Vodni rakety

Debata o projektech, které umožňují běžným lidem nahlédnout pod pokličku kosmoanutiky a vyzkoušet si něco na vlastní kůži
Odpovědět
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Matyn »

SuperRAPIT píše:Ale co si myslíte o pohonu na natlakovanou kolu a několi mentosů?
Hledal jsem, našel jsem:

Takže říkám: jde to. Ale nevím, jestli to je nejlepší nápad. Kola stojí okolo dvacky, mentos i deset, kdežto voda pár korun. Pak to nemá žádnou stabilitu, nevíš, jak to trefíš, a v létě ti nevadí, když si zeslimpaný vodou, zato, když jsi od koly tak na tebe lítají vosy a to není moc super. :-D
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Matyn »

Když se podívám na můj původní plán, chce se mi až brečet. :-D Teď už by měla být po startu dvoupetková raketa a ono nic. Tak jsem se rozhodl se konečně pustit do spojení dvou petek. Dělal jsem to jednoduše:
Šroub se provrtá v ose. Petce se provrtá dno a vršek. Matkou se to všechno spojí, dá se tam těsnění a je to. :-D
První spojení jsem udělal z petek, co jsem tak našel. Tohle rozhodně nepoletí:


Tlakoval jsem jen na 5 barů, protože už mi dochází baterka, a těsní skvěle.
EDIT:Vím, jak je důležité dobré spojení petek. Aby to pak nedopadlo takhle:
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Vodní rakety

Příspěvek od Matyn »

Když už chci dělat větší rakety, potřebuju i větší padák. Včera jsem proto sestrojil nový padák z 60 litrového pytle na odpadky.

Celý padák se přitom dá složit do malého objemu:

Padák jsem zkusil vyhodit společně s flaškou z okna a fungoval výborně.
Již dnes bych mohl startovat s W-2, ale nečekám žádný supr výsledek.
EDIT:Už zase prší! :( Start odkládám na zítra.
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Matyn »

Mám trochu smíšené pocity. Na jednu stranu: HURÁ, prázdniny. Na druhou stranu: ACH JO, nestihl jsem udělat dvoupetkovou raketu MARS-1. Možná už z těch raket magořím, protože už u mě mají stejnou váhu jako prázdniny. :-D
Ale, není to zas tak hrozné. Dneska si chci (konečně) udělat čas a (konečně) vystřelit W-2. Ale, krom toho moji první (byť jen testovací) dvoupetkovou raketu.

Na raketě ještě nemám namontovaný motor.
Co bude nového? Hlavně padák, kamera pro záznam letu a stabilizační křidélka.

Detail na spoj petek.

Porovnání s menším jablkem.
Doufám, že mi dnes starty vyjdou. :-D Držte mi palce.
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Pajos
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 211
Reputace: 3
Registrován: 1.12.2012 21:39
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Pajos »

No dobré, už to vypadá k světu ;)
Škoda že ve světě kde jde štěpit atom, nejdou bořit lidské předsudky. - Albert Einstein
Uživatelský avatar
MRR
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 317
Reputace: 1
Bydliště: SR
Registrován: 4.4.2014 16:13
Re: Vodni rakety

Příspěvek od MRR »

Perfektne to vyzerá, naozaj- držím palce nech to vyjde ;)
"Nemali by sme sa na vesmír pozerať očami racionalizácie odborníka. Elegantné bohatstvo bolo vždy podstatou prírody".... ( Wernher von Braun )
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Matyn »

Tak jsem včera vyrazil na start:

W-2 je prostě prokletý stroj. :-D
Jsem ale rád, že už nebyl problém se stabilizací, ale s padákem. A to se dá vychytat.
Ale myslím že tenhle start nebyl to hlavní, na co všichni čekají. :-D Hlavní byl první start dvoupetkové vodní rakety s kamerou na palubě.

Upřímně jsem měl fakt bobky, (po tom předchozím startu :-D ), jak to dopadne.
Raketa vyletěla podle ých výpočtů až do 35m. Nevím, jestli to není přehnané, ale možná bude mít někdo lepší odhad, než já. :palec nahoru: U toho záznamu z kamery, utěsnil jsem jí omylem mikrofon, tak proto tak špatný zvuk. a musím zvětšit stabilizační plochy, protože se raketa hrozně točí.
Ale i tak jsem rád, že jsem se stak jedním z mála lidí, kteří se vodním raketám věnují "závodně" a umí si postavit větší raketu, která už není jen petka na korkovém špuntu (i já jsem tak začínal :-D ).
Ale touhle dobou by už měla lítat raketa MARS-1 a ona nikde. Tak nevím, jestli jsem splnil úkol, co jsem si dal. Dvoupetkovou raketu jsem sestavil, ale ne tu, co bych chtěl. :? Jenom takovou menší, šuntší.
Každopádně, jelikož jsem na základce, začínají dny volna a já se chci vodním raketám co nejvíc věnovat.
Rozhodně udělám MARS-1, ale nevím jestli se mám vracet k W-2. Už jsem zvádl větší raketu, tak proč se k ní vracet?
Co bych ale chtěl říct závěrem: Díky moc všem, kdo jste mi drželi palce. Já jsem si dal měsíc na sestavení velké dvoupetkové rakety. A ani to jsem nedal. Už dost chápu např. Virgin galactic. Rozhodně doporučuju každému skusit si taky něco postavit, je to levné, po YT je spousty tutoriálů, stačí jen chtít. :)
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Amper »

K W-2 se nevracej, znam to z letadel. Jsou proste stroje ktere nelitaj a nelitaj. Napr. jeden z mych prvnich modelu jsem znova vytahl po 8mi letech modelareni. Sice jsem ho rozbesnil ale nebylo to ono, byl proste spatnej od zacatku.

Uz ti letela takze pouceni se dostavilo a ladit na ni padak kdyz cilem je neco jineho me prijde jako ztrata casu. Obcas je proste dobre si rict ze na to clovek prdi :-D Jinak se z toho zblaznis
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Amper »

Jinak gratulace :-)

Hele jedna vec - s tou eliminaci rotace bych si to rozmyslel. Jednak bude dost problem postavit vsechno tak v lajne aby raketa nerotovala. A druhak - diky rotaci je stabilizovana gyroskopicky a hadam ze poleti lepe a vejs nez kdyz se ji pokusis odpalit bez rotace.

I kdyz se podivas na paubni zabery motorovych modelarskych raket tak rotuji
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Matyn »

Dík, ale některé rakety jsou dělané přímo pro to, aby nerotovaly, třeba tahle:

Tihle jsou opravdu borci :klaní se:
Jsou to pak mnohem lepší záběry země. :slint:
Já jsem nasnímal mlýn (který je mimochodem v obecním znaku):
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/

Odpovědět

Zpět na „Udělej si sám“