Filmy o kosmonautice - novinky

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od vai777 »

Aféra Lisy Nowak (pokud si ji někdo nepamatuje, tady je něco málo informací - sorry za nechuté selfpromo :-D ) inspirovala připravovaný film "Lucy in the Sky". V hlavní roli se objeví Natalia Portman, režíruje Noah Hawley (má za sebou mimo jiné seriál Fargo).
Zatím je venku teaser:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

V roce 2019 vyjde trhák s názvem Ad Astra a hlavní roli obsadil Brad Pitt. Trailer mě osobně příliš nenadchnul, ale rád se nechám překvapit.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

O trochu zajímavěji už vypadá připravovaný seriál: For All Mankind, který vznikl za přispění společnosti Apple
Historie v něm bude zdá se pokroucená a sověti přistávají na Měsíci jako první...
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Amper »

s..t - to aby clovek platil 5 ruznych streaming sluzeb....
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

Tak na tohle se opravdu těším. Jen je škoda, že se to k nam dostane až bůh ví kdy a jak. Jde o dokument o Neilovi a budou v něm dosud nevydané záběry i ze soukromí. Dokument si lze již předplatit na službě Apple
https://itunes.apple.com/us/movie/armst ... vPP7jKd30M
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

V Indii se připravuje zajímavý film na motivy skutečné události. Inspirací byla sonda MOM, která se vydala na cestu k Marsu. Cesta k realizaci projektu však nebyla jednoduchá. Film asi u nás v kinech nebude, ale snad se objeví alespoň později. Snímek se jmenuje: Mission Mangal a zde je trailer, který vypadá moc pěkně.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

Další trailer na film Lucy in the Sky. Na ten film se těším
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od vai777 »

Meybe píše:V roce 2019 vyjde trhák s názvem Ad Astra a hlavní roli obsadil Brad Pitt. Trailer mě osobně příliš nenadchnul, ale rád se nechám překvapit.
Zatím jsem neviděl, ale malá perlička - velitele kosmické lodi, který je vedle Brada Pitta jednou z hlavních postav filmu, namluvil v ruské verzi kosmonaut Oleg Artěmjev.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Pospíšil »

Meybe píše:V roce 2019 vyjde trhák s názvem Ad Astra a hlavní roli obsadil Brad Pitt. Trailer mě osobně příliš nenadchnul, ale rád se nechám překvapit.
Viděno včera s rodinou a .... oba teenageři to komentovali jako nejnudnější film, co viděli v poslední době...
Můj názor? ... nebyli zase tak daleko od pravdy. :naštvaný:

Technické a fyzikální přešlapy nekomentuju, těch bývá dost i v lepších filmech. Prostě slabota.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
MIKA
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 16
Reputace: 1
Registrován: 22.9.2015 18:36
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od MIKA »

Já jsem film Ad Astra viděl včera a nebyl bych až tak kritický.
Čistě z uměleckého hlediska je to rozhodně o několik levelů lepší sci-fi než třeba opěvované Avengers Endgame (osobně nechápu, jak se taková "vagínovina" mohla stát nejvýdělečnějším filmem všech dob). Film je v podstatě o souboji Eg otce a syna, kteří jsou umanutí dosažení svého cíle a neváhají jít přes mrtvoly a to doslova. Potěšilo mně, že se tvůrci vyhnuli i typickým Hollywoodským klišé pojícím se s cestování vesmírem, a tak se nedočkáme žádné srážky se zbloudilým asteroidem ani havárie při přistání a ačkoli na selhání během letu dojde, je to dějově opodstatněno. Na druhou stranu ale zase nechybí typická proprieta brakové sci-fi - "vesmírní piráti" nebo naprosto irelevantní romantická linka (snad jedině proto aby to nevypadalo, že hlavní hrdina je homosexuál). A také scéna s rebelujícími orangutány není vůbec dovysvětlena, ačkoli si objasnění, na rozdíl od jiných pasáží zasluhuje.
Z pohledu fanouška kosmonautiky jsou tam také zarážející věci - například závěrečný skok Brada Pitta, který i z rotující plošiny přesně trefí směr odrazu a i když má k dispozici něco jako primitivní manévrovací trysky tak místo aby se při přiblížení k cíli otočil proti směru a začal brzdit tak ještě "přidá". Jeho "přistání" pak sice vypadá správně cool ale zkušený astronaut by určitě jednal jinak.
Je jisté, že pro teenage fanoušky tenhle film určitě není, já jsem ale jako fanda klasické sci-fi nebyl uražen a investice do vstupenky nelituji. Narozdíl od propadáku Avengers Endgame, u kterého jsem dopadl podobně jako někteří diváci Marhoulova Nabarveného ptáčete a film jsem nedokázal dokoukat do konce.

Odpovědět

Zpět na „Filmy“