Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Boby91
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 49
Reputace: 0
Registrován: 3.9.2015 16:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Boby91 »

Ahá.. no, autopilota nechci, chci se nejdřív naučit létat efektivně na orbitu sám a až mě to omrzí, tak možná pak.. :) Momentálně bojuji s orbitou... dostanu se tam, ale pálim moooc paliva :(

Wopate mám dotaz na Tebe.. postupuji podle Tvé rady pro let na orbitu. Jakmile dosánu 100m/s začínám gravity turn na 90° a udržuji rychlost do 300m/s do výšky 8km.. potom dám motory na max a během chvíle dosáhnu až 600m/s a výš.. rychlost vystoupá celkem rapidně a než dosáhnu 30km výšky, je tam obrovské tření vzduchu, až se špička celkem dost zahřívá... to je v pořádku ??
Naposledy upravil(a) Boby91 dne 6.9.2015 13:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Boby91 píše:Ahá.. no, autopilota nechci, chci se nejdřív naučit létat efektivně na orbitu sám a až mě to omrzí, tak možná pak.. :) Momentálně bojuji s orbitou... dostanu se tam, ale pálim moooc paliva :(
To tě neomrzí :)
Boby91 píše:to je v pořádku ??
To je naprosto v pořádku :palec nahoru:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Boby91
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 49
Reputace: 0
Registrován: 3.9.2015 16:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Boby91 »

Tak kerbík úspěšně zachráněn a následně se mi povedlo umístit satelit na orbitu minimusu..Neuvěřitelný jak málo stačí k pohybu menší lodi,když jsem daleko od Kerbinu... Obrovská zkušenost pro mě :) Sice by jste z tý nosnÿ rakety asi nebyli nadšený z hlediska úspory peněz... Ale pořád se je co učit :-D
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

Hojte mam problem. Musel som si stiahnut mechjeb koli tomu ze mi zacali chodit misie na ostatne planety a moj letecke skusenosti su uplne mimo. Tak som postavil raketu ktora ma na obeznu drahu duni dostat satelit. Pomocou mechjebu som satelit dal na orbit 600k okolo kerbinu . Nastavil som v manuver planet transfere na inu planetu a vipocitalo mi to kur pockal 168 dni ako to pisalo a vysledok vidite na obrazku.

Obrázek

Problém je ze neviem co dalej neviem sa dostat ku samotnej planete na ieste kde sme skoro najblizsie sa automaticky nic nestane skusal som prehodit na horman transfer to target a ten vymyslel uplne nieco ine co je totalna sprostost lebo by som musel mat zapnuty motor 4h a to by som musel napojit na kerbin hadicu a dotiahnut na raketu aby cerpala palivo je to totalne mimo. Nieco alebo niekde robim chybu . Toto je to co to vymyslelo

Obrázek
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od mager42 »

Ten prvni obrazek ukazuje trajektorii ktera je uz blizko duny, pak staci ji bud jemne dolatit rucne nebo pouzit z mechjebu funkci fine tuning to target - ta naplanuje manevr ktery trajektorii upravi na priblizeni na zadanou vzdalenost.
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

da sa tam spravit aby automaticky nastavil traektoriyou podla mojho zadania. Myslim tie misie co su na umiestnite satelit tu a tu
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od mager42 »

Ne to neumi ale muze s tim pomoct - pokud je draha okolo kerbinu staci nastavit pozadovanou inklinaci v ascent modulu a start nacasovat rucne v dobe kdy cilova draha protina misto startu. AP v ascent modulu nastavit na pozadovane PE a po dosazeni orbitu uz jen rucne naplanovat zmenu AP v bode pozadovaneho PE. Tim vznikne draha natolik podobna pozadovane ze ji vetsinou uz neni treba doladovat.
Uživatelský avatar
Boby91
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 49
Reputace: 0
Registrován: 3.9.2015 16:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Boby91 »

Už jsem zase tady.. :) chci se zeptat,jak řešíte u velkých nosičů,aby se při letu nepřevraceli.. Chtěl bych dostat do vesmíru lander o váze 15tun + malá nádrž s motorem Pudl.. Když tomu postavím adekvátní nosič s asas modulem celý mi to udělá v deseti km kotrmelec :(
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od kopapaka »

Nahoď fotku, třeba někdo poradí.
Obvykle stačí dát na spodek stupně stabilizátory...
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

Ak mas lod nestabilnu skus dat stabilizatory ale vo vecine pripadoch ti to nepomoze. Ja to riesim tak ze to zacinam klopit az mimo atmosferi stratis pri tom vela paliva ale inak to nejde.

2. rozdelit raketu na dve a na orbite to spojit

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“