Artemis-3 (EM-3)

Vše, co souvisí s raketami SLS a loděmi Orion
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jayhawk
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 30
Bydliště: Karlovy Vary
Registrován: 10.1.2017 11:49
Re: Artemis-3 (EM-3)

Příspěvek od Jayhawk »

Na ILA v Berlíně poskytl ředitel ESA J.Aschbacher rozhovor pro Senkrechstarter / Moritzi Viethovi
Mluvili i o Artemis III, J.Aschbacher potvrdil že přišla z NASA nabídka na místo v Artemis III s podmínkou, že jde misi
pro zkušebního pilota. Vzhledem k tomu že v té době byl Luca jediný oficiální zkušební pilot mezi zkušenými ESA astronauty
byl navržen a schválen. Odpovědí na otázku že první Evropská astronaut na Artemis měl být Němec, J.Aschbacher odpovídá
že to platilo jako barterová dohoda za Gateway. Po Ingnition je situace jiná a on teď bude vést jednání, aby před slíbená místa směrovala na povrch měsíce.
https://www.youtube.com/watch?v=HXb_SkBlDwI

Odpovědět

Zpět na „Program Artemis“