Komunikační satelity Starlink

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Squierik »

Nemožete si ísť o týchto veciach diskutovať na novinky.cz a pod.? Je to len ďalšie z mnohých veľkohubých vyhlásení Ruska a kým to reálne nespravia, nevidím dovod aby sa tieto exkrementy objavovali na poloodbornom fóre tohoto typu :roll:
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Pospíšil »

Squierik píše: 27.10.2022 15:29 Nemožete si ísť o týchto veciach diskutovať na novinky.cz a pod.? Je to len ďalšie z mnohých veľkohubých vyhlásení Ruska a kým to reálne nespravia, nevidím dovod aby sa tieto exkrementy objavovali na poloodbornom fóre tohoto typu :roll:
Ne, nemůžeme.
Důvod, proč jsem informaci o výhružkách ničení konkrétních satelitů jiného státu tady uvedl je ten, že to není zpráva "jedna paní povídala", ale veřejně projevené stanovisko ve státní TV jaderné mocnosti RF, aktuálně jsoucí ve válečném konfliktu v Evropě. Navíc, jak doplnil Lynx, stejnou myšlenku zveřejnil i mluvčí ministerstva zahraničí RF, takže přece jen to nemusí být pouhé PR a propaganda, i když může.
Za mě jsou to dostatečné důvody k tomu, aby se v tomto vlákně informace o výhružkách objevily.
Nenutím nikoho, aby se k tomu vyjadřoval, reagoval a o tématu diskutoval. Bránit tomu ale taky nebudu.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 330
Reputace: 220
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Hawk »

Jako soukroma osoba udelal pro valku na Ukrajine a jeji podporu hodne.
Varoval nekolikrat ,ze to nehodla financovat donekonecna.
V celkovych nakladech na valku to jsou jen drobne, navic financovani techto terminalu se myslim muze ujmout kdokoliv, byt jen symbolickou castkou, kdo za to Muska kritizuje ci dokonce mu hulvatsky nadava, od vlad az po delnika ve sroubarne.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_pitt
packa
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 187
Reputace: 51
Registrován: 15.4.2016 9:04
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od packa »

podle mě je tohle celé blbost někdo asi zrecikloval starý článek , proč by to odpojoval když slíbil že to potáhne dál ?
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 330
Reputace: 220
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Hawk »

packa píše: 5.11.2022 15:20 podle mě je tohle celé blbost někdo asi zrecikloval starý článek , proč by to odpojoval když slíbil že to potáhne dál ?
Bezelo to i v TV jako cerstva zprava. Kvalita novinaru je jaka je, tak se s Vami prit nebudu, je docela mozne , ze mate pravdu :-D
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Snoopy »

Na Ukrajině je v provozu přes 20.000 terminálů SL z různých zdrojů a tedy s různě financovaným provozem.

Těch vypnutých 1.300 (cca 6%) nespadá do těch darovaných (a placených Muskem), ale je to dar britské soukromé firmy. Ta je pravděpodobně Ukrajině předala i s povinností platit za provoz (není každý je tak velkorysý jako Musk. Což ale nijak nesnižuje hodnotu toho daru!). Evidentně tam nebyla žádná dohoda typu "my předáme HW a Elon zaplatí provoz".
Někde v systému se prostě objevila hláška typu "tady někdo přestal najednou platit" a systém je standardně vypnul. Stejně jako když nezaplatíte zálohy za elektřinu nebo paušál za mobil. Tohle opravdu Musk neřeší.
Celé mi to přijde, že Musk prostě určitým typům leží v žaludku.

Pokud se týká výhrůžek rusáků, jsou k smíchu. Stejně jako jejich prohlášení o džihádu :-D proti zahnívajícímu Západu, atd. Neudělají nic.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Pospíšil »

SpX obdržela schválení FCC s vynesením 7500 satelitů Starlink Gen-2.
https://spacenews.com/fcc-grants-partia ... tellation/
Původní žádost byla na množství 29 988 satelitů, s dráhami od 340 do 614 km, což je slále předmětem přezkumu.

Zatím povolené Starlinky nové generace budou umístěny na těchto drahách:
525 km, i 53°
530 km, i 43°
535 km, i 33°
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Zdenecek
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 402
Reputace: 707
Bydliště: Pár km od Hradce Králové
Registrován: 30.4.2022 12:59
Kontaktovat uživatele:
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Zdenecek »

Když jsem oblétával zemi ve své kosmické lodi, viděl jsem, jak je naše planeta překrásná. Lidé, chraňme a zvětšujme onu krásu a neničme ji!

Jurij Alexejovič Gagarin
Uživatelský avatar
Zdenecek
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 402
Reputace: 707
Bydliště: Pár km od Hradce Králové
Registrován: 30.4.2022 12:59
Kontaktovat uživatele:
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Zdenecek »

Starlink má nyní více než 1 000 000 aktivních uživatelů. :tlesk:
Když jsem oblétával zemi ve své kosmické lodi, viděl jsem, jak je naše planeta překrásná. Lidé, chraňme a zvětšujme onu krásu a neničme ji!

Jurij Alexejovič Gagarin
Tjov
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1230
Reputace: 2086
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Tjov »

Tiskárna na peníze se nám pomalu dává do pohybu - 1mil x 110usd = 1,32 mld usd ročně. Pokud je start jednoho Falconu vyjde interně na 15mil a jeden starlink na 200tis usd - tak už teď pokryjí budování infrastruktury jen z obratu za předplatné.

Odpovědět

Zpět na „SpaceX“