Stránka 26 z 152

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 14.8.2013 23:15
od Gubarev
Nadherny, az "krvavy" pulmesic ted zapada za obzor (z meho mista pozorovani).
To je nadherna podivana.

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 15.8.2013 0:43
od Gubarev
ALERT !!!!!!
Ech, to je k zblazneni :hlavou proti zdi . Konecne zajimavy ukaz skoro v nadhlavniku, ale mam uplne zatazeno.
Zatim to vypada na moznou Novu v souhvezdi Delfina, kdo by mel cas a viditelnost,
zkuste se podivat, udajne je viditelna i binokulem.
http://www.universetoday.com/104103/bri ... inoculars/

Obrázek

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 15.8.2013 0:53
od Gubarev
Ted se trochu roztahla oblacnost a myslim, ze to vidim!
Jen je ten klasickej problem amatera. V binokulu uz tam je tech hvezd hodne, ale dle mapy mi to sedi.
Jde o fakt jasny bod, ale nevim, jestli tam jeste vcera nebyl...Pomoooooc! :-D Baranko, nejsi vzhuru?

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 15.8.2013 1:01
od Dugi
Mám to stejné, lehce protrhaná oblačnost, semtam mrak, koukal jsem, Delfína jsem našel, ale kolem jen hodně hvězd, takže nejsem schopný bližší identifikace.

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 15.8.2013 1:04
od Gubarev
Achjooo! :hlavou proti zdi :hlavou proti zdi :hlavou proti zdi
Chvilku to bylo dobry, ted uz zase cekam, snad....no uvidime.
Oblacnost je lokalne velice promenliva.

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 15.8.2013 1:16
od Gubarev

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 15.8.2013 1:21
od Gubarev
Asi to znovu mam, ale ze zapadu se blizi monstrozni oblacnost,
dokonce zacalo jemne mzit :((

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 15.8.2013 1:27
od Gubarev
A uz je to uplne spatny.. :(

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 15.8.2013 2:48
od Gubarev
Ted se oblacnost uplne rozehnala, ale nad Prahou je takovy to polopruhledne "mleko" -
pozemnim svetlem syceny opar. Jdu spat, ale nic se nedeje, pokud by to mela byt nova,
tak bude pozorovatelna minimalne par tydnu. Uvidime.

Znamy na Slovensku udelal foto kompaktem rychle fotio (dole vlevo tesne u okraje je Altair)
Udela jeste jednu fotku za chvilku, at se to da porovnat.


Re: Astronomická pozorování

Napsal: 15.8.2013 3:47
od Gubarev
Tak jsem ted zjistil, ze John Chumack ma stejnej binokul jako ja.
To jeste neni nic tak svetoborneho - za cca 2k+ si ho muze koupit kazdy.
Ale ten blazen zase zaexperimentoval a udelal krz nej fotku mlecne drahy,
jen se ted sklanim pred tou koincidenci, pac minule utery jsem s nim koukal
presne do stejnych mist... :slint: A bylo to uzasne, jen se samozrejme neda
srovnavat ocni sitnice a CCD prvek, ktery fotony zachycuje v prubehu casu.
Takze dopredu priznavam: takhle to opravdu nevypadalo :) :)
Davam to sem hlavne z duvodu toho, jak si sikovny astrofotograf najde jakoukoli
moznost neco zajimaveho blejsknout..
Nejen ten NUTNY "knowhow", jak usporadat opticke/elektronicke a posleze
postprodukcni sw prvky. Ale ten napad vyuzit treba i detskou cocku ze stavebnice,
ktera vam najednou doda uzasny output. To je opravdu NAREZ.