Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

No, tak na tom jsem podobně. :D Ve VAB se to pěkně seká a postavit trochu větší raketu je celkem frustrující, když mám tak 2 snímky za sekundu. :( Jak se dostanu na orbitu, tak co celkem jde a když jsem daleko od Kerbinu tak se to už neseká, ale když se raketa nedá postavit, je to celkem těžké... :|
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Na to je jen jediná odpověď - trpělivost. Chce to čekat, až hra vykreslí co potřebuje a pak se můžeš o kousek posunout. Ideální to není, ale co se dá dělat. :?
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

To je pravda, ale já na to nemám moc nervy. Když hraju v rozlišení 800x600, všechno na Low a stejně je to ze začátku nehratelné. :( Hru jsem si ani nekupoval, protože něco, co se dá udělat za 10 sekund já udělám za 30. Počkám si na nový počítač. :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

koukám, že nastavení grafiky máme oba stejné. Jo, nový PC by to vyřešil. Za nějaký čas se po něm taky začnu poohlížet 8-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Asi si něco pořídím na Vánoce. Zajímavé je, že náročnější hry rozjedu.. :roll: Ale KSP prostě nejde.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

To bude nedostatečnou optimalizací .. hra hodně zatěžuje PC i když by nemusela. Ještě nemá dokonale vychytané mouchy. Sice ve verzi tuším 0.13 přišla optimalizace, která to trochu vyřešila, ale ne o moc.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Až vydají dokování, tak s ji možná koupím. Chtěl bych nechat na orbitě Munu nebo jiného měsíce něakou základnu s palivem nebo tak něco. :-D A potom k této základně lítat a brát si sebou palivo na cestu zpět.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Uvidíme s čím do budoucna přijdou. Plány mají velké. Moc se na to těším. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Nedávno jsme se tu bavili, že by bylo fajn, kdyby se ve hře Kerbal Space Program někdy objevil nějaký autopilot, který by byl snadno ovladatelný. Jak je vidět, stejné myšlenky napadly i jiné hráče ve světě a světlo světa spatřil MechJeb.
Jedná se o addon, který vám ve hře umožní výrazné zjednodušení navigace vaší rakety. Nebudu tu vypisovat všechny možnosti, které hra nabízí (leda pokud by někdo projevil zájem vysvětlit něco konkrétního). Je jich totiž opravdu velké množství. Za všechny - při startu můžete určit jakým azimutem chcete letět a s jakou inklinací (sklonem čumáku rakety k horizontu) - každý mi potvrdí, že zvláště s velkými raketami se to ručně provádí hodně složitě. MechJeb umí zakulatit vaši oběžnou dráhu v požadované výšce, pokud mu zadáte požadovanou apoapsidu a periapsidu, sám se postará o zážehy, podle všeho přání jedním kliknutím zorientuje raketu do zrychlovacího, nebo zpomalovacího směru. Kliknutím nastavíte i orientaci pro změnu sklonu dráhy. Je toho opravdu hodně a je jen na vás, kolik z těchto možností využijete. MechJeb se podle všeho umí postarat i o přistání (nezkoušel jsem), takže kdo chce, může s jeho pomocí splnit misi prakticky kompletně. Někdo jiný jej naopak využije jen pro některé manévry a zbytek si odmaká ručně. je na každém, co se rozhodne využívat.
A na závěr si položme otázku - je to podvod? Někdo může namítnout, že si MechJebem hráči hru výrazně zjednodušují. Já za sebe tvrdím, že je to spíše posun k realitě. Vždyť i ve skutečném světě se raketa neovládá kniplem, ale předem naprogramovaným softwarem. A v KSP je to podobné. Za sebe tedy mohu říct - rozhodně MechJeb alespoň vyzkoušejte. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Toto jsem už v něakém videu viděl a určitě to vyzkouším a asi budu i používat.
Přesně tak, taky si myslím že je to lepší než vše otáčet pomocí WASD. Například v Orbiteru je už zabudován autopilot. Je to v podstatě ten Smart A.S.S. (skoro to vypadá jako od Orbiteru okopírované :lol: ) Pokud by něco takového přidali do hry, tak si myslím, že je to rozhodně změna k lepšímu. Myslím, že ten A.S.S. budu využívat častěji než S.A.S.

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“