics.com/Sky-Watche ... p_281.html
http://www.supra-dalekohledy.cz/okular- ... 18135.html
http://www.supra-dalekohledy.cz/okular- ... -4130.html
http://www.supra-dalekohledy.cz/barlow- ... 17707.html
http://www.supra-dalekohledy.cz/hranol- ... -5218.html
http://www.supra-dalekohledy.cz/filtr-b ... -5250.html
(kdyby nekdo chtel rozebrat neco z uvedenych pomucek, budu jen rad)
Hlavne si nejvic za posledni roky odpocinu od prace a tamniho stresu, no panove, tesim se nejvic!
Nemuzu dospat. Jeste zitra prace a pak 9 dni volna. Ech...porad tomu nemuzu uverit!
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
-
indian22
- Znalec kosmonautiky

- Příspěvky: 958
- Reputace: 4
- Bydliště: Sušice
- Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Astronomická pozorování
Nj jsem na tom úplně stejně. Jen mi neplánovaně dovča začala už včera.
On je teď konečně po několika letech opravdu suchý vzduch. Já byl pozorovat včera a viděl jsem Andromedu pouhým okem!! To svědčí o opravdu dobré viditelnosti, ani nevím kdy se mi to stalo naposledy. A to nebyla nijak zvlášť vysoko byla asi jedna hodina ranní. Akorát, že mám černo černou tmu 300 m od baráku, ale to až asi posledních 5 let, jinak jsem bydlel v ČB.
PS ten binokular je bomba.
On je teď konečně po několika letech opravdu suchý vzduch. Já byl pozorovat včera a viděl jsem Andromedu pouhým okem!! To svědčí o opravdu dobré viditelnosti, ani nevím kdy se mi to stalo naposledy. A to nebyla nijak zvlášť vysoko byla asi jedna hodina ranní. Akorát, že mám černo černou tmu 300 m od baráku, ale to až asi posledních 5 let, jinak jsem bydlel v ČB.
PS ten binokular je bomba.



