Vystoupení v médiích

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Martin to dal perfektně, děkuju mu za to, že se toho přenosu ujal i za to, jak zodpovědně se k tomu postavil. Skvělá práce. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od MaG »

Díky moc. Přeji vám krásné zážitky s Perseverance na Marsu. Jsem rád, že jsem mohl přispět svým pohledem na věc a hlavně, že to po technické stránce proběhlo až na detaily se zvukem videí tak, jak jsem plánoval.
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Squierik »

Martin to vie perfektne. Je škoda, že už nedostáva alebo nechce dostávať priestor na komentovanie.
Ale trochu som sa včera divil, že je nejaký prenos. Asi to vyžadovalo mall.tv, inak si to neviem predstaviť. Pretože konkurovať Tomášovi Přibylovi a celkovo po technickej stránke úžasnému prenosu je také zvláštne :krčící rameny:
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1374
Reputace: 765
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Saturn1234 »

Mě přišly oba dva přenosy stejně kvalitní. V obou byly řečeny stejné věci, jen ten na Mall TV byl takový klidnější, což mi vyhovovalo více.
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Nedívej se na to jako na snahu někomu konkurovat. Ber to takhle - v České republice kromě Mall.TV a Brněnské hvězdárny dělaly přenos i další subjekty - třeba televize Nova na svém webovém portálu tn-cz, nebo Česká televize ve svém vysílání. Stejně tak vysílal na Twitchi i kanál Vědátor a možná bylo těch zdrojů víc, jen o nich nevím, nebo jsme si na ně teď nevzpomněl. Tady vůbec nejde o to, že by si ty kanály nějak konkurovaly. Naopak! Čím víc kanálů se tomu bude věnovat, tím větší je pravděpodobnost, že se ta informace k lidem dostane. Každé médium oslovuje trochu jinou část populace.
Mall.TV přenos nevyžadovala. Tomášovi jsem slíbil účast v přenosu hvězdárny už před několika měsíci. Když jsem to pak řekl v redakci, Martin mi napsal, že je škoda, aby na Mall.TV tahle událost nebyla pokrytá, že si to prý vezme na starost a to také udělal, za což mu děkuju. V naší redakci platí jednoduché pravidlo, které se vztahuje i na přenosy - každý redaktor má právo být jakkoliv aktivní - nikdy nikomu nebráním v tom, aby se nějak projevil podle svých časových možností a chuti. To se netýká jen psaní článků, ale i komentovaných přenosů. Když mi někdo napíše, že chce být hostem přenosu, nikdy ho neodmítnu. Když mi někdo napíše, že si chce střihnout přenos sám, tak ho neodmítnu. Kluci v redakci tohle vědí a jsem rád, že to tak berou. Stejně tak vědí, že se musí ozvat sami, tedy že já nebudu každému z nich před každým přenosem psát, jestli by daný člověk nechtěl dělat přenos. Při tom množství přenosů bych s tím za chvíli kluky už dost otravoval. :-D Ten člověk se musí přihlásit sám a dát mi najevo, že má čas a chuť do toho jít. Pokud se nikdo nepřihlásí, tak to udělám sám.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od MaG »

Já bych jen dodal, že přímý přenos přistání jsem původně plánoval z libereckého planetária, ale okolnosti mě přikovaly k online a když Dušan řekl, že nebude vysílat na Mall TV, považoval bych to skoro za podraz k jeho publiku, které si zvyklo, že Kosmonautix pokrývá vše zajímavé, byť dosud šlo o starty. Spojilo se tedy to, že jsem chtěl tak jako tak vysílat s tím, že nejlepší platformou podle mého názoru byla MallTV.
Do budoucna samozřejmě plánuji komentované přenosy z planetária, byť jak vidím, v konkurenci z Brna to nebudu mít lehké. Ale primárně to chci dělat pro publikum, které na ty akce bude chodit na živo, takže online bude časem doufám zase jenom bonus pro ty, kdo nebudou moci dorazit.

A závěrem díky za vaše motivační slova, že si mám zase někdy něco střihnout. Problém je u mě s časem, takže to nebude asi moc časté. Druhá věc je, že jsem samozřejmě zase měl chuť přinést do přenosů něco svého, nového, a jsem rád, že se to povedlo.
Uživatelský avatar
marekS
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2358
Reputace: 509
Registrován: 8.8.2012 9:57
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od marekS »

Dušan Majer probral novinky z Marsu a zbytku přilehlého vesmíru. Těší se na Vás Jirka, Jirka, Dušan a za režijním stolem Michal.
:palec nahoru:

Uživatelský avatar
Andy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 493
Reputace: 809
Registrován: 14.8.2011 22:55
Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Andy »

MaG o Ingenuity v dnešním Studiu 6 na ČT 24 :palec nahoru:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... deo/828798
-----------------------------
Dare Mighty Things!
https://www.twitter.com/polar_andy_cz/
The cure for boredom is curiosity. There is no cure for curiosity.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od MaG »

Díky. Výrazově jsem byl asi nudný, ale co chtít po pěti hodinách spánku takhle po ránu :-) Jinak asi můj nejdelší rozhovor. Dost věcí jsem musel říct zpatra, ale naštěstí na mě byli hodní.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Myslím, že jsi to dal výborně. Dobrá práce. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“