Vystoupení v médiích
Re: Vystoupení v médiích
Jak popularizovat vesmír na školách
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/chytr ... f6b220ee8/
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/chytr ... f6b220ee8/
- MaG
- Inženýr kosmonautiky

- Příspěvky: 1980
- Reputace: 841
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Registrován: 2.8.2012 22:10
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích
Honza je úžasný člověk. Spolu s druhým Honzou z Planetum asi nejlepší na popularizaci mezi žáky a studenty. V tom rozhovoru se dostal k něčemu, co bych ale nazval novinářská zkratka, protože představa, že se někdy podaří mít vystudované učitele, co alespoň trochu rozumí fyzice, biologii a chemii a ještě to mohou alespoň trochu učit, je zcela zcestná. A to si to dovolím napsat jako učitel fyziky, který má do chemie a biologie nadprůměrný vhled. Učitel na tohle navíc nikdy nepřistoupí a jestli někde něco neumí, tak jsou to většina fakult pedagogických, kde připravují studenty mnohdy způsobem dvacet let zpátky. Čest výjimkám.
Popularizátor to má prostě v našem vzdělávacím procesu mnohem snazší a studenty snadno zaujme a snadno zjsití, že z jeho oboru nic moc neumí. Není to ale jen tím, že nemají mezioborový přehled, ale daleko spíš tím, jak vypadá jejich výuka.
Popularizátor to má prostě v našem vzdělávacím procesu mnohem snazší a studenty snadno zaujme a snadno zjsití, že z jeho oboru nic moc neumí. Není to ale jen tím, že nemají mezioborový přehled, ale daleko spíš tím, jak vypadá jejich výuka.
Re: Vystoupení v médiích
https://www.youtube.com/watch?v=_n89LjQ ... born%C3%A9[/youtube] velice hezký rozhovor Lucie Výborné se Simonem Klingou, členem týmu Lasar a Lasarsat, také moderoval přednášku Dušana "Proč se na Měsíc vracíme až po 50ti letech" na gymnáziu Brno-Bystrc (kde právě Simon studuje).
Re: Vystoupení v médiích
od 9.2. je na iVysílání ČT k zhlédnutí pořad Výborná show, díl s názvem Okna vesmíru dokořán, kde se sešli tři moji velmi oblíbení popularizátoři vesmíru: Petr Brož, Julie Nováková a samozřejmě nesměl chybět zdejší šéf Dušan Majer .) doporučuju, je to velice příjemné povídání .)
Re: Vystoupení v médiích
https://www.youtube.com/watch?v=Ix1nBQu ... r-podcasty aktuální rozhovor s naprosto neuvěřitelným Šimonem Klingou (měl by dělat motivační přednášky -nejen- pro mládež, protože velmi motivačně působí jeho popis o sebevzdělávání, o matimatice coby "náhledu na svět", i o tom, že získal stipendium v USA .) Přestože naprosto chápu jeho nadšení hned po gymnáziu přesídlit do USA, tak doufám že zůstane, protože lidi jako on naše rebublika zatraceně hodně potřebuje a je strašné mínus, že si mladé nadšené lidi jako je Šimon necháváme utíkat do ciziny...
- MaG
- Inženýr kosmonautiky

- Příspěvky: 1980
- Reputace: 841
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Registrován: 2.8.2012 22:10
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích
Naprosto souhlasím. Mám možnost sledovat jeho kariéru téměř od začátku a je to přízrak. Jinak je to Simon, ne Šimon 
Re: Vystoupení v médiích
škoda že nejdou editovat vlastní příspěvky, hned bych svůj faul se jménem Simona opravil... a já jsem opravdu chvilku váhal jestli je Simon nebo Šimon, ale spolehl jsem se na znění uvedené v titulku i v popisku Rádia Junior, kde mají verzi "Šimon" ... ale samozřejmě moje chyba, měl jsem si správnost jména ověřit ještě někde jinde, Simonovi se tímto omlouvám jestli sem chodí .)
- slappy
- Moderátor

- Příspěvky: 2379
- Reputace: 2927
- Bydliště: Drahany
- Registrován: 9.11.2015 18:48
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích
Nejdou? Možná se to zpřístupní až od určitého počtu příspěvků? Já jsem určitě svoje příspěvky editoval dávno před tím, než jsem dostal moderátora.
-
Alchymista
- Inženýr kosmonautiky

- Příspěvky: 1368
- Reputace: 581
- Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Vystoupení v médiích
príspevok sa dá editovať (alebo aj zmazať) len nejaký krátky čas po zverejnení (10-15 minút?, niekedy je to príliš krátko), potom sa na editáciu a zmazanie autorom uzamkne. Zdá sa mi, že sa to zaviedlo len nedávno...
A tí, čo tak urobia, budú nimi orať pre tých, čo tak neurobia.
- VitezslavSkorpik
- Zkušený vesmírný průzkumník

- Příspěvky: 353
- Reputace: 257
- Bydliště: Praha
- Registrován: 30.4.2013 2:38
Re: Vystoupení v médiích
Není to úplně klasické médium, ale byl jsme hostem podcastu Kocouři paní Figgové, kde jsme probírali knihy a svět Harry Pottera z hlediska fyziky.
Organizátor přednáškového cyklu Pátečníci, fyzik, astronom, skeptik, horolezec a turista.
Richard P. Feynman: "První pravidlo vědy zní, že nesmíte oklamat sami sebe. A oklamat sebe je nejsnazší."
Richard P. Feynman: "První pravidlo vědy zní, že nesmíte oklamat sami sebe. A oklamat sebe je nejsnazší."

