O tomto ted ctu poprve. A prijde mi to revolucni, ale jestli zas objevuji Ameriku, tak jen dejte vedet

,
tema astrofotografie me fascinuje, ale nestiham vubec vsechny updaty. Chodim pravidelne na stranky
Phila Plaita,
"Bad Astronomy" (ktere se netykaji astrofotky) vzdy je tam neco zajimaveho brano
z trochu jineho pohledu. Vcera me dostal clanek o spolupraci amaterskych astronomu z ruznych casti sveta -
uplne stejne, jak spolupracuji nejvetsi pozemske (ci kosmicke) observatore/agentury. Urcite by bylo dobre
zminit autory: Michael Stauning, Michael Rask, Torben Taustrup, Flemming R. Ovesen, Morten la Cour, Paul Christiansen a Morten Balling.
Posledni z nich zkontaktoval Philovo Bad Astronomy s prosbou o technickou pomoc a kompozitni vysledek
vypada fakt skvele...Blizsi informace v prilozenem linku:
http://www.slate.com/blogs/bad_astronom ... copes.html
