JUNO

Novinky o sondách a družicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
mv100
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 2
Bydliště: Hanácké Athény
Registrován: 3.2.2011 14:16
Start sondy JUNO

Příspěvek od mv100 »

Raketa Atlas V s družicí Juno na své špičce v pořádku po půlhodinovém odkladu odstartovala na cestu k Jupiteru dne 4. 8. 2011 v 18:25.
Naposledy upravil(a) mv100 dne 5.8.2011 20:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
JUNO se oddělila od rakety

Příspěvek od Dugi »

Díky za info, já jen doplním, že krátce po 19:15 SELČ se sonda JUNO oddělila od horního stupně nosné rakety.
Ještě doporučím tenhle článek na Technetu od Marcela Grüna. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Daryl
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 2
Bydliště: Brno
Registrován: 2.7.2011 10:04
Re: JUNO

Příspěvek od Daryl »

Nedávno jsem si na Internetu všiml zajímavé stránky, která kompletně simuluje Sluneční soustavu i se všemi sondami, které jsou v současné době aktivní. Konkrétně je zde i hezky popsaná mise sondy JUNO - http://solarsystem.nasa.gov/eyes/player ... o/juno.xml
"That's one small step for [a] man, one giant leap for mankind" -- Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: JUNO

Příspěvek od Dugi »

Tak tohle opravdu stojí za to. Je vidět, že si s tímhle webem dali jeho tvůrci fakt hodně práce. Vypadá to skvěle. Díky za info. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
JUNO vyfotila Zemi a Měsíc

Příspěvek od Dugi »

Při prvním pohledu na níže přiložený snímek to vypadá jako dvě malé tečky v černém podkladu. Ve skutečnosti se jedná o fotku ze sondy JUNO, která ji pořídila 26. srpna, kdy se nacházela zhruba 10 milionů kilometrů od Země. A právě naše modrá planeta s Měsícem jsou ty dvě nenápadná tečky. Fotka má posloužit ke kalibraci kamer na sondě.



V současné době je JUNO již více než 12 milionů kilometrů od Země a stále se vzdaluje. Vrátí se k nám až v roce 2013, aby s pomocí gravitačního praku získala rychlost pro let k Jupiteru.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: JUNO

Příspěvek od Lakely »

Tady si, mimo jiné, udělá člověk obrázek o tom, jak výjimečný systém Země - Měsíc je. Ten náš Měsíc je prostě pěkně daleko, na to jak je Země malá planeta. Jak říkali po návratu, astronauti z programu Apollo, člověk si zkrátka neumí představit, jak ten Měsíc je daleko, dokud tam neletí. my máme možnost si to představit na tomto obrázku. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: JUNO

Příspěvek od Dugi »

To je ideální příklad toho, jak se dá při sledování videa spojit příjemné s užitečným :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: JUNO

Příspěvek od tomas »

Dobrá HOT FACTS TEACHER. No, nevím, já jsem teda moc neposlouchal co říká, ale spíš :slint:. Nespletli se v prostředním slovu ? :lol:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: JUNO

Příspěvek od Dugi »

tomas píše:Dobrá HOT FACTS TEACHER. No, nevím, já jsem teda moc neposlouchal co říká, ale spíš :slint:. Nespletli se v prostředním slovu ? :lol:
:-D :-D :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Sondy a družice“