Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.
Odpovědět
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 330
Reputace: 220
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Příspěvek od Hawk »

https://twitter.com/elonmusk/status/1576998577758666752

Pri pohledu do historie dobry odhad. Finsko prislo v Zimni valce o kus uzemi, ale dalo RA takovym zpusobem zabrat,ze ma od ni doted pokoj.
UA muze mit to same. Obetovat Krym za stazeni Ruska ze zbytku UA by byl dobry obchod, ktery hlavne zachrani spousta zivotu.
Krym je srdcova zalezitost, vnima jej jako rusky i demokraticka opozice v cele s Navalnym nebo osobnosti jako Solzenicyn.
https://www.blisty.cz/art/107081-navaln ... ajinu.html
Pri snaze osvobodit Krym muze rada Rusu zacit brat valku jako vlasteneckou.

Podpora Zapadu nebude casove neomezena, energeticka krize v Evrope bude znamenat bankroty firem nebo jejich stehovani do USA ci Asie, kde jsou ceny energii cca desetinove.Upadek se castecne prelije i do USA. Vysoka nezamestnanost a hospodarska krize nazene postupne do evropskych vlad uplne jine strany, casto hnedych a rudych barev.
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Příspěvek od Samo »

My nemožeme rozhodovať o tom čo by mali Ukrajinci spraviť, ani Elon, tak nech sa nečuduje že naštve takým názorom veľmi veľa ľudí... Rusko musí pochopiť že jedno veľké Rusko nemože fungovať... Tam sú dlhodobo silné sepratistické tendencie niekoľkých oblastí sa odtrhnúť od Kremľa a drží to pokope len armáda. Rusko sa musí odrezať, nechať vyhniť aby pochopilo že je to utópia. Ľudia z Ruska neutekajú pred mobilizáciou preto že by vojnu s Ukrajinou nepodporovali a nesúhlasili s ňou, ale preto že sa boja jednoducho o svoje životy. Táto vojna je pre Ruskú federáciu podľa môjho názoru prejav konca a netrúfam si tipovať ako to skončí v niekoľkých bodoch. Nemyslím si že je ale čas na nejaké dohody, to bolo krátke okno na začiatku a dalšie sa objaví keď jedna strana začne jasne a definitívne prehrávať.
Naposledy upravil(a) Samo dne 4.10.2022 21:12, celkem upraveno 1 x.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Příspěvek od Snoopy »

Tyhle úvahy by asi patřily do samostatnéhp vlákna, ne? Pokud tedy vůbec sem. :Drbe se na hlavě:
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 330
Reputace: 220
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Příspěvek od Hawk »

Ja jsem to chtel pak smazat a uz to bohuzel neslo. Sem to nepatri, nechal jsem se nejak unest ...
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1374
Reputace: 765
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Příspěvek od Saturn1234 »

Já myslím, že se to Elona Muska docela týká, takže bych to tady klidně nechal.
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Příspěvek od petrsida »

Určitě v kontextu toho, co napsal to sem patří, až se dostanu ke kompu tak zkusím doplnit něco k historickým paralelám, ona ta jeho úvaha je úplně zcestna
Uživatelský avatar
matej
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 588
Reputace: 126
Registrován: 14.1.2014 21:13
Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Příspěvek od matej »

petrsida píše: 4.10.2022 18:46 Určitě v kontextu toho, co napsal to sem patří, až se dostanu ke kompu tak zkusím doplnit něco k historickým paralelám, ona ta jeho úvaha je úplně zcestna
Presne.
Dáme Putlerovi Krym a dá pokoj.
To teda nedá, tak ako Adolfovi nestačilo Rakúsko s jeho zlatom, Čechy. Až pri Poľsku pretiekol pohár.
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
Uživatelský avatar
vombat
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 221
Reputace: 18
Registrován: 3.9.2015 17:29
Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Příspěvek od vombat »

Jistě to bude trefný historický příměr. No nejrelevantnější historii nyní píší kluci kvérama na Ukrajině. Nevzdali se území když byli u Kyjeva. No a nyní po tolika prolité krvi a když jsou na koni se nevzdají tuplem. Já jsem za osmdesát tisíc kvalitně vystrojil. Dva konkrétní Ukrajinské vojáky….Nyní jsou ve větším bezpečí před nepřítelem…,ale také snáze zabijí nepřítele...Svět není černobílí….Může to být dobrý člověk….Tohle konkrétní pomyšlení není příjemné….

Kdyby člověk nějak vymyslel aby nikdo neumřel a všichni byli spokojení….Takhle svět samozřejmě nefunguje...I když kdyby člověk měl postavení s velkým vlivem. Mohl by nějaký takový plán zkusit navrhnout….I když by mu bylo jasné že reálnost je nula nula nic….Ale jen pro klid duše...Co můžeme dělat? Být diváky sledovat situaci a komentovat. Nebo pomoci jedné straně.

Já jsem si vybral pomoci lidem kteří jsou mi bližší...A z žádného úhlu pohledu toho nelituji.

Sláva Ukrajině! Gerojom Sláva!
Uživatelský avatar
matej
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 588
Reputace: 126
Registrován: 14.1.2014 21:13
Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Příspěvek od matej »

vombat píše: 5.10.2022 0:31 ...Kdyby člověk nějak vymyslel aby nikdo neumřel a všichni byli spokojení…
Smrť je jediná istota pre všetkých, niektorý "nad ľudia" to nepochopili a niektorý chcú po sebe zanechať zárez v dejinách.
Elonoví potomkovia (zatiaľ) sa za svojho predchodcu hanbiť nemusia, jeho prínos pre ľudstvo je značný, no Voloďa je presný opak :facepalm: ...
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Příspěvek od Snoopy »

Saturn1234 píše: 4.10.2022 18:11 Já myslím, že se to Elona Muska docela týká, takže bych to tady klidně nechal.
Konkrétně na téhle stránce není nic, co by souviselo s Muskem nebo Kosmonautixem. Musk není politik ani historik specializovaný na Rusko. Totéž platí o tomhle webu.

Top je potom vombatova pseudofilosofující "úvaha" (raději si zopakuj shodu podnětu s přísudkem). Jak prosím přispívá k tématu Elon Musk-SpaceX CEO, osobnost, vizionář? :Drbe se na hlavě:

Odpovědět

Zpět na „SpaceX“