Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Alfik
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 16
Reputace: 1
Registrován: 29.3.2013 14:21
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alfik »

Tak pokud používáš několik Mechjeb modulů (např. když vypouštíš lander plus družici při jednom startu), tak NESMÍŠ dát jeden v. 1 a druhý v. 2 :)
Verze 2 se s předešlou nesnese - má jinak řešený systém "snímání" rychlostí (úhly snímá stejně), a tak pokud máš ten i ten, tak to prasí. Navíc se potom hádají, protože si oba myslí že ovládají raketu.
Já osobně už používám jen dvojku :) a jsem s ní spokojen. No, musím ukládat a nahrávat - proto je to hra a ne reál :) tam by byli mrtví a miliardy fuč. Takhle se na mě Jebediah může furt blbě tlemit :D
Pokud máš dva moduly stejné verze, tak je aktivní vždy jen jeden, takže se nehádají. Dá se to přepnout tím, že na něj klikneš a zadáš "ovládat odtud". To se hodí zvláště když potřebuješ potom ty jedn. části nějak přeskládat a předokovat. Speciálně když máš třeba nějaký "kosmický traktor" s více dockovacími porty, tak se takto označí kterým se má mířit tam kam potřebuješ.
honkl
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 15.5.2013 23:41
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od honkl »

Ahoj chci se zeptat jestli je normalni ze nefunguje ORDO kdyz jsem tam vsechny soubory nakopiroval.. Nema se to nekde zapnout?? Jinak mam verzi 0.19.1. Aji na netu jsem hledal ale nenasel jsem odpoved na moji otazku :) .. ps. diky za info
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26970
Reputace: 2733
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru,
jsem rád, že se u nás registroval nový uživatel. Doufám, že se ti tu bude líbit a zůstaneš u nás i poté, co dostaneš odpověď na tuhle otázku. Naše fórum nabízí mnohem víc témat - ne jen KSP. :) ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
honkl
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 15.5.2013 23:41
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od honkl »

Dugi píše:Vítám tě na našem fóru,
jsem rád, že se u nás registroval nový uživatel. Doufám, že se ti tu bude líbit a zůstaneš u nás i poté, co dostaneš odpověď na tuhle otázku. Naše fórum nabízí mnohem víc témat - ne jen KSP. :) ;)
Určitě :) . Rád bych začal fotit v létě oblohu :) tak nějaké rady si tady přečtu. Ale ohledně vesmíru teď moc pěknou náladu nemám jelikož se pěkně nervuji u této hry :(
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od mager42 »

ORDO uz je dost stare a co si pamatuji tak se skladalo z nekolika ruznych soucastek ktere bylo treba mit ruzne na obou lodich - dokujici i cilove. Mechjeb + Docking cam jsou mnohem jednodussi na pouziti a na asistovane /u mechjebu2 dokonce automaticke/ dokovani bohate staci.
honkl
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 15.5.2013 23:41
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od honkl »

mager42 píše:ORDO uz je dost stare a co si pamatuji tak se skladalo z nekolika ruznych soucastek ktere bylo treba mit ruzne na obou lodich - dokujici i cilove. Mechjeb + Docking cam jsou mnohem jednodussi na pouziti a na asistovane /u mechjebu2 dokonce automaticke/ dokovani bohate staci.
Mužeš mně hodit link na ten docking ?? Mechjeb mám tento http://kerbalspaceport.com/mechjeb/ . Popř nějáké dobré video s tutoriálem . Určitě nějaké jsou ale ptám se jestli nemáš nějaké z kterého to pochopí každý :) díky
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od mager42 »

http://kerbalspaceport.com/lazor-docking-cam/

link na docking cam

http://forum.kerbalspaceprogram.com/sho ... ht=mechjeb

link na mechjeb 2 ale je to zalim jen vyvojova verze jeste neni hotovy. Pro asistovane pripojeni staci ta verze co mas - alespon neobsahuje tu hromadu bugu co verze 2.

video zadne nemam tak jen textove

V mechjebu u cilove lodi nastav tg+ a po dosazeni orientace mechjeb vypni a zapni SAS. Po prepnuti do druhe /te co se pripojuje/ lodi nastav mechjeb na par- a pomoci RCS v docking modu uz jen dolad rychlosti pro priblizeni podle udaju na docking cam /ta se aktivuje pravym tlacitkem na docking portu/.
honkl
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 15.5.2013 23:41
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od honkl »

Takže žádný addon na to aby mně zdockoval 2 tělesa neexistuje?
Alfik
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 16
Reputace: 1
Registrován: 29.3.2013 14:21
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alfik »

Bohajeho vždyť ti to tady píšeme:
Máš hned tři možnosti.
1) ORDA.
Orda mod ti přidá součástku, která když ji umístíš na alespoň jeden z objektů, umí zadokovat automaticky, akorát musíš mít ty lodě u sebe (do 2,5 km, ale lépe je pod 500m z mé zkušenosti). Když ji dáš na oba, je to lepší, můžeš si na orbitě pohrát a skládat si to jak chceš.
2) Mechjeb V.2.
TAKY TI PŘIDÁ součástku bez které to nejde. Dokáže zadokovat lépe než ORDA, ale z menší vzdálenosti (ale zase má funkce na přiblížení, dá se uskutečnit plně automatický start - přiblížení - docking), ovšem nemá 100% úspěšnost - občas manévr nedokončí. Je ve vývinu. Jde o zkušební, předvypuštěnou verzi. Přesto - já os. jsem spokojen a halelujá. Jedničku už nepoužívám.
3) Mechjeb v. 1.
I ON TI PŘIDÁ součástku bez které nebude funkční. Neumí plně autodocking, ale má funkci, která ti srovná obě lodě čumákama paralelně k sobě. Což je na docku nejsložitější. Takže poté můžeš růčo dodělat - v pohodě. Opravdu v pohodě, věř mi - já jsem ještě nikdy nedokázal zadockovat plně ručně, ale s touto fíčurou je to pro mě hračka!
onas
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 9
Reputace: 0
Registrován: 9.9.2012 14:55
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od onas »

To je pekne, ze to umi samo dockovat... ale neumi to automaticky vyletet aby to tu druhou lod potkalo ne? Nemohli byste sepsat nejaky tutorial na setkani 2 lodi? :D

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“