Stránka 25 z 152

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 12.8.2013 23:20
od Gubarev
Tak dnesni ocekavani zatim prechazi v jemne zklamani...
Nad Prahou ted oblacnost a ze zapadu se blizi dalsi. Za par
hodin ma byt peak.


Re: Astronomická pozorování

Napsal: 12.8.2013 23:23
od Gubarev
krasne foto. Mars a kometa McNaught C 2009 R1
autor: Michael Jacger


Re: Astronomická pozorování

Napsal: 13.8.2013 3:40
od Gubarev
Tak uz jdu spat. Za posledni asi 4 hodiny se vystridaly 3 typy oblacnosti,
misty to bylo celkem dobre, ale bohuzel v tomto miste pozorovani byl peak vcera.
Sledoval jsem 3 meteory, ktere jasnosti ani zdaleka nepresahly vcerejsi.
Ale u tohoto roje to muze byt zajimave i par dnu pote. Uvidime...

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 13.8.2013 8:01
od Tommy
U nás (Ji) kolem půlnoci taktéž oblačnost, po čtvrthoďce jsem to vzdal... :(

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 13.8.2013 11:45
od baranka
U nás sice s oblačností ale pozorovat se dalo a pár Perseid i pozorováno. Bohužel snímek asi nebude vzhledem k zákonu schválnosti , kam zamíří fotoaparát, tak tam se Perseida neukáže. :(

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 14.8.2013 1:00
od Gubarev
Tak dnesni oblacnost jeste vetsi, nez vcera, vzdavam to...
------
info k obrazku: http://astrocamera.net/2013/0811/

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 14.8.2013 5:19
od Gubarev
John Chumack archiv:


Re: Astronomická pozorování

Napsal: 14.8.2013 19:59
od vai777
Doufám, že to sem už někdo nedával.
Hádejte, na co ukazuje ta šipka:

Kdo neví, klik sem! :o

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 14.8.2013 20:11
od Gubarev
jj, jedna z ozdob myho archivu -stopa po Celjabinskym cvalikovi?? pred par mesici...:)
(teda esli jsem to nepoplet...)

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 14.8.2013 20:18
od marekS
Je to fantasticky zaber.Tento Celjabinsky meteor bol naozaj detailne zaznamenany z roznych uhlov.
Co sa tyka sonickeho tresku najradsej mam toto video ktore casto pocuvam cez sluchatka. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=QlX7xO6rWts