Pochlubte se!

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26972
Reputace: 2734
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě u nás na fóru! Doufám, že se ti u nás bude líbit.
Kluci, kteří s tímhle pluginem pracovali, ti určitě pošlou odkaz.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Wopat »

Samo1995 píše:Ale mám jednu otázku. Kde sa dá stiahnuť dokovací mechanizmus? Chcem si totiž postaviť Mir. :-D Tak... Budem rád, ak mi poradíte, prípadne dáte návod na použitie alebo také niečo.
Ahoj, dokovací modul stáhneš zde http://kerbalspaceprogram.com/forum/sho ... le+docking Ale není to stoprocentní, jak se můžeš dočíst v mém předchozím příspěvku. Přeju hodně dalších úspěchů ;) Jinak vesmírnou stanice nad Munem jsem taky měl. Její foto najdeš na téhlé stránce http://www.kosmonautix.cz/viewtopic.php ... 1ab#p10187
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Wopat »

Málem bych zapomněl! Při své poslední misi k Duně, o které jsem psal jsem si všiml zajímavého úkazu. Pokud přistanete na místě, ze kterého je vidět měsíc Ike budete svědky zvláštního ukázu. Ike se bude pohybovat po obloze, ale pak zpomalí a začne couvat a za chvíli opět zpomalí a změní směr znovu. Je to způsobeno polohou měsíce, která je velmi blízko geostacionární oběžné dráze. Se zrychlením času to vypadá opravdu zajímavě. Doporučuji!
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26972
Reputace: 2734
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Koukám, že si tvůrci pěkně vyhráli a byli originální! Ještě jsem to na vlastní oči neviděl, ale podle popisu je to výborná učební pomůcka pro pochopení fungování geostacionární (nebo spíš dunostacionární :-D ) dráhy.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Wopat »

Dnes přistála živá posádka na první cizí planetě! Jebediah, Bob a Bill přistáli na Duně poblíž prapodivné skály, u které dřív přistála sonda Mars 2, a kterou bylo potřeba prozkoumat. Přistání bylo ukázkové avšak jsem neodhadl nádrže při stavbě lodi a tak se ti tři hrdinové nemají jak dostat zpět. Ta kapka, co jim zbyla v nádrži jim nejspíš nebude stačit ani na orbitu :( Mission failed! Zkusím loď trochu upravit, aby byl další pokus i s návratem na Kerbin. Pokud se mi to nepodaří, budu nucen postavit loď pouze pro jednoho člena posádky. To už by mělo vyjít a pokud snad ani to ne, tak se bude další mise skládat ze dvou letů. Přistávací modul přistane na Duně a při cestě zpět zaparkuje na orbitě, kde si kerbonaut přeleze do návratové lodi. ;)
Obrázek
- za lodí Taurus, na které pózují kerbonauti můžete vidět onu tajemnou skálu a za ní vpravo sondu Mars 2
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Wopat »

Co myslíte? Je to opravdu tvář nebo jen hra světla a stínu? :-D
Obrázek
- vlevo dole Mars 2, nahoře Taurus, uprostřed u skály Jebediah Kerman
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Tommy »

Není to narážka na můj avatar? :lol:

P.S. opravil jsem ti ten obrázek ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Wopat »

Tommy píše:Není to narážka na můj avatar? :lol:

P.S. opravil jsem ti ten obrázek ;)
:lol: Kdepak! :lol:
Díky za opravu, co na něm bylo špatně?
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Samo1995 »

Zdravím Frajeri :D Dnes sa mi konečne podaril medziplanetárny let. Využil som informáciu o tom, že ten podivný slabý motor je vhodný pre lety iným planetám a to mi veľmi pomohlo. Pri stavbe som sa riadil pravidlom, čím viac, tým lepšie a vznikly z toho zbytočne veľká a ťažká loď, ktorá ale má v sebe 2200 litrov paliva na zabrzdenie a skúmanie planéty Eve a jej mesiaca. Loď je momentálne na ceste ku planéte a kým sa tam dostane, chcel by som ešte zvládnuť niekoľko vesmírnych letov k Munu a k Minmusu. V pláne mám aj zaujímavý pokus s jetpackom, keď sa pokúsim dosiahnuť orbitu Minmusu a priletieťna obitálnu stanicu.
Loď s troma Kerbonautmi priletí ku Eve pravdepodobne v Stredu keď odpálim ďalšie dve lode ktoré budú niesť landery. Jeden bezpilotný, ten nakoniec pristane na Eve a druhý pilotovaný, kt. pristane na jej mesiaci.
Plány sú to pekné, avšak zatiaľ som z nich splnil iba zlomok. Toto je vesmírna loď DS1 s troma kerbonautmi na palube. Je to vôbec prvá vesmírna loď, ktorá bude schopná pri planéte zabrzdiť (dúfam)
Obrázek

P.S. Hľadal som ten mód kde je senzor na odhaľovanie anomálií, ale márne. pomôže mi prosím niekto? :klaní se:
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Wopat »

Samo1995 píše:P.S. Hľadal som ten mód kde je senzor na odhaľovanie anomálií, ale márne. pomôže mi prosím niekto? :klaní se:
http://www.kerbal.net/mod.php?id=29
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“