Jaký dalekohled pro začátečníka

Název mluví za vše
Klarka
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 1
Reputace: 0
Registrován: 14.4.2013 15:30
Jaký dalekohled pro začátečníka

Příspěvek od Klarka »

Zdravím všechny

chci se zde obrátit o radu, chtěla bych si koupit dalekohled pro pozorování noční oblohy, odstěhovali jsme se na samotu, není to jako ve městě, kde bylo rušivé osvětlení. Uvažovala jsem o Pollux 150/1400, ale zase nechci koupit něco, co za rok strčím na půdu a půjdu koupit nový.

Díky všem.
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Jaký dalekohled pro začátečníka

Příspěvek od Greene »

Pro začátečníky je asi nejlepší Firstscope
http://www.mall.cz/dalekohledy-hvezdars ... 4?v=498340
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Jaký dalekohled pro začátečníka

Příspěvek od Wopat »

I když je na tomto fóru mnoho fanoušků astronomie a určitě i pár amatérských astronomů, spíše ti doporučím obrátit se s tvým dotazem na jiné fórum. http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/YaBB.pl To se zabývá čistě astronomií a astrofotografií. Je zde několik vláken plných informací o vhodných teleskopech pro začátečníky. Ne, že bych chtěl odradit nového člena našeho fóra, ale přeci jen - astro-forum ti v tomto směru poslouží daleko lépe. Stačí si to tam pročíst a najdeš vše potřebné. Tamní uživatelé ti určitě dobře poradí.

Kromě toho musíš svůj dotaz blíže specifikovat. Co máš v plánu pozorovat? Budeš dalekohled často přenášet? Máš pro jeho přepravu k dispozici auto? Kolik peněz jsi ochotná pro začátek investovat? Jaké máš zkušenosti? Pozoruješ často oblohu? Už jsi se někdy dívala na noční oblohu dalekohledem? Odkud budeš pozorovat? Kolik tomu hodláš věnovat času? Je mnoho aspektů, které bys měla před koupí astronomického dalekohledu zvážit.

Dále ti ještě doporučím pročíst si tyto rady pro začátečníky: http://www.dalekohledy.cz/webmagazine/s ... sp?idk=288
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jaký dalekohled pro začátečníka

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
vítám tě na našem fóru. Mám velkou radost, že se u nás registroval další uživatel - a navíc podle nicku dáma. ;) Doufám, že se ti tu bude líbit.
Souhlasil bych s Greenem. S Firstscopem neprohloupíš, není drahý a pro začátečníky přímo ideální.

Mimochodem, už zanedlouho začne v našem pořadu Noční obloha několikadílný seriál zaměřený na různé typy dalekohledů. Třeba tam najdeš nějakou inspiraci. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
LubosHa
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 23.3.2015 22:45
Re: Jaký dalekohled pro začátečníka

Příspěvek od LubosHa »

Ahoj,

já měl jako první tento - http://www.infoto.cz/astrodalekohledy/t ... rike-80-ng a myslím si, že je plně dostačující :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jaký dalekohled pro začátečníka

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
LubosHa
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 23.3.2015 22:45
Re: Jaký dalekohled pro začátečníka

Příspěvek od LubosHa »

Já mám pro sebe, amatéra začátečníka, tento http://www.infoto.cz/astrodalekohledy/t ... rike-80-ng a nemůžu si ho vynachválit :)
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Jaký dalekohled pro začátečníka

Příspěvek od MaG »

Dovolím si nesouhlasit. Podle mě je to dost na hraně, hlavně pokud jde o montáž, která působí u obrázku velmi chatrně a pomůže otrávit kdejakého začátečníka. Spíše bych doporučil dvakrát levnější lídlskop (Bresser 70/700), když už. průměr není vše.

Nejde náhodou o SPAM?
Naposledy upravil(a) MaG dne 28.11.2015 20:36, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Jaký dalekohled pro začátečníka

Příspěvek od fretka323 »

Mě spíš zaráží, že pár příspěvků zpět stejný uživatel prezentuje ten samý dalekohled. Proč podruhé?
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Jaký dalekohled pro začátečníka

Příspěvek od fretka323 »

Vim ze to asi patri na jiny web, ale Lidlskop je zase v prodeji. Pokud nekdo ma zajem o pomerne kvalitni dalekohled na trochu horsi montazi tak ted ma sanci jen za 2290,-
(Snad to nikdo nebude brat jako reklamu)
Klidně mne oslovujte Radim.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“