Huh, podobny model, jako na spodni fotce uz jsem snad i daval sem, ale ten horni me ted prekvapil.
Nevite nekdo, jak se s timhle manipuluje? Kolika chlapu je na to potreba? Je to vsechno na silnych
motorech?
Pred nedavnem jsem do jineho vlakna daval nestastnou letici zabu, tohle je daleko optimistictejsi -
slunecni halo, ktere zachytil John Chumack i s proletavajici vazkou nad svou domaci observatori. http://www.universetoday.com/104791/ast ... dragonfly/
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 17.9.2013 21:48
od Machi
Gubarev píše:Huh, podobny model, jako na spodni fotce uz jsem snad i daval sem, ale ten horni me ted prekvapil.
Nevite nekdo, jak se s timhle manipuluje? Kolika chlapu je na to potreba? Je to vsechno na silnych
motorech?
Těžko říct kolik chlapů je potřeba na samotné přenesení, je možné že mají zvedák přímo na autě a pak stačí jen jeden. Ale co se týče pohonu je pravděpodobné, že to zvládne jen velmi malý motorek.
U Haleova teleskopu o průměru 508 cm, u něhož pohyblivé části váží 530 tun, pohon obstarával 50-ti Wattový motorek!
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 18.9.2013 1:19
od Gubarev
Machi: Jasně, dobré vyvážení..
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 20.9.2013 0:51
od Gubarev
Hm, ani jsem si letos nestačil to léto užít (vyjma jednoho týdne) a už tu máme další sezónu.
V neděli začíná na severní polokouli podzim. Zajímavé jsou změny datumů počátků jednotlivých
ročních období, z důvodu asynchronicity různých typů kalendářů a měření času dle různých metod.
Zajímavý článek na téma podzim: http://www.space.com/22852-fall-equinox ... ained.html
Skutečně úžasná pozorování kamerou Jupitera, ale hlavně Měsíce - fascinující detaily...
Pak také nějaké mlhoviny, či hvězdokupy. Bohužel funkce "Captions" nefunguje v CS,
pouze defaultně v AN, takže určitě můžete pomoci vidět původní titulky, ale i kdyby
člověk nerozuměl - je to sice škoda, ale užijete si to stejně...
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 24.9.2013 2:18
od Gubarev
Vypadá to, že Deep Astronomy budou mít svůj videooportál. Skvělé! Držím palce.
Nejvíc mě na tom všem překvapila "zkousnutelnost" CZ titulků, v porovnání s jinými
weby, většina autorů (a následně poskytovatelů) na to kašle. Nu, uvidíme. Čím
rychleji se z toho stane standart, tím lépe...