Stránka 19 z 152

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 8.7.2013 19:32
od Wopat
GUBAREV píše:asi nejmladsi novoluni, zachycene kdy na astrofotografii.
To je úžasné :klaní se:

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 8.7.2013 23:38
od Gubarev
To bylo tezke vybrat, kam to dat. Nejen kvuli toho, ze jeste neexistuje CS titulkovy textovy skript
(jak se objevi prelinkuju), ale i presto jsem presvedcen, ze si tady najde sve divaky a opravdu to
stoji za to.
Druhy - vetsi - problem bylo, kam to umistit, pac tohle by sedlo hned v nekolika vlaknech: Hubble,
JWST, ALMA, RTG astronomie, IR astronomie... Z kazdeho oboru je tam zastoupeni. Proto jsem se
nakonec rozhodl to dat sem, do astronomickych pozorovani, protoze o tom tento dokument je. A jde
o extremni astronomicka pozorovani. Film neni uplne novy, ale to mu neubralo nic na zajimavosti.
I pro fanousky kosmonautiky se tam najdou hodne zajimave momenty/informace.

Extremni astronomie


Re: Astronomická pozorování

Napsal: 9.7.2013 17:04
od Wopat
Nedávno jsem se zde ptal, kde se dá sehnat Stonehenge panorama do Stellaria. Tady je Stonehenge i hromada jiných, neméně zajímavých.

Pro fajnšmekry ale doporučuji vytvořit si vlastní panorama svého pozorovacího stanoviště. Návod v tomto videu.


Re: Astronomická pozorování

Napsal: 9.7.2013 17:09
od Gubarev
Supr, diky pane! :palec nahoru: :palec nahoru:

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 9.7.2013 20:37
od baranka
Jj, ty snímky povrchu Měsíce jsou parádní. Ovšem pokud jsem četl dobře tak dalekohled o průměru 356 mm je už jinačí liga. Mám za to, že i nejedna Lidová hvězdárna by zbledla závistí. :-D

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 9.7.2013 20:54
od Gubarev
:o :o to je mazec... :lol:
ja ted chvilku projizdel nabidku v Supra (rikam tomu astro-porno, pac clovek jen kouka a slinta... 8-) )
A stacilo mi jen tohle:
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3824.html

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 9.7.2013 21:04
od Wopat
Pokud se všechno zadaří tak, jak plánuju, tak si nějaké podobné monstrum koupím na důchod :lol: Což je ještě hodně vzdálená budoucnost... Prozatím mám předběžně vybrán tenhle kousek, který si snad koupím koncem léta, až se vrátím ze služebky.

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 9.7.2013 21:13
od Gubarev
Ten je krasnej!!
Dnes v noci, jak dorazim z prace, zkouknu ho poradne.

Snad nekdy osud da a nekde se potkame v klidu, ja budu davat hloupe otazky
a budu poslouchat a poslouchat... :)
Tohle mi moc chybi, nikdo v mem okoli, koho znam osobne, se o "astro-svet" nezajima
a nejblizsi kamarad (ktery je v CAS) bydli az na severu Cech a vidame se 1/2x do roka...

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 10.7.2013 0:09
od Gubarev
Teda, landscapy do stelarka uzasny!
Jen ta vyroba "custom", to bych nedal, me by to trvalo, to radej ozelim... 8-)

Ted si nejsem jist, jestli uz se tu resilo (jinde uz jsem otravoval)
Kolimujete, nebo mate refraktor?
Pomalinku po tom zacinam pokoukavat...

Obrázek

Re: Astronomická pozorování

Napsal: 10.7.2013 2:08
od Gubarev
Vcera a dnes (9/10), pokud vyjde pocasi, je pozorovatelna Venuse za dne.
(Mne se to povedlo jednou...) Vhodne podminky by mely byt az do konce roku,
obzvlast tyto data:
9/10 cervence
8/9 srpna
7/8 zari
7/8 rijna
6. listopadu
5. prosince

(nejlepsi by mel byt 8. zari. Jestli mi to vyjde, zacnu binokulem (jak je doporuceno))