Astronomická pozorování
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Supernova SN 2013aa in NGC 5643 June 2, 11, 13, 14, 17, 18, 25 and 28, 2013
http://www.flickr.com/photos/43846774@N ... versetoday
hres - http://farm8.staticflickr.com/7455/9251 ... cfa0_o.jpg

http://www.flickr.com/photos/43846774@N ... versetoday
hres - http://farm8.staticflickr.com/7455/9251 ... cfa0_o.jpg

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
The asteroid 19458 has been officially named Legault by the International Astronomical Union.baranka píše:Jj, ty snímky povrchu Měsíce jsou parádní. Ovšem pokud jsem četl dobře tak dalekohled o průměru 356 mm je už jinačí liga. Mám za to, že i nejedna Lidová hvězdárna by zbledla závistí.
http://legault.perso.sfr.fr/info.html

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Amper
- Zkušený inženýr kosmonautiky

- Příspěvky: 2129
- Reputace: 214
- Bydliště: Plzeň
- Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Astronomická pozorování
Dotaz - proc drzej v ruce ty ovladace a koukaj na jinou stranu nez dalekohled ? Vypada to jako ovladani od RC modelu
- baranka
- Znalec kosmonautiky

- Příspěvky: 962
- Reputace: 2
- Bydliště: Znojmo
- Registrován: 28.8.2011 12:42
- Kontaktovat uživatele:
Re: Astronomická pozorování
Řekl bych, že to není snímek z nočního pozorování ale snímek určený na stránky ve stylu snímky našich miláčků.Amper píše:Dotaz - proc drzej v ruce ty ovladace a koukaj na jinou stranu nez dalekohled ? Vypada to jako ovladani od RC modelu
Ono se zas tak často nekolimuje a nově zakoupený je zkolimován a jinak používám ke kolimaci starou krabičku od filmů s dírkou.GUBAREV píše:Teda, landscapy do stelarka uzasny!
Jen ta vyroba "custom", to bych nedal, me by to trvalo, to radej ozelim...![]()
Ted si nejsem jist, jestli uz se tu resilo (jinde uz jsem otravoval)
Kolimujete, nebo mate refraktor?
Pomalinku po tom zacinam pokoukavat...
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Baranko, prosim te, muzes to trochu vic priblizit?Ono se zas tak často nekolimuje a nově zakoupený je zkolimován a jinak používám ke kolimaci starou krabičku od filmů s dírkou.
Z techto odpovedi mam strasny "rukodelny" mindrak, pac ani netusis, jak manualne nezdatny jsem...
Ale, pokud mas cas a chut, prosim, pribliz.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- baranka
- Znalec kosmonautiky

- Příspěvky: 962
- Reputace: 2
- Bydliště: Znojmo
- Registrován: 28.8.2011 12:42
- Kontaktovat uživatele:
Re: Astronomická pozorování
No, ono se kolimuje když máš problém třeba se zaostřením. V podstatě jsou 3 metody jedna je právě s Laserovým kolimátorem a druhá je s kolimačním okulárem. Třetí je právě s jednoduchým kolimačním přípravkem z krabičky od 35mm filmu, kde se do středu víčka udělá otvor a dno se odřízne.
Návod třeba zde: http://www.supra-dalekohledy.cz/clanky/kolimace/
Nebo zde: http://web.quick.cz/frantabilek/vybaven ... imace.html
Jsou tam vždy všechny návody.
Návod třeba zde: http://www.supra-dalekohledy.cz/clanky/kolimace/
Nebo zde: http://web.quick.cz/frantabilek/vybaven ... imace.html
Jsou tam vždy všechny návody.
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Dik moc, oba clanky mam ulozeny, ale porad je takova hektika, ze jsem se k nim nedostal.
Diky!
Diky!
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
se picnu...koncim work pred pulnoci..
kdo bude mit chvilku, nenechte si to ujit.
Pozvánka na přednášku Breaking Through the Seeing Barrier in Planetary Astronomy
V úterý 16. července od 18:00 se uskuteční veřejná přednáška Breaking Through the Seeing Barrier i
n Planetary Astronomy od Francka Marchise, Senior Planetary Astronomer and Media & Science Liaison
at the Carl Sagan Center of the SETI Institute. Místem konání je Restaurace Sklepení (naproti zastávce
Tachovské námětí), kde probíhají Kosmoschůzky. Přednáška nebude tlumočena, proběhne v angličtině.

kdo bude mit chvilku, nenechte si to ujit.
Pozvánka na přednášku Breaking Through the Seeing Barrier in Planetary Astronomy
V úterý 16. července od 18:00 se uskuteční veřejná přednáška Breaking Through the Seeing Barrier i
n Planetary Astronomy od Francka Marchise, Senior Planetary Astronomer and Media & Science Liaison
at the Carl Sagan Center of the SETI Institute. Místem konání je Restaurace Sklepení (naproti zastávce
Tachovské námětí), kde probíhají Kosmoschůzky. Přednáška nebude tlumočena, proběhne v angličtině.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Opet trocha faktu na tema svetelny smog.
Tentokrat z dilny severomoravskych "strazcu nocni oblohy" Pavla Gabzdyla
a Jana Kondziolka. Obema panum velky dik!
Dny bez nocí
Tentokrat z dilny severomoravskych "strazcu nocni oblohy" Pavla Gabzdyla
a Jana Kondziolka. Obema panum velky dik!
Dny bez nocí
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
kratky timelapsovy gif:


"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield