Re: Vandenberg AFB SLC-6
Napsal: 19.6.2026 8:21
Po dlhsom case bez informacii novinky o rampe SLC-6
https://www.vandenberg.spaceforce.mil/N ... -for-next/
- po tom ako v roku 2025 dala rampu do prenajmu SpaceX je toto jeden z dolezitych krokov k prestavbe rampy
- demolacia veze a integracnych budov
* povodne sa predpokladalo, ze SX bude tieto budovy nejak vyuzovat, neskor sa objavili informacie o HIF, dnes uz vieme, ze sucasna infrastruktura sa pouzivat nebude
* rampu SLC-6 zacali stavat v roku 1966 pre MOL, nikdy z nej Titan III nestartoval, uskutocnilo sa par startov Atheny
* neskor bola rampa prestavana pre potreby programu Space Shuttle, uskutocnilo sa jedno testovacie poskladanie raketoplanu (nie letovy hardware) ale realny start neprebehol ani jeden
* neskor bola rampa prenajata ULA, ktora ju pouzivala pre starty rakety Delta Heavy, posledny start 2022
* az prisiel rok 2025 a prenajom pre SpaceX, ktora rampu planuje prestavat a vyuzivat na starty F9 a FH zo zapadneho pobrezia, misie na polarne drahy

https://www.vandenberg.spaceforce.mil/N ... -for-next/
- po tom ako v roku 2025 dala rampu do prenajmu SpaceX je toto jeden z dolezitych krokov k prestavbe rampy
- demolacia veze a integracnych budov
* povodne sa predpokladalo, ze SX bude tieto budovy nejak vyuzovat, neskor sa objavili informacie o HIF, dnes uz vieme, ze sucasna infrastruktura sa pouzivat nebude
* rampu SLC-6 zacali stavat v roku 1966 pre MOL, nikdy z nej Titan III nestartoval, uskutocnilo sa par startov Atheny
* neskor bola rampa prestavana pre potreby programu Space Shuttle, uskutocnilo sa jedno testovacie poskladanie raketoplanu (nie letovy hardware) ale realny start neprebehol ani jeden
* neskor bola rampa prenajata ULA, ktora ju pouzivala pre starty rakety Delta Heavy, posledny start 2022
* az prisiel rok 2025 a prenajom pre SpaceX, ktora rampu planuje prestavat a vyuzivat na starty F9 a FH zo zapadneho pobrezia, misie na polarne drahy