Stránka 24 z 152

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 2.8.2013 10:35
od Gubarev
Diky, mam z nej fakt radost. 8-)

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 3.8.2013 22:29
od Gubarev


ISS + Mesic, autor: Maximilian Teodorescu

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 3.8.2013 22:35
od Gubarev
GUBAREV píše:
Připravte se na planetární supervíkend
http://www.astro.cz/clanek/5881?utm_sou ... ign=clanky
Tuto noc! Ale ze zapadu se blizi bourka...

Obrázek


Re: Astronomická pozorování

Napsal: 3.8.2013 23:09
od Gubarev
na SZ obzoru probiha nadherne bleskove divadlo. Neni slyset ani decibel, vse je daleko,
s tou absenci zvuku to vypada opravdu bizarne a uchvatne.

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 4.8.2013 4:16
od Gubarev
GUBAREV píše:na SZ obzoru probiha nadherne bleskove divadlo. Neni slyset ani decibel, vse je daleko,
s tou absenci zvuku to vypada opravdu bizarne a uchvatne.
Tak to, co se pred par minutama spustilo, je tedy masivni tropicka bourka,
clovek by se skoro obaval, pac zitrkem zacina dovolena, ale verim, ze rano uz
nebude po teto prutrzi ani znamka. (doufam! Jinak by to byl ne uplne stastny
zacatek... :) )

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 4.8.2013 5:00
od Gubarev
Jo a kdo bude moci, nezapomente na Perseidy 12/13, pisu radsi dopredu, protoze kdo vi,
kdy se dostanu k netu. At se vam vsem moc dari, ja se moc tesim na to "civilizacni zredeni",
analogovou prirodu, ale hlavne na ta nocni predstaveni na obloze... :) :)


Re: Astronomická pozorování

Napsal: 9.8.2013 20:51
od Dugi
Petr Kubala z webu exoplanety.cz mi doporučil tohle super video, které láká na pozorování Perseid. :palec nahoru:


Re: Astronomická pozorování

Napsal: 11.8.2013 9:51
od Wopat
Zrovna jsem se vrátil z nočního lovu Perseid. Letos jsem to poprvé zkusil už takto brzy před maximem a nelituju. Naopak, udělal jsem moc dobře. Poprvé v životě jsem viděl bolid. Zářil jasněji než kterákoliv hvězda na obloze a jeho viditelný let trval cca 7 sekund. Byla to paráda. Navíc noční nebe nad pouští je úplně jiná liga než u nás doma. Celkově jsem za necelé dvě hodiny viděl 16 meteorů. Neseďte v noci doma a vyražte pod noční oblohu. Letos nám pozorovací podmínky přejí. Nebudete litovat ;)

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 11.8.2013 13:55
od zdenekjihlava
Kdyz ta poust je trosku z ruky :-D

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 11.8.2013 23:41
od Gubarev
Panove, ted 2 krasne jasne bolidy rovnou smerem z Persea, uz to slusne fici :)
[i kdyz peak ma byt az v noci ze zitrka na pozitri http://www.astro.cz/clanek/5893]
Trosku naplast na ten muj navrat do reality (plus dnesni vecerni dorustajici srpek,
ktery ale uz davno zapadl za obzor...)

Jinak astro-dovca paradni, pozorovani mlecne drahy a DSO binokulem ve str. Cechach uzasne,
pozorovani na severu prekazila oblacnost, ale zazitek skvely. Kamos z KALu (Klub astronomu
Liberce) se o me krasne postaral
Detaily pozorovani mlecne drahy me zas nabily na mesice dopredu, to byla pohadka.
A ujistil jsem se, ze ten muj binokul je uzasny v pomeru cena/vykon/+transport!
Jen ten navrat do realu bude ted tezky...

kamos se svym refrakem, zatim terestricka pozorovani:

nas pozorovaci flek i s burtiky na ohni :)