Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Vyzkoušel jsem tento addon a je bezva! Použil jsem ho jak na orbitální let, tak na přistání na Munu a cestu zpět. Pořádně nechápu pár věcí, ale dokážu si poradit. Super je plánování reentry. Přistál jsem hned vedle VAB.
Jinak při přistávání nedoporučují mít zapnuté retrograde, protože se loď začné různě přetáčet a rotovat. A pokud jste na cestě z měsíce zpět, rozhodně nepoužívejte toho reetry autopilota, protože vám začné předělávat orbitu a vůbec nehledí na to, že máte málo paliva.
Jina oba dva lety se povedli, ale kolem Kerbinu mě lítá dost odpadu, asi budu muset vymyslet lepší pozici na odhození krytu (podobného, jako má Atlas V), protože teď je to doslova všude. :lol:
Uživatelský avatar
Anub022
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 5
Reputace: 0
Registrován: 27.12.2011 23:08
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Anub022 »

Jak při přistání na Munu zvládáte korigovat horizontální rychlost?
Vertikální rychlost je v pohodě, to bych dosedl docela lehce, ale nemůžu zkrotit tu horizotální, takže se vždycky "ošmirgluju" o povrch. :(
Proto jsem zatím zůstal jen u obletů ...

Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Když přistáváš, natoč svoji raketu do "protisměru" (zelený křížek na HUD) a nebo na orbitě zpomal tak, že budeš v podstatě padat na povrch. (kolmá trajektorie) ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

přesně jak píše chobolatom - přistání na Munu i na Minmusu je prakticky stejné - když jsi na oběžné dráze, otoč svou raketu do retrográdního směru (špičkou proti směru letu - zažehni motory a nech svou rychlost na indikátoru klesnout skoro až k nule - pak budeš padat doslova jako hruška - velmi podrobně to popisuju ve svém příspěvku Jak přistát na Munu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Já narazil na poměrně vážný problém, který mi hraní dost znepříjemňuje. Dostanu se na oběžnou dráhu, upravím trajektorii pro záchyt u Munu, vypnu motory a chci zrychlit čas. Ale ouha. Je tu problém. Hra mi píše, že dokud loď zrychluje, smím používat jen běžnou rychlost. Upozorňuji, že motory mám vypnuté. Pokud let přeruším a přes sledovací stanici se do něj přepnu, můžu normálně zrychlit čas. Ale jakmile pak znovu zažehnu motory (třeba pro záchyt u Munu), už nemůžu hýbat s rychlostí času.
Nevím, jestli je ten problém jen u mne, možná to souvisí s tím, že používám ty velké stavební bloky. Těžko říct, každopádně mi to velice komplikuje hraní. :?
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Mě to občas taky skočí. Ale když vypnu SAS tak to jede bez problémů.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Vypnout SAS? Aha, chytré, to mě nenapadlo. :palec nahoru: Asi to taky vyzkouším.
Zajímavé je, že u "tenkých" raket tenhle problém nemám. Resp. text se objeví, ale po druhém zmáčknutí zrychlení zmizí a funguje to jak má.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Ragnaro
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 41
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 5:27
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Ragnaro »

Chobolatom
Ahoj chci se zeptat jak si udělal tu 4 raketu co má ten mudul pod prdelí mužeš mi to perosím naučit

Dá se nějak dokázat otočit prvek
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Když už tak pod zadkem, prosím ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Nějak nevím na co se ptáš. Normální malé díly jdou připojit k velkým dílům. A ve VAB se části otáčejí pomocí WASD. ;)

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“