MCT - Mars Colonial Transporter

Informace o vývoji a změnách na poli nosičů a kosmických lodí firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Samo »

Kokos ten ťah, to dosadanie na launchpade neuveriteľné! Tak keď to skutočne poletí chcem byť pri tom! :-D
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Amper »

Pristani presne na místo startu, hafo raptoru, přistávající tanker ....

Mam stejný pocit jako když jsem viděl video s animaci přistávajícího F9 pred par lety. Šílenství a sci-fi jenže o par let později ty stupně opravdu přistáváji a to klidne na barku uprostřed oceánu.

Akorát mam kapánek obavy zda tohle bude někdo ochotny zaplatit ;)
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Pospíšil »

Tak už to z něho leze ... Trochu menší, než jsem čekal, ale i tak je to kolosální! :lol: 8-)

Elonmusk@elonmusk
12m rocket booster diameter, 17m spaceship diameter, 122 m stack height
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 25
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od rexino »

No neviem ako vy, ale mne to pripomína pri pohľade na motory N1 :lol: Snáď to bude úspešnejší projekt.
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Pospíšil »

Snad ano. Oba projekty dělí 55 let vývoje kosmonautiky a výpočetní techniky. Taky to, že ten starší projekt byl na politickou objednávku a pod nesmyslným časovým tlakem nejvyššiho státního vedení, což v případě druhého projektu nehrozí. :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Jardax »

Nebal bych se o pocet motoru, to uridi. Co mi ovsem vrta hlavou je ten ICT. DObre, chapu Enceladus, chapu Europu, ale SStO, resp. SStE z Marsu?
EdgarPo
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 78
Reputace: 17
Registrován: 13.2.2013 12:18
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od EdgarPo »

Jardax píše:Nebal bych se o pocet motoru, to uridi. Co mi ovsem vrta hlavou je ten ICT. DObre, chapu Enceladus, chapu Europu, ale SStO, resp. SStE z Marsu?
SStE z Marsu - tak, môžu v pohode rátať s dotankovaním na orbite Marsu. O SStO tuším priamo nehovoril, skôr mi to prišlo ako suborbitálne lety medzi miestami na Zemi, ak si dobre pamätám
AlesH
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 209
Reputace: 110
Bydliště: Most
Registrován: 13.1.2014 23:38
Kontaktovat uživatele:
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od AlesH »

Poměr celkového množství paliva v ICT a suché hmotnosti ICT je tak veliký, že docela v pohodě umožňuje i to SSTE z Marsu (alespoň teoreticky, vyrobit tolik paliva na Marsu rozhodně nebude snadné).
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Jardax »

AlesH píše:Poměr celkového množství paliva v ICT a suché hmotnosti ICT je tak veliký, že docela v pohodě umožňuje i to SSTE z Marsu (alespoň teoreticky, vyrobit tolik paliva na Marsu rozhodně nebude snadné).
Na Zemi je potreba booster jako krava a z Marsu to jde uplne bez nej? To je blbost...
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Jardax »

EdgarPo píše:
Jardax píše:Nebal bych se o pocet motoru, to uridi. Co mi ovsem vrta hlavou je ten ICT. DObre, chapu Enceladus, chapu Europu, ale SStO, resp. SStE z Marsu?
SStE z Marsu - tak, môžu v pohode rátať s dotankovaním na orbite Marsu. O SStO tuším priamo nehovoril, skôr mi to prišlo ako suborbitálne lety medzi miestami na Zemi, ak si dobre pamätám
No ale pak bych rad nekde videl technologii na to zvedani paliva na orbit a skladovani a tak dale...

Odpovědět

Zpět na „Rakety a lodě“