Orbiter

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Orbiter

Příspěvek od chobolatom »

Gratulace! :tlesk:
Karel píše: Když jsem se celý spocený konečně připojil k doku ISS, ukazovaly hodiny čas 4:27 ráno ! :o :lol:
:o
PS: Inženýři z KVP se rozhodli že začnou postupně pracovat na vlastní smyšlené vesmírné lodi. (Ve SKethcupu Navrhnou vlastní design, textury, animace, tlačítka.... ) zkrátka koráb s nímž budu křižovat vesmríné dálky.
Ty to umíš? :roll:
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Orbiter

Příspěvek od Premet229 »

Vítám tě Karle z KVP! Moc mě těší tvé uznání.
Těší mě, že je tu další aktivní nadšenec Orbitera! :palec nahoru:
Přesně jak píšeš, to dohonění a přiblížení k cíli na orbitu a samotné zadokování prostě nic nepřekoná. Ty chvíle napětí a pevných nervů s citlivým manévrováním v temném kosmu s nádhernou Zemí pod sebou nad sebou, nebo každou chvíli prostě někde jinde - jak manévruješ, to jsou opravdu hodiny posezení u tohoto skvělého simulátoru.
Přeji mnoho zdaru při létání a programování. Já se více, dle času, zajímám o reálné mise s reálnými loděmi. Do programu nelezu, protože tomu moc nerozumím, ale s chobolatomem si určitě budete rozumět ;)
Uživatelský avatar
Karel
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 102
Reputace: 0
Bydliště: Zlínský kraj
Registrován: 20.6.2013 23:44
Re: Orbiter

Příspěvek od Karel »

chobolatom píše:Ty to umíš? :roll:
Něco jo (3d modeling, textury, ) a něco se naučím (animace, tvorbi ini, cfg souborů,...) :-D
Zatím se ale zdá být nejtěžší úplný začátek. Tj, vymyslet koncept, jak má loď vypadat, jakému účelu má sloužit, to vše bude určovat její hlavní rysy a vybavení. Má mít aerodynamické prvky? jakým způsobem bude vstupovat do atmosféry? Jeden nebo dva hlavní motory? Pevný nebo rotující podvozek? Dokovací port v přídi, nahoře či z boku? Jak velký náklad. prostor? kolik míst pro posádku a zda vůbec, jednomístný, nebo dvojmístný kokpit? atd. Je to zábavné takhle si to vymýšlet :tlesk:
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Orbiter

Příspěvek od chobolatom »

Vymýšlet to jo, ale vytvářet by se mi to nechtělo. :lol:
Uživatelský avatar
Karel
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 102
Reputace: 0
Bydliště: Zlínský kraj
Registrován: 20.6.2013 23:44
Re: Orbiter

Příspěvek od Karel »

Tak jo,

Musím se pochlubit, Dnes jsem zvládl svou první animaci vůbec !! Trojúhelníček se otáčí v pantu krásně v 90°jako dveře. Jo a taky jsem úspěšně zvládl importovat svou vlastní loď do Orbiteru, aniž by to celé spadlo :))) (Jen 3d model a základní ovládání, detaily až časem)

Kdo nechápe o čem že to mluvím, nevadí, byly to významné milníky v tom postavit jednou komplet fungující vlastní vesmírnou loď pro Orbiter :tlesk:

PS: Z animací jsem úplně unešen, vypadá to na pečlivé studium možností jak Anim8or, tak Blendru....Představte si loď, kde se animuje úplně cokoliv..(dvířka od docku, všechna tlačítka, sklápěcí křídla, vysouvání solar panelů, atd.... :slint: )


Můj úplně první pokus.
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Orbiter

Příspěvek od chobolatom »

Gratuluji! :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Orbiter

Příspěvek od Premet229 »

Jse dobrej!
Klobouk dolů :klaní se:
ondralukas1010
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 71
Reputace: 1
Registrován: 8.5.2014 17:07
Re: Orbiter

Příspěvek od ondralukas1010 »

Mohli by mi někdo poradit, stáhl jsem si mód AMSO a mám problém s dokováním (vždycky minu) ale ještě větší problém je při návratu ať návratový modul natočím jakkoli vžydcky zemřu.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orbiter

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
ondralukas1010
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 71
Reputace: 1
Registrován: 8.5.2014 17:07
Re: Orbiter

Příspěvek od ondralukas1010 »

Díky, líbilo se mi tu ještě předtím než jsem se zaregistroval. :-D

Odpovědět

Zpět na „PC hry“