Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
SamElanius
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 30.3.2015 12:48
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od SamElanius »

K tem bodum co pises:
1. Ted nechapu jak.
2. Samotnej lander na Minmus (tzn Minmus LEO -> povrch -> leo) se da postavit za 3kC a do vesmiru a k minmusu musis pritahnout 1,5T, tolik vazi. Jenom to palivo ktery zpotrebujes na pristani takovyhle velky kravy a naslednej start bude stat mnohonasobne vic.
3. Tohle je nejaky zmateny a moc to nepobiram. Za predpokladu ze vis jak stvet rakety (kam dat teziste a tak), tak jedinej problem, nastava u velkejch raket s tim ze se na vysku sklada z moc dilu a tedy moc spoju a zacne se ohybat a vychylovat se.

Nicmene pokud ti jde o transporty k munu a minmusu volil bych styl "US Space Shutle". A to ze SSTO vyvezes lod + lander na orbit a tam je nechas letet. Proc sebou tahat balast jako kridla, silny motory atd. Pri navratu se zas s letadlem spoj a pristan.
Nebo je jeste velice zajimavy koncept takovy, ze si udelas u kerbinu a mesicu tankovaci stanice SSTO bude delat jen tanker k stanici na orbite kerbinu + ti vynese jednu lod co bude pendlovat mezi stanicema a jeden lehounkej lander.
Prochy
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 18.12.2015 18:48
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Prochy »

Ahoj,
jsem tu nový a založil jsem si účet jen proto, že potřebuji radu.
Po přečtení zdejších příspěvků jsem se rozhodl nainstalovat do hry (verze 1.0.5.) Mechjeb 2.5.5. což se myslím podařilo. Hraji mód Career a již jsem se prozkoumal do 6 úrovně, kde mám zatím jen nádrže, motory a speciální konstrukci. Postavil jsem si cvičně raketu a šel jsem ji vyzkoušet s namontovaným Mechjebem. Podíval jsem se na video na youtube jak na to a narazil jsem na problém.
Jim se tam všem zobrazuje u mechjebu na startovací rampě záložka ascent guidence a mě ne, což je problém. Dále jsem zjistil, že když jsem v sandboxu tam tam ta záložka je a funguje a snadno se dostanu na orbitu.
Tak si říkám co musím mít - vyzkoumat - u budov vylepšit, aby i v modu kariéry fungoval???
Díky za případné odpovědi.
prochy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26970
Reputace: 2733
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufá, že se ti tu bude líbit. Naše fórum nabízí informace o mnohem víc tématech, než jen o KSP. Věřím, že našemu portálu zůstaneš věrný a bude se ti tu líbit.

S problémem, který máš, ti jistě poradí ostatní hráči. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od kopapaka »

Prochy: jo, musí se vyzkoumat. Z hlavy ti neřeknu, kde ji přesně najdeš, ale v té lajně výzkumu jsou vidět ty "bedýnky" s "počítačem" MechJebu, které přidáváš na raketu...
Uživatelský avatar
ludan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 160
Reputace: 0
Registrován: 31.7.2013 15:18
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od ludan »

Prochy: Ahoj, vítám Tě! Doplním příspěvek od Kopapaky. To, že vyzkoumáš MechJeb na jedné z prvních úrovní, Ti odemkne jen některé jeho funkce. Pokud chceš používat pokročilejší funkce MechJebu, musíš víc zkoumat... Našel jsem toto: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =193177293 tak můžeš študovat.
Ale narovinu: nejlepší zážitek z letu já osobně mám, když řídím sám, proto MechJeb nepoužívám ;) Vyzkoušej raději Engineer Redux pro informace o letu a raketě, pokud mohu doporučit.
Prochy
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 18.12.2015 18:48
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Prochy »

:hlavou proti zdi někdy člověk věci nevidí a přitom to má před očima. Stačilo postrčit a zase mám nový směr a cíl. Díky za odpověď.
Jenže jak to teď vyzkoumat :Drbe se na hlavě: body vědy teď naskakují strašně pomalu. Snažím se tahat nahoru všelijaké vědecké vybavení, provádím EVA, zapichuji vlajky, vozím turisty ale i tak výzkum leze nahoru čím dál tím pomaleji. :ustaraný:
Teď nedávno jsem provedl upgrade na 1.0.5 a začalo se mi při startu objevovat přehřátí padáků pro boostry, :x myslím že to před tím nebylo :roll: . Musím zbytečně nést prázdné rakety a odhazuji je až když vychladnou. Nebo nesmím tak rychle stoupat. Hádám, že až vyzkoumám chladič tak problém odpadne :Drbe se na hlavě: .
Můj největší úspěch je zatím návrat kerbíka z orbitu Duny. :-D
Uživatelský avatar
ludan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 160
Reputace: 0
Registrován: 31.7.2013 15:18
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od ludan »

Je pravda, že ten výzkum probíhá tak trochu nárazově - první velká vlna při získávání bodů z Kerinu a jeho okolí, Druhá vlna při orbitě Munu/Minmusu. Pak si většinou nahrabu hromadu bodů ze všech biomů Minmusu (snadné přistání a start), pak "vytěžím" Mun a je posekáno... To už je nejvyšší čas mít připravenou misi na Dunu+Ike a dál a dál... :-D Rozhodně se ale neomezuji pouze na plnění zakázek, protože to nedá tolik bodů. Ovšem když už mám zakázky "zachraň kerbíka z oběžné dráhy Minmusu + vytvoř základnu na Minmusu + vědecká data z Minmusu" a k tomu udělám dvě tři přistání s kompletním výzkumem, pak se taková cesta už pěkně vyplácí... ;)
Od 1.0.5 opravdu upravili tepelné vlastnosti součástek, vedení tepla a zahřívání. Každopádně bych doporučil snížit rychlost při stoupání.
A k návratu od Duny gratuluji. :palec nahoru:
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od kopapaka »

Máš mód na reusable rakety nebo co?
Jinak zčervenání symboku padáku neznamená přehřátí - to až pásek vedle symbolu - ale signalizuje, že se při otevření zničí. Pokud nastavíš(pro Kerbin) tlak vzduch na otevření na padesát a výšku cca tisíc tak ho můžeš použít, protožebse otevře až dorazí mimo nebezpečnou zónu...
Prochy
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 18.12.2015 18:48
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Prochy »

Ohledně zčervenání padáků při startu, je to jak píšeš.
Přehřátí je opravdu značeno páskem vedle symbolu padáku.
Padák mi při startu a stoupání kolem 300m/s zčervená a pokud jej aktivuji tak je zničen proudícím vzduchem a teplem kolem rakety. Tak zatím bojuji s tím jestli tam pro start padáky na boostry vůbec dávat.
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od kopapaka »

Pokud nemáš mód, který by umožňoval jejich záchranu, tak to opravdu nemá smysl. A ještě jedno, padák se nezničí, poku v nastavení(padáku) dáš otvírání na tlak 0,50 a výšku cca500 - 1000metrů. Tohle nastavení znamená, že k vypuštění padáku dojde při tlaku cca půl atmosféry (to dělá něco kolem čtyř kiláků nad hladinou moře) a k plnému nalití v nastavené výšce nad terénem. Při reentry kosmické lodi si takhle běžně aktivuju padáky už na orbitě, abych na ně nezapoměl... :)

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“