Kde je ISS

Novinky o dění na Mezinárodní vesmírné stanici
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kde je ISS

Příspěvek od Dugi »

Jelikož se ve fotografování neorientuju tak se zeptám jako laik a možná i hloupě - ten tvůj stativ, jehož obrázek jsi sem vložil se na focení přeletu ISS nedá využít? :Drbe se na hlavě:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: STS-133

Příspěvek od digiart »

Jojo určitě budu zítřejší manévr RPM sledovat i s připojením a následné přivítání posádek.
Následně sem vložím pár fotografií z vysílání NASA TV.

Pro ty kdo neměl možnost sledovat včerejší vysílání startu připravuji pět a půl hodinový záznam na stažení bude to uložené na stránkách Uložto.cz ve free možnosti. Tak se máte na co těšit :palec nahoru:.

Foto přeletu ISS nad republikou:

Obrázek
Naposledy upravil(a) digiart dne 25.2.2011 23:15, celkem upraveno 1 x.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: STS-133

Příspěvek od Tommy »

digiart píše: Foto přeletu ISS nad republikou:
To jsi fotil ty? :roll:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: STS-133

Příspěvek od digiart »

Ne nefotil převzal jsem to z jednoho serveru ale ISS jsem včera krásně viděl, letěla mi skoro nad panelákem od Liberce přes Jablonec nad Nisou. :palec nahoru:
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: STS-133

Příspěvek od Dugi »

Včerejší přelet byl opravdu skvěle vidět a to i z Jihlavy. Dneska to bude taky stát za to. Čekají nás hned dva přelety (-3,5 a -2,5 :) )
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: STS-133

Příspěvek od Tommy »

digiart píše:Ne nefotil převzal jsem to z jednoho serveru ale ISS jsem včera krásně viděl, letěla mi skoro nad panelákem od Liberce přes Jablonec nad Nisou. :palec nahoru:
Aha, v tom případě poprosím nezapomínat uvádět zdroj ;)

Ale jinak jsem se ptal hlavně proto, že jsem už přelet ISS zkoušel fotit několikrát, ale tak hezky se mi to ještě nepovedlo :oops:

Fotit jsem zkoušel i dnes, první přelet jsem zachytil, druhý lépe pozorovatelný jsem vlastní vinou zdrbal :?
Zde je ten první:

26.2.2011 18:54, expoziční čas 5 s, clona F/3,5, citlivost ISO 64, ohnisko 16 mm
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: STS-133

Příspěvek od digiart »

Tommy píše:...
Sledoval jsem přelet z okna a viděl jsem ISS i Discovery hned za ním při druhém přeletu u nás nad Jabloncem byla perfektní viditelnost ale bohužel jsem si nepřipravil fotoaparát ani stativ tak snad příště.
Jinak ta fotka se ti povedla :palec nahoru: a ta moje ta je vypůjčená ze serveru KOSMO.CZ

Po přivítání posádek zpracuji záznam a hodím sem pár fotografií z připojení :palec nahoru: .
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
ISS a raketoplán

Příspěvek od Dugi »

Dnes se oddělí od ISS raketoplán Discovery. Během dnešního přeletu by měla být obě tělesa dobře vidět. Raketoplán bude na nižší oběžné dráze než stanice, proto poletí před ní (odhadem asi 5 sekund). Nejlepší podmínky pro pozorování by měly být během dnešního prvního přeletu, při druhém se tělesa nedostanou dost vysoