Stránka 11 z 23

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Napsal: 8.5.2026 20:25
od Samo
Je dosť spomalené, inak nič viac mi to nepripadá žeby s ním bolo, tlakové vlny robia taký čudný neprirodzený efekt a asi aj rolling shutter no ničomu inému by som to nepripisoval osobne.

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Napsal: 9.5.2026 15:16
od Edemski
Samo píše: 8.5.2026 20:25 Je dosť spomalené, inak nič viac mi to nepripadá žeby s ním bolo, tlakové vlny robia taký čudný neprirodzený efekt a asi aj rolling shutter no ničomu inému by som to nepripisoval osobne.
Ajo! Už to vidím :-)

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Napsal: 11.5.2026 13:36
od MrG
todtv píše: 7.5.2026 16:04 Měli jít ruskou cestou a udělat obří jámu, ale nechat jí naplnit pozemní vodou z okolí, takže by startovali do vody. Ale zase co pak na ty větší slané cákance by říkaly motory a booster. :lol:
Podobna idea, idei boli uz v pociatkoch programu Apollo:
- vykopat kanal a vytvorit umele jazierko pod startovaciu rampu
- postavit most pre transporter az na rampu, ktora by bola umiestnena nad vodou ca kilometer od pobrezia
- nieco na sposob Sea Launcher (inak teraz Firefly tento koncept opracila)

Vsetko bolo zavrhnute vtedy z dovodov: financna narocnost, dlhy cas na vyvoj a komplikovana vystavba vs rampa na pevnine

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Napsal: 11.5.2026 15:54
od Pospíšil
Btw, celá sestava SH/SS v3 je od noci 9.5. poprvé sestavená na rampě a probíhají testy stage 0, 1 a 2.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Napsal: 11.5.2026 16:00
od Pospíšil
Takto vše nové před premiérou vypadá shora (fotka z 10.5.)
Dnes by měl proběhnout 2. pokus o WDR.
První pokus o víkendu skončil ještě před započetím tankování paliva do rakety z důvodu zamrznutí ventilačního potrubí na obslužné věži.
Potrubí bylo v neděli vyměněno, tak snad to dnes klapne.

Obrázek

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Napsal: 11.5.2026 17:20
od Pospíšil
WDR skutečně běží, plněny jsou všechny nádrže na boosteru i lodi. Otestován je i vodní zkrápěcí systém rampy.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Napsal: 11.5.2026 22:21
od VaclavC
Potvrzení úspěšné "generálky" od SpaceX .. tak teď termín startu ... snad to bude pátek, jak se předpokládá ;-)

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Napsal: 12.5.2026 8:42
od Edemski

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Napsal: 12.5.2026 10:57
od MrG
Starship "leti" ale smerom dole

Obrázek

Live na NSF

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Napsal: 12.5.2026 14:17
od MrG
Starship bola zlozena na transporter a zaistili spodne kridla na prepravu
- v live prenose v case 7:10 AM je za svetla vidiet retaze na zaistenie kridiel
- 7:20 AM zacali instalovat hadicu, takze Starship poputuje spat do vyrobneho arealu

Obrázek