Главный (Hlavní)

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Главный (Hlavní)

Příspěvek od vai777 »

4. října proběhla v Moskvě premiéra filmu "Главный" o posledních letech života S.P.Koroljova. Současně film měli možnost shlédnout i kosmonauti na ISS.
Podle dcery S.P. Koroljova je její otec ve filmu vykreslen poměrně přesně. Jsem zvědav, jestli se bude možné na tento snímek nějakým způsobem podívat i u nás. Vypadá to, že se s filmy o vesmíru v Rusku poslední dobou roztrhnul pytel...



Těmi okénky za hlavou Gagarina mě ale dost naštvali... :-D
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Главный (Hlavní)

Příspěvek od tomas »

Vytkl bych jim nejen okna za Gagarinem, ale i vydávání startu Progressu za misi Voschod.
Teď to budou sekat jako "Baťa cvičky": První v kosmu, Čas prvních, Hlavní... Jestlipak natočí taky Komarova? Když budu hovořit vážně, tak by rozhodně stála za zfilmování záchrana Saljutu Džanibekovem a Savinychem. Ale to by museli animátoři vymodelovat Sojuz i Saljut. Tam už se Vostok použít nedá.
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Главный (Hlavní)

Příspěvek od Amper »

Vzhledem k tomu jak to vypada v Rusku politicky jsou filmy o pocatcich kosmonautiky optimalni - zadna zasadni politika, je to z doby a oblasti kdy SSSR valcovalo (a bal se ho) cely svet, jsou tam prokazatelne uspechy. Takze zajisteni podpory soucasneho rezimu je zajisteno. Jsem dost presvedceny ze film je o poslednich letech zivota SPK i proto ze tim padem nemuseli resit to ze byl v gulagu, ze ho tam dostal Glusko, metody NKVD atd....
butyv
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 30.10.2018 11:55
Re: Главный (Hlavní)

Příspěvek od butyv »

Zdarec,

nemuzu nikde najit titulky k tomuto filmu, ja ještě v rustine zvladnu, ale pritelkyne vůbec a chcem se mrknout spolu ... udajne byl s titulky promitan v planetariu v praze
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Главный (Hlavní)

Příspěvek od Dugi »

Ahoj, vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
butyv
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 30.10.2018 11:55
Re: Главный (Hlavní)

Příspěvek od butyv »

Diky za privitani,kosmonautix i forum sleduju nekolik let. A ted jsem zalozil uzivatele.
Opravdu nikdo nevi, kde by ty titulky mohli být ?
hulvath
Re: Главный (Hlavní)

Příspěvek od hulvath »

Amper píše: ze ho tam dostal Glusko, metody NKVD atd....
Ja ma zakaz byt sprostej, ja jsem podminene odsouzen !! :) Co je to za nesmysl ? Nejsou zadne dukazy o tom ze Glusko aktivne pracoval na tom aby Koroljova dostal do basy. I Pribyl, ktery o tom muze neco vedet, uvadi ze z Gluska to udani nejspise vymlatili.
cbdave
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 1
Registrován: 17.10.2017 13:13
Re: Главный (Hlavní)

Příspěvek od cbdave »

Já se prosím taky přidávám, a poprosil bych, kdyby se někdo našel, kdo by mi poslal link na české titluky k tomuto filmu. Moc děkuji.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Главный (Hlavní)

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Filmy“