Re: Obecné informace o stanici Gateway
Napsal: 28.3.2026 14:53
Ono to vypada, ze zacnou delat stare dobre Apollo a Saturn V aby se pod soucasnym velenim na Mesic vubec dostali.
Diskusní fórum o kosmonautice
https://forum.kosmonautix.cz/
Nemusi byt vse ztraceno, nektere projekty byly protlaceny Kongresem navzdory prani NASA a Bileho domu:
Financování Gateway je uzákoněno do 30.9.2029. NASA se souhlasem Bílého domu jedná s Kongresem o povolení přesměrování finančních prostředků z programu Gateway na vývoj lunární povrchové základny.
Ano kvuli landerum, SLS hotova bude.Saturn1234 píše: 3.4.2026 18:23 Proč myslíš, že Artemis III nebude ani 2028? Kvůli zpoždění landerů?
Překvapuje mě zastavení prací na systémech životní podpory. Ty se přeci budou hodit a čím unifikovanější budou tím lepší pro škálovatelnost v budoucnosti.MrG píše: 19.6.2026 10:07 Novinky o Gateway
https://arstechnica.com/space/2026/06/n ... hing-else/
Modul HALO
- podla zdrojov Ars minuly tyzden NASA oznamila spolocnosti Paragon Space Development Corp. aby zastavila prace na projekte
(dodavatel podpory zivota pre modul HALO)