Televizní pořady

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1530
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Televizní pořady

Příspěvek od ptpc »

Vaclavik píše:
marekS píše:GRYGAR - Životopisný film - Česko 2018 :palec nahoru:
Dnes 18.3 na Prima Zoom o 20:00 hod.
Shlédl jsem a vřele doporučuji.
Konečne som sa k tomu dostal a taktiež odporúčam zhliadnuť. :)
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10789
Reputace: 10147
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Pospíšil »

ČT24 14.4.2018
Hyde Park Civilizace: Feustelovi a Daniel Stach - první přímé spojení české televize s astronautem na ISS. :palec nahoru:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1044 ... 058090414/
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Televizní pořady

Příspěvek od MaG »

Jak říká Dugi, hlavně se o kosmonautice mluví. Ale pořád nechápu, co tím chtěla dnes v Událostech ČT říci.. https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... tvil-u-iss
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Dugi »

Mám svou teorii, jak tohle mohlo vzniknout. Ale je to jen moje osobní ničím nepodložená domněnka.
Myslím si, že původně bylo pro zprávu alokováno více času a chtěli se věnovat Progressu i Cygnusu, čemuž byly přizpůsobeny záběry. Pak ale třeba přišla nějaká důležitá aktuální zpráva a bylo potřeba ořezat délku ostatních vstupů. Zkrátili proto text čtený moderátorem, ale na video už pozapomněli. Video se tak začalo přehrávat od začátku, který asi chtěli věnovat Cygnusu. Na konci už jsou záběry na Sojuz, ale vznikl z toho takovýhle slepenec. Upřímně si toho ale všimne zlomek promile diváků.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3238
Reputace: 3983
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Vaclavik »

Dugi píše:Mám svou teorii, jak tohle mohlo vzniknout. Ale je to jen moje osobní ničím nepodložená domněnka.
Myslím si, že původně bylo pro zprávu alokováno více času a chtěli se věnovat Progressu i Cygnusu, čemuž byly přizpůsobeny záběry. Pak ale třeba přišla nějaká důležitá aktuální zpráva a bylo potřeba ořezat délku ostatních vstupů. Zkrátili proto text čtený moderátorem, ale na video už pozapomněli. Video se tak začalo přehrávat od začátku, který asi chtěli věnovat Cygnusu. Na konci už jsou záběry na Sojuz, ale vznikl z toho takovýhle slepenec. Upřímně si toho ale všimne zlomek promile diváků.
Tak či tak, toto není novinářská zkratka, ale chyba a špatná reportáž. To že si toho nikdo nevšimne není argument, na to by se pak mohl vymlouvat každý. Kde je hranice kdy už to vadí a kdy ne? Přece by mělo být přirozené dělat věci pořádně.
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Meybe »

Souhlasím. Pak taková zpráva nemá vůbec žádný smysl a nemá cenu jí zařazovat. Informační hodnota by zůstála stejná.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Dugi »

Jasně, já tu chybu neomlouvám. Hlavně si myslím, že je dobře, že se ta zpráva objevila (byť špatná). Samozřejmě, ta chyba tam být neměla, ale myslím si, že je to pořád lepší, než kdyby tam ta zpráva nebyla vůbec. Takhle se lidé aspoň dozvěděli, že k ISS něco letělo. Ale uznávám, že je to chyba, která by se stávat neměla. Ideální by bylo, kdyby tam ta zpráva byla bez chyby.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Televizní pořady

Příspěvek od milantos »

Já tedy zastávám názor, že než špatná zpráva, tak radši žádná.
Jaký význam má, že se mluví o kosmonautice, když informace, která z toho vznikne, není pravdivá ?
Přeci divák vidí záběry na startující rakety, a pozná z obrázků,že každá je úplně jiná. Na to nemusí být divák odborník.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Dugi »

Můj názor je možná deformován tím, že jsem zvyklý jaksi podvědomě klasifikovat záběry už z podstaty jako ilustrační. Hlavní je pro mne textová část. Ano, obraz by ji měl doprovázet, ale pokud tomu tam není, tak to nepovažuju za tak velkou chybu, abych místo ní preferoval úplné vynechání tématu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Wopat »

Nevím, jestli zprávu předat či nepředat, když je doprovázena chybným obrazem. Ale ilustrační záběry jsou ilustrační proto, že k dispozici nejsou skutečné záběry situace. Což v tomto případě není pravda.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“