Stránka 43 z 44

Re: Artemis-2 (EM-2)

Napsal: 3.5.2026 7:24
od otaznick
Co to má před sebou Trump na stole za model?
Squierik píše: 2.5.2026 14:54 Nie som odborník na reč tela ale nevidím rozdiel oproti foto s Bidenom

Obrázek

Re: Artemis-2 (EM-2)

Napsal: 3.5.2026 7:56
od JHošek
otaznick píše: 3.5.2026 7:24 Co to má před sebou Trump na stole za model?
SR-1 (podrobněji viz poslední čtyři odstavce v tomto článku).

Re: Artemis-2 (EM-2)

Napsal: 6.5.2026 6:48
od MrG
Orion je spat v KSC
- zaina poletova inspekcia a testy

Re: Artemis-2 (EM-2)

Napsal: 6.5.2026 11:54
od MrG
Pekne video z misie (zostrih)

Re: Artemis-2 (EM-2)

Napsal: 8.5.2026 12:56
od MIKA

Re: Artemis-2 (EM-2)

Napsal: 8.5.2026 16:02
od Edemski
Je to real? I v diskuzi píšou AI. A 11.4. letělo ISS v 9:25 nad Ostravou směr sever. (přistání 9:27)

Re: Artemis-2 (EM-2)

Napsal: 9.5.2026 17:58
od MIKA
Edemski píše: 8.5.2026 16:02 Je to real? I v diskuzi píšou AI. A 11.4. letělo ISS v 9:25 nad Ostravou směr sever. (přistání 9:27)
Obrázek

Teto je obrázek z oficiálních stránek NASA s popiskem:

Expedition 74 flight engineers waiting to observe the plasma trail of the Orion spacecraft

Expedition 74 flight engineers (from left) Chris Williams, Jack Hathaway, Sophie Adenot, and Jessica Meir are inside the International Space Station’s cupola, waiting to observe the plasma trail of the Orion spacecraft—with the Artemis II crew aboard—as it reenters Earth’s atmosphere.

Meir posted on her @astro_jessica Instagram account: "Eyes peeled in the cupola awaiting the safe return of our @nasaartemis friends. Our trajectory on @iss will be passing nearby over the Pacific, so we hope to catch a glimpse!"


takže z ISS se návrat Orionu pozorovat dal a nevidím důvod, proč by nemohl být obrázek skutečný.

Samozřejmě nevylučuji, že konkrétně tento záběr by mohl být AI generovaný, tak důkladnou rešerži jsem nedělal.

Re: Artemis-2 (EM-2)

Napsal: 9.5.2026 20:14
od MIKA
Edemski píše: 8.5.2026 16:02 Je to real? I v diskuzi píšou AI. A 11.4. letělo ISS v 9:25 nad Ostravou směr sever. (přistání 9:27)
PS jak jste přišel na čas přistání 9:27? Já si pamatuji, že se přistávalo sedm minut po 2. hodině ranní.

Re: Artemis-2 (EM-2)

Napsal: 10.5.2026 12:09
od Edemski
MIKA píše: 9.5.2026 20:14
Edemski píše: 8.5.2026 16:02 Je to real? I v diskuzi píšou AI. A 11.4. letělo ISS v 9:25 nad Ostravou směr sever. (přistání 9:27)
PS jak jste přišel na čas přistání 9:27? Já si pamatuji, že se přistávalo sedm minut po 2. hodině ranní.
Já jsem péééro! Landing date April 11, 2026, 00:07:27 UTC jsou minuty a sekundy!!! Sem to bral jako hodiny a minuty :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Tak to pak beru zpět a sypuse! :icon_eek:

Re: Artemis-2 (EM-2)

Napsal: 10.5.2026 12:15
od Edemski
Jinak teda "viděli" tohle

[tweet]2042776054520017214[/tweet]

Edit: "tweet" nějak nefachá

https://x.com/Astro_ChrisW/status/20427 ... ce-station