Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

RCS paliva máš opravdu příliš. Ale to nevadí. Časem ho budeš s přibývající praxí a schopnostmi ubírat. Já například ve svých pilotovaných lodích vozím jen 20 jednotek a zpravidla pro jedno dokování nepoužiju víc než pět. To znamená, že si bohatě vystačím se zásobou monopropelantu v kabině a další nádrže už neberu.

Retranslační satelitní síť je určitě fajn. Je více možností, jak si ji postavit tak, aby pokrývala vše potřebné, vyhovovala tvým potřebám a stála tě co nejméně zdrojů. Já mám například 3 družice na geostacionární dráze, které mi pokryjí celý Kerbin (s obtížemi i většinu polárních oblastí, ale tam se moc nezaměřuji, takže jak říkám: musí to vyhovovat tvým potřebám.) Pro Mun (i Minmus) používám dva satelity na stejné oběžné dráze, jako je měsíc sám - jedna těsně před a jedna těsně za jeho sférou gravitačního vlivu. Ve skutečnosti by to nefungovalo, protože by měsíc svou gravitací tuto oběžnou dráhu narušoval, ale v KSP vždy existuje jen gravitační vliv jediného tělesa. Proto třeba nepošleš nic do libračních bodů, které by pro tenhle účel byly lepší.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Peterwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2019 19:43
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Peterwolf »

ahoj
tak sem si zase udělal chvilku a moc děkuji fensalir za návod na instalaci RSS + RO + RP1
samozřejmě já musím mít zas něco extra :hlavou proti zdi
nemůžu se dostat přes tuhle hlášku:
Oh no!

It looks like you're trying to install a mod which is already installed,
or which conflicts with another mod which is already installed.

As a safety feature, the CKAN will *never* overwrite or alter a file
that it did not install itself.

If you wish to install FerramAerospaceResearch 3:0.15.9.1 via the CKAN,
then please manually uninstall the mod which owns:

Ships/@thumbs/SPH/E42.png

and try again.

Your GameData has been returned to its original state.

Error during installation!
An unknown error occurred, please try again!

toto se mi oběví při instalaci ze CKAN do hry
co stím?
Díky
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Peterwolf píše:ahoj

If you wish to install FerramAerospaceResearch 3:0.15.9.1 via the CKAN,
then please manually uninstall the mod which owns:

Díky
Tak toto je jen konflikt s jiz instalovanym modem Ferram Aerospace Research, rikal si ze mas cistou instalaci tak jsem z toho vychazel ale viditelne ta instalace neni cista .... Takze reseni je v adresari se hrou vlezt do adresare GameData a tam smazat adresar "FerramAerospaceResearch" ... pak by nemel byt problem. Pokud budes mit problem i nadale tak smaz v tom adresari vse krome "squad" pak to urcite pujde.
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Peterwolf píše:ahoj

Ships/@thumbs/SPH/E42.png

Díky
Jeste me zarazilo toto... Pro jistotu se podivej do toho adresare .... a radeji smaz i ten obrazek na ktery si stezuje ... ... cesta je C:\cesta ke hre\Ships\@thumbs\SPH (jmeno obrazku je E42). A pokud mu budou vadit i ostatni takl je smaz take ale co koukam tak je tam toho vice takze radeji udelej CISTOU INSTALACI
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alchymista »

Ad "komunikačné satelity" - pre Kerbin mám šesť družíc - tri na "KEO" a tri na parametrami podobnej "polárnej" dráhe. Mesiace sú ošetrené podobne - trojicou stacionárnych družíc, v momente umiestenia bola jedna nad "privrátenou stranou" a dve "v pozadí". Ale ako už spomenul Wopat - fyzikálny systém je nedokonalý, takže je to len pseudostabilná konfigurácia.

