Starship lunar lander pro program Artemis - HLS
Re: Starship lunar lander pro program Artemis - HLS
Jízdní řád dle SpaceX
- demo přečerpání paliva červen 2026
- Demo bez posádky červen 2027
- Artemis III pak srpen 2028
- demo přečerpání paliva červen 2026
- Demo bez posádky červen 2027
- Artemis III pak srpen 2028
Re: Starship lunar lander pro program Artemis - HLS
Ten harmonogram vypadá na papíře hezky, ale u SpaceX bych ty termíny bral spíš orientačně. Především přečerpávání paliva na orbitě je úplně klíčová a dost složitá věc, takže jakýkoliv posun je dost pravděpodobný. Artemis III v roce 2028 je za mě reálný jen v případě, že všechny testy Starshipu proběhnou bez větších problémů.
- Pospíšil
- Velezkušený znalec kosmonautiky

- Příspěvky: 11927
- Reputace: 12806
- Bydliště: Pardubice
- Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starship lunar lander pro program Artemis - HLS
Nový SpX interní cílový termín pro bezpilotní přistání na Mesíci: březen 2027. To je zkrácení o 3 měsíce oproti předchozímu plánu.
Tak uvidíme jak se bude dařit s testy SS v3.
Tak uvidíme jak se bude dařit s testy SS v3.
---
"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Re: Starship lunar lander pro program Artemis - HLS
SpaceX zacalo zo stavat prvy inziniersky (testovaci) kus kabiny pre posadku
- na zaklade vykresov pre letovy hardware
- stavia sa podla standardov a spostupmi, ktore sa pouziju na letovy hardware
- obsahovat bude kompletne vybavenie
- stavba uz zacala v Starbase (pan vo videu pouzil Boca Chica)
- na zaklade vykresov pre letovy hardware
- stavia sa podla standardov a spostupmi, ktore sa pouziju na letovy hardware
- obsahovat bude kompletne vybavenie
- stavba uz zacala v Starbase (pan vo videu pouzil Boca Chica)


