Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Dugi »

Já mám taky Chrome a vidím jen první obrázek.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 580
Reputace: 193
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od milantos »

Z Chrome vidím oba obrázky hned
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Squierik »

Dugi píše: 5.1.2021 13:11 ...Jinými slovy - když si uvědomí, že píše OT, tak může místo spoileru vložit rovnou ten příspěvek do příslušného vlákna...
Samozrejme myslené ako OT daného vlákna a nie OT danej diskusie, ktorá vo vlákne prebieha. Možné príklady:

1. Reaguješ v danej téme, ale chceš pripojiť ešte vtipnú poznámku, prípadne nejaký vtipný obrázok, ktorý reaguje na diskutujúceho nad tebou ale úplne to nesúvisí s témou -> skryješ to do spoileru, nech to ostatných nevyrušuje.

2. Bavíme sa v téme o Starship a niekto má chuť vysvetliť princíp fungovania GPS -> šup do spoilera.

V oboch prípadoch by akékoľvek umiestnenie do iného vlákno bolo úplne nezmyselné.

Keď si všimneš, funguje to aj dnes, že užívatelia končia svoj príspevok "OT: (text) ". Bola by to len ďalšia možnosť ako urobiť fórum krajšie a prehľadnejšie.

Edit: Zrovna na mňa vybehol ideálny príklad. Motorky mohli byť kľudne ako spoiler.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Dugi »

Hmmm, to je dobrý nápad, takhle jsem nad tím nepřemýšlel. To bychom mohli možná zkusit, díky za nápad.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1375
Reputace: 769
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Saturn1234 »

To je moc dobrý nápad. Často je ta OT diskuse mnohem zajímavější než diskuze k tématu. :palec nahoru:
Ale je tu problém v tom, co když na to chce někdo zareagovat. Má pak dát celý svůj příspěvek do spoileru?
Přijde mi rozhodně škoda přijít o zajímavé doplňující diskuze. :-D
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10256
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Pospíšil »

Pro zpřehlednění příspěvků v diskusi bych místo rušení podpisů navrhoval zmenšení avataru, klidně na poloviční velikost a zmenšení svislé mezery mezi hodnostmi a dalším infem pod tím.
U krátkých příspěvků na 1-2 řádky je celková výška příspěvku na stránce daná hlavně informacemi o uživateli vpravo, přičemž avatar a ta mezera je zhruba polovina z toho.

Příklad:

Obrázek
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
CarlJARx
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 412
Reputace: 391
Registrován: 8.5.2017 12:32
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od CarlJARx »

Sajri píše: 5.1.2021 13:21Já druhý obrázek z prohlížeče Chrome ve fóru nevidím (musím kliknout na jeho ikonku a otevřít ho v nové kartě).
Já mám taky Chrome a vidím jen první obrázek.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3281
Reputace: 4047
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Vaclavik »

Dugi píše: 5.1.2021 13:11 Podpisy bych nechal. Jsou fóra, kde mají uživatelé mnohem delší podpisy než já (byť už taky uvažuju o jeho změně) a nevadí to. Podpis je něco jako patička emailu - takové osobní razítko které je pisateli nějak blízké.
A proč tam třeba teď máš odkaz na Expedici 60 na ISS?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Dugi »

No to je právě to, že uvažuju o změně. :-D Uvědomuju si, že to nestíhám měnit, jak by to bylo potřeba, aby to odpovídalo realitě.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od MaG »

Už se to řešilo na Astro-Forum.cz

- pro zobrazení obrázků z http stránek je třeba si nahoře vedle adresy kliknout na zámeček pravým tlačítkem myši - vybrat Nastavení webu a v něm dole asi 4. od spoda Nezabezpečený obsah - Povolit. Bez toho se obrázky z http webů automaticky nenačtou. Poté už ano. Platí pro Chrome, který asi používá většina z vás.

Pokud jde o Avatary a obsah napravo - taky bych byl za nějaké zredukování.

Pokud jde o podpisy, stačily by tak dva řádky textu max. Např. na Astrofóru tam mám jakými přístroji pozoruji a footím a jaké mám webovky.

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“