BFR: DearMoon

Souhrn misí, které odstartovaly pomocí technologií firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3883
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: BFR: DearMoon

Příspěvek od petrsida »

Neuvěřitelný, najednou tu máme dva kosmonauty v treninku :-D

Tak jak je trajektorie kreslená, tak to vypadá na přímý let bez tankování po dráze volného návratu

Je toho ještě hodně ke zkoušení
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10830
Reputace: 10267
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: BFR: DearMoon

Příspěvek od Pospíšil »

Díky za kompliment, Maaaro, ale necítím se být do té míry umělcem, že bych měl v případném výběru sebemenší šanci. :lol:
Ale Dušan, to je jiné kafe, ten aspoň maká 24/7 na článcích, videích, přednáškách ! :klaní se:
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 333
Reputace: 224
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: BFR: DearMoon

Příspěvek od Hawk »

Kez by pristi rok, ale to je podle me zcela mimo realitu.

"Kdy máte letět? A odkud?

Let je plánovaný na rok 2023. Poletíme ze Spojených států."

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ye ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: BFR: DearMoon

Příspěvek od Snoopy »

Mi to silně přípomíná ty PR lety na Mars. Opravdu vám přijde reálné, že příští rok (klidně řeknu v této dekádě) poletí byť jen ne LEO, natož k Měsíci, parta sedmi umělců hledat inspiraci? Jen tak? A ve Starship? I přes tu akceleraci v pilotovaných letech mi to reálné nepřijde ani trochu. :krčící rameny:
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3883
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: BFR: DearMoon

Příspěvek od petrsida »

A co ti na tom konkrétně přijde nemožné, v podstatě jediné, na čem to visí, je zprovoznění starship, vše ostatní už máš zajištěno, Maezawa to chce zaplatit

Pokud není třeba tankovat, tak to půjde rychle
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1377
Reputace: 771
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: BFR: DearMoon

Příspěvek od Saturn1234 »

petrsida píše: 9.12.2022 17:14 jediné, na čem to visí, je zprovoznění starship
To jsi vystihl přesně. Ale on to možná bude větší oříšek, než se zdá. Jenom k nejbližšímu letovému testu nás čeká ještě dlouhá cesta. Pak se z toho musí stát operační spolehlivá raketa. A to jsme pořád ještě na začátku, protože mít funkční spolehlivou raketu je jedna věc, ale poslat na ní lidi do vesmíru věc druhá. Podívejte se třeba i na Crew Dragon. Vývoj pilotované verze trval spoustu let. A Dragon se se Starshipem nemůže příliš srovnávat. Vývoj tak veliké a složité věci bude nepochybně náročnější.
lift off we have a lift off
Matusor
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 95
Reputace: 67
Registrován: 12.7.2021 9:02
Re: BFR: DearMoon

Příspěvek od Matusor »

Snoopy píše: 9.12.2022 16:32 ...Opravdu vám přijde reálné, že příští rok (klidně řeknu v této dekádě) poletí byť jen ne LEO, natož k Měsíci, parta sedmi umělců hledat inspiraci? Jen tak? A ve Starship?
Osobne tipujem, že let DearMoon prebehne skôr ako let Aleša Svobodu. A že by let prebehol už budúci rok, na to by si asi nevsadil ani Musk 😉
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: BFR: DearMoon

Příspěvek od Snoopy »

petrsida píše: 9.12.2022 17:14 A co ti na tom konkrétně přijde nemožné, ...
Saturn1234 to napsal za mě. Já bych k tomu přidal, že moc nevěřím na takovéto lety nekvalifikovaných posádek v řádu let. Rád se budu mýlit. Byl by to významný krok k "zevšednění" Vesmíru v pozitivním smyslu.

P.S. Pokud se nemýlím, tak zatím ani jeden z našich potenciálních astronautů výcvik ještě nezahájil, viz výše :Drbe se na hlavě:
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: BFR: DearMoon

Příspěvek od MaG »

Jedna věc je raálnost mise a druhá termín. Za dva roky je to v podstatě nesmysl, ať si Musk říká, co chce. Už jen testy rakety se zdržely minimálně o rok. Na druhé straně za 5 let z toho může být spolehlivý systém a pak by do toho ty lidi posadit určitě mohl. Cokoliv dříve než 2026 mě překvapí. Doufám, že se bude tento (->Yemi) bezpochyby inspirativní člověk ochoten stavit i k nám do planetária.
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3883
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: BFR: DearMoon

Příspěvek od petrsida »

Snoopy píše: 9.12.2022 19:30
petrsida píše: 9.12.2022 17:14 A co ti na tom konkrétně přijde nemožné, ...
Saturn1234 to napsal za mě. Já bych k tomu přidal, že moc nevěřím na takovéto lety nekvalifikovaných posádek v řádu let. Rád se budu mýlit. Byl by to významný krok k "zevšednění" Vesmíru v pozitivním smyslu.

P.S. Pokud se nemýlím, tak zatím ani jeden z našich potenciálních astronautů výcvik ještě nezahájil, viz výše :Drbe se na hlavě:
Jasně, jde o to zaběhnout starship. To beru, ale zbytek mi přišel moc skeptický, koneckonců co jsou mise Jareda I. A ne, přeze všechno on není profi kosmonaut, i když se tomu blíží ze všech nejvíc.

Odpovědět

Zpět na „Mise“