Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
hansgruber
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 15
Reputace: 7
Registrován: 19.12.2021 11:05
Kontaktovat uživatele:
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od hansgruber »

Je to k neuvěření, ale po 50 hodinách hraní jsem i JÁ dokázal dostat na orbitu a obletět "Zemi" :-D .

Náhodou jsem objevil skvělého YT Daniela Sercela, který opravdu dokáže vše podrobně vysvětlit abych to pochopil i JÁ :mrgreen:


Tahle kráska mi k tomu pomohla :tlesk:


Obrázek

Jsem zvědav na cestu na "Měsíc" :palec nahoru:
hansgruber
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 15
Reputace: 7
Registrován: 19.12.2021 11:05
Kontaktovat uživatele:
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od hansgruber »

Tak jsem podnikl průlet kolem Munu a podařilo se mi “dokonce” vrátil na Kerbin 😁.

Pořídil jsem konečně “řízení letu” a doufám, že létání bude ještě jednodušší👍.

Zatím se mi nepodařilo splnit misi ala doleť do určité výšky a změř teplotu. Překvapilo mě ,že doletět k Munu je jednodušší než doletět na určité místo na mapě 🤦🏽‍♂️🤣.
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2126
Reputace: 2550
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od slappy »

Přesně! Ty mise na konkrétní souřadnice jsem ze začátku nedával.. Byly na mě taky těžký.. Postupným hraním se ale naučíš i létat v atmosféře, precizně manévrovat na orbitě a přistávat na přesně vybraném místě.. Skoro ti závidím, že to všechno poprvé objevuješ ; )
hansgruber
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 15
Reputace: 7
Registrován: 19.12.2021 11:05
Kontaktovat uživatele:
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od hansgruber »

slappy píše: 5.3.2023 0:03 Přesně! Ty mise na konkrétní souřadnice jsem ze začátku nedával.. Byly na mě taky těžký.. Postupným hraním se ale naučíš i létat v atmosféře, precizně manévrovat na orbitě a přistávat na přesně vybraném místě.. Skoro ti závidím, že to všechno poprvé objevuješ ; )
Docela škoda, že jsem tuhle skvělou hru objevil docela nedávno, když vidím jak to tady žilo ještě par let po vydání :( . Teď po 10 letech od snad to někdo ještě někdo opráší nebo se najdou noví hráči, kteří si chtěli pořídit 2ku, ale podle všeho to vypadá na totalni shit, tak vyzkouší osvědčený první díl.

Na KSP 2 jsem se fakt těšil, zajímálo vy mě zdali to někdy opraví? Pořád nepochopím, proč nevzali za ty roky vyladěný koncept jedničky a jen nepřidali pár třešniček na dortu? :(
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1377
Reputace: 771
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Saturn1234 »

Podle mě nakonec KSP 2 doladí.
lift off we have a lift off
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1024
Reputace: 339
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alchymista »

Private Division Take Two? Sotva.
Tí aj po prebraní KSP(1) robili všetko pre to, aby bolo modovanie KSP obtiažne - napríklad aj zmenami v politike autorských práv, kde zakázali použitie existujúcich modelov a textúr pre "nové" prvky. A pluginy s takými prvkami boli z repozitárov a stránok zmazané.
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
hansgruber
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 15
Reputace: 7
Registrován: 19.12.2021 11:05
Kontaktovat uživatele:
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od hansgruber »

Připomíná mi to situaci podobnou jako kdysi u Sim City. Na hru se hráči těšili, ale vývojáři zpackali spoustu věci (největší bolest byly malé mapy) ,chytře toho využili vývojáři Cities Skylines, kterým stačilo “jen” poslouchat na co si u konkurenční hry hráči stěžují a vydali do dnes nepřekonatelnou simulaci města (mám nahráno 260 hodin).

Podobný scénář již možná někde vzniká a je možné, že konkurence se toho chytí a vydají opět pořádný vesmírný simulátor 👍
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1024
Reputace: 339
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alchymista »

kiež by...
Bol by asi celkom dlhý zoznam toho, čo by som chcel ako mechanizmy v takej hre... Pretože na dobrý "konštruktérsky" simulátor som okrem KSP nenarazil. Aj to až po pridaní solídneho množstva modov.
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1377
Reputace: 771
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Saturn1234 »

Jaké používáš mody?
lift off we have a lift off
hansgruber
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 15
Reputace: 7
Registrován: 19.12.2021 11:05
Kontaktovat uživatele:
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od hansgruber »

Saturn1234 píše: 5.3.2023 14:02 Jaké používáš mody?

Počítám, že dotaz nebyl pro mě :-D

Já osobně žádné. Rád u většiny her používám Vanila verze, abych neměl pocit, že hra mi naddržuje. Možná max. vyzkouším mód na grafiku ;)

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“