Podstatné je, že na potrebné manévre okolo mesiacov vystačíte s malým delta V, a teda so slabými motormi a malými zásobami paliva. To umožňuje postaviť komunikačný systém v jednom štarte - potrebná trojica/šestica sa postaví ako "hlavná" družica, ktorá zabezpečí aj prelet a prípadne zmenu dráhy, a subsatelity, ktoré sa vypustia až na mieste.
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Alchymista píše:Mesiace sú ošetrené podobne - trojicou stacionárnych družíc
Mun ale stacionární dráhu nemá. Ta se nachází mimo jeho oblast gravitačního vlivu, protože rotuje velice pomalu a dráha se tak nachází velice vysoko. U Mimusu už to možné je.
Alchymista píše:Podstatné je, že na potrebné manévre okolo mesiacov vystačíte s malým delta V, a teda so slabými motormi a malými zásobami paliva. To umožňuje postaviť komunikačný systém v jednom štarte - potrebná trojica/šestica sa postaví ako "hlavná" družica, ktorá zabezpečí aj prelet a prípadne zmenu dráhy, a subsatelity, ktoré sa vypustia až na mieste.
Souhlas. Tohle je rychlé, levné, efektivní i zábavné řešení. Vzhledem k blízkosti Munu i Minmusu pak ani není potřeba využívat žádné velké antény. Bohatě postačí jedna nejmenší retranslační anténa.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Ja jenom podotknu ze komunikacni satelity se mi osvedcilo stavet alespon se 3mi smerovymi antenami (dve miri na sousedni satelity v konstalaci a jednu mam namirenou bud na zem pro rychlejsi prenos nebo ji dle potreby natacim pro urcenou misi kam je treba. Vetsinou nechavam na manipulaci tu nejsilnejsi smerovku ... Zatim mi to komunikovalo vsude a relaying funguje take dobre. A hlavne pozor na elektriku :) na tom jsem spocatku hodne zaplakal. Jinak na parkovani a planovani pouzivam https://meyerweb.com/eric/ksp/resonant-orbits/ a pouzivam take RemoteTech
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Peterwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2019 19:43
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Peterwolf »

fensalir píše:
Peterwolf píše:ahoj

If you wish to install FerramAerospaceResearch 3:0.15.9.1 via the CKAN,
then please manually uninstall the mod which owns:

Díky
Tak toto je jen konflikt s jiz instalovanym modem Ferram Aerospace Research, rikal si ze mas cistou instalaci tak jsem z toho vychazel ale viditelne ta instalace neni cista .... Takze reseni je v adresari se hrou vlezt do adresare GameData a tam smazat adresar "FerramAerospaceResearch" ... pak by nemel byt problem. Pokud budes mit problem i nadale tak smaz v tom adresari vse krome "squad" pak to urcite pujde.
je pravda že první instalace proběhla dobře dokonce sem tam nechal všechny módy v četně sovětského programu, ale při načítání hry ve třech čtvrtích to spadlo a už se to ani opětovně nenačetlo. Tak sem to smazal ze souborů ship a také gamedata a začal znovu bo sem si myslel že to bylo moc módů najednou asi 52 a provedl sem instalaci přes CKAN znovu no a to už psalo tuhle chybu. takže hra byla pokaždé cistá. Momentálně nejsem u PC ale večer skusim přeinstalovat ksp a začnu znovu
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alchymista »

Pokud budes mit problem i nadale tak smaz v tom adresari vse krome "squad" pak to urcite pujde.
Na toto trochu pozor - môže tam byť okrem adresáru Squad ešte aj adresár SquadExpansion. Ani ten nemazať.
fensalir píše:A hlavne pozor na elektriku :) na tom jsem spocatku hodne zaplakal.
Nebol si asi sám... Treba nielen "dostatočné solárne panely", ale aj "dostatočné batérie".
Ad "viac antén" - má to skutočne nejaký vplyv? Neskúmal som to a nevšimol som si...

Wopat - máš pravdu... No proste vysoká "pomalá" dráha...
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Alchymista píše:Ad "viac antén" - má to skutočne nejaký vplyv? Neskúmal som to a nevšimol som si...
V klasické hře můžeš, myslím, antény kombinovat, abys dosáhl většího dosahu/přenosové rychlosti/nevím... Za tohle ruku do ohně nedám, ale myslím, že něco takového tam je. Fensalir ale, myslím, popisoval více antén při použití módu RemoteTech. Tam parabolické antény musíš někam zamířit. Máš-li teda například retranslační družici u Duny, potřebuješ jednu větší parabolu, kterou namíříš na Kerbin, a jednu menší parabolu nebo všesměrovou nízkoziskovou anténu, která se postará o přenosy u Duny.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“