GUBAREV píše:asi nejmladsi novoluni, zachycene kdy na astrofotografii.
To je úžasné
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 8.7.2013 23:38
od Gubarev
To bylo tezke vybrat, kam to dat. Nejen kvuli toho, ze jeste neexistuje CS titulkovy textovy skript
(jak se objevi prelinkuju), ale i presto jsem presvedcen, ze si tady najde sve divaky a opravdu to
stoji za to.
Druhy - vetsi - problem bylo, kam to umistit, pac tohle by sedlo hned v nekolika vlaknech: Hubble,
JWST, ALMA, RTG astronomie, IR astronomie... Z kazdeho oboru je tam zastoupeni. Proto jsem se
nakonec rozhodl to dat sem, do astronomickych pozorovani, protoze o tom tento dokument je. A jde
o extremni astronomicka pozorovani. Film neni uplne novy, ale to mu neubralo nic na zajimavosti.
I pro fanousky kosmonautiky se tam najdou hodne zajimave momenty/informace.
Extremni astronomie
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 9.7.2013 17:04
od Wopat
Nedávno jsem se zde ptal, kde se dá sehnat Stonehenge panorama do Stellaria. Tady je Stonehenge i hromada jiných, neméně zajímavých.
Pro fajnšmekry ale doporučuji vytvořit si vlastní panorama svého pozorovacího stanoviště. Návod v tomto videu.
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 9.7.2013 17:09
od Gubarev
Supr, diky pane!
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 9.7.2013 20:37
od baranka
Jj, ty snímky povrchu Měsíce jsou parádní. Ovšem pokud jsem četl dobře tak dalekohled o průměru 356 mm je už jinačí liga. Mám za to, že i nejedna Lidová hvězdárna by zbledla závistí.
Pokud se všechno zadaří tak, jak plánuju, tak si nějaké podobné monstrum koupím na důchod Což je ještě hodně vzdálená budoucnost... Prozatím mám předběžně vybrán tenhle kousek, který si snad koupím koncem léta, až se vrátím ze služebky.
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 9.7.2013 21:13
od Gubarev
Ten je krasnej!!
Dnes v noci, jak dorazim z prace, zkouknu ho poradne.
Snad nekdy osud da a nekde se potkame v klidu, ja budu davat hloupe otazky
a budu poslouchat a poslouchat...
Tohle mi moc chybi, nikdo v mem okoli, koho znam osobne, se o "astro-svet" nezajima
a nejblizsi kamarad (ktery je v CAS) bydli az na severu Cech a vidame se 1/2x do roka...
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 10.7.2013 0:09
od Gubarev
Teda, landscapy do stelarka uzasny!
Jen ta vyroba "custom", to bych nedal, me by to trvalo, to radej ozelim...
Ted si nejsem jist, jestli uz se tu resilo (jinde uz jsem otravoval)
Kolimujete, nebo mate refraktor?
Pomalinku po tom zacinam pokoukavat...
Re: Astronomická pozorování
Napsal: 10.7.2013 2:08
od Gubarev
Vcera a dnes (9/10), pokud vyjde pocasi, je pozorovatelna Venuse za dne.
(Mne se to povedlo jednou...) Vhodne podminky by mely byt az do konce roku,
obzvlast tyto data: 9/10 cervence
8/9 srpna
7/8 zari
7/8 rijna
6. listopadu
5. prosince
(nejlepsi by mel byt 8. zari. Jestli mi to vyjde, zacnu binokulem (jak je doporuceno))