Astronomická pozorování
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Tak dnesni ocekavani zatim prechazi v jemne zklamani...
Nad Prahou ted oblacnost a ze zapadu se blizi dalsi. Za par
hodin ma byt peak.
Nad Prahou ted oblacnost a ze zapadu se blizi dalsi. Za par
hodin ma byt peak.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Tak uz jdu spat. Za posledni asi 4 hodiny se vystridaly 3 typy oblacnosti,
misty to bylo celkem dobre, ale bohuzel v tomto miste pozorovani byl peak vcera.
Sledoval jsem 3 meteory, ktere jasnosti ani zdaleka nepresahly vcerejsi.
Ale u tohoto roje to muze byt zajimave i par dnu pote. Uvidime...
misty to bylo celkem dobre, ale bohuzel v tomto miste pozorovani byl peak vcera.
Sledoval jsem 3 meteory, ktere jasnosti ani zdaleka nepresahly vcerejsi.
Ale u tohoto roje to muze byt zajimave i par dnu pote. Uvidime...
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
Re: Astronomická pozorování
U nás (Ji) kolem půlnoci taktéž oblačnost, po čtvrthoďce jsem to vzdal... 
- baranka
- Znalec kosmonautiky

- Příspěvky: 962
- Reputace: 2
- Bydliště: Znojmo
- Registrován: 28.8.2011 12:42
- Kontaktovat uživatele:
Re: Astronomická pozorování
U nás sice s oblačností ale pozorovat se dalo a pár Perseid i pozorováno. Bohužel snímek asi nebude vzhledem k zákonu schválnosti , kam zamíří fotoaparát, tak tam se Perseida neukáže. 
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
Tak dnesni oblacnost jeste vetsi, nez vcera, vzdavam to...
------
info k obrazku: http://astrocamera.net/2013/0811/

------
info k obrazku: http://astrocamera.net/2013/0811/

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
- vai777
- Zkušený inženýr kosmonautiky

- Příspěvky: 3954
- Reputace: 392
- Bydliště: Opava
- Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Astronomická pozorování
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
- Gubarev
- Zkušený kosmonaut

- Příspěvky: 6684
- Reputace: 10
- Bydliště: Praha Letná
- Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Astronomická pozorování
jj, jedna z ozdob myho archivu -stopa po Celjabinskym cvalikovi?? pred par mesici...
(teda esli jsem to nepoplet...)
(teda esli jsem to nepoplet...)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
CHris Hadfield
Re: Astronomická pozorování
Je to fantasticky zaber.Tento Celjabinsky meteor bol naozaj detailne zaznamenany z roznych uhlov.
Co sa tyka sonickeho tresku najradsej mam toto video ktore casto pocuvam cez sluchatka.
http://www.youtube.com/watch?v=QlX7xO6rWts
Co sa tyka sonickeho tresku najradsej mam toto video ktore casto pocuvam cez sluchatka.
http://www.youtube.com/watch?v=QlX7xO6rWts




