Fotky oblohy ze stativu

Náš web se v první řadě zaměřuje na kosmonautiku. Ale najdete tu i pár drobností o astronomii.
Odpovědět
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky oblohy ze stativu

Příspěvek od baranka »

Mare Imbrium se zálivem Sinus Iridum a kráterem Plato z 3.3.2012 Ořez snímku z videa pořízeného webkou přes Newton 114/900. Video zpracované v Registaxu.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Fotky oblohy ze stativu

Příspěvek od tomas »

Parádní snímky. Ten útvar přibližně uprostřed bude asi taky původně nějaký starý kráter i když už ho hodně zanesl prach ?
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky oblohy ze stativu

Příspěvek od baranka »

Článek který k fotografování oblohy může přitáhnout další zájemce vlastnící jen jednoduché prostředky, foťák, stativ a počítač. Astrofotografie pro každého
http://www.rozhlas.cz/leonardo/vesmir/_zprava/1029151
Doufám, že tu uvidím více snímků.Mě lákají třeba snímky zpracovaně v programu startrails. ikdyž můj foťák se k tomu tak dobře nehodí (jen 15sec. expozice a max. jen 400 ISO)třeba se zadaří. Možna na přelety ISS?
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Fotky oblohy ze stativu

Příspěvek od tomas »

Docela chytré. Je fakt, že s klasickým filmem a nekonečnou závěrkou by se to realizovalo nejsnáz. Výhoda by samozřejmě byla vlastní komora, aby si člověk mohl udělat zkoušku osvícení papíru, to se týká jen černobílé fotografie. Nevím, jak vy, ale já jsem ohledně barevného materiálu úspěšný nebyl, po několika marných pokusech, kdy vždycky "ulítly" barvy většinou do fialova nebo do žlutozelena, jsem raději zůstal u čb.

Nebo jsem znal i pár fajnšmekrů ve fotolabech, kteří když jste tam přišli s podobným problémem, tak byli ochotní pomoci. Noční oblohu jsem nikdy nefotil (ve městě to moc nešlo), jednalo se spíš o noční ohňostroje a podobné věci.
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky oblohy ze stativu

Příspěvek od baranka »

Už jsem experimentoval s programem Startrails a musím uznat že to je docela zajímavé a hlavně jednoduché. Musím ještě najít snímky, které jsem pořídil na okraji Znojma, sice světla tam bylo taky dost ale už to nebylo tak hrozné.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Fotky oblohy ze stativu

Příspěvek od Dugi »

To je superčlánek. Fakt mě to láká. Jen škoda, že nemám žádný foťák. Jenom malou digitální kamerku. Ale třeba to s ní někdy zkusím :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Fotky oblohy ze stativu

Příspěvek od Dugi »

Na astro.cz vyšel článek, který má lidem ukázat možnosti astrofotografie. Je zaměřen hlavně na začátečníky.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky oblohy ze stativu

Příspěvek od baranka »

Dost podnětný článek se spoustou dobrých rad.
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Fotky oblohy ze stativu

Příspěvek od Tommy »

Můj první pokus o star-trails aneb cca hodinový boj hvězd se světelným smogem...

Obrázek

Zpracováno výše zmíněným programem Startrails, složeno ze 435 snímků s expozicí 8 sec.
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky oblohy ze stativu

Příspěvek od baranka »

Pěkné :palec nahoru: Jinak 453 snímků, to si musel hrábnout než si je do toho programu nandal. Zkusil si i dát možnost nahrát to jako video?

Odpovědět

Zpět na „Astronomické okénko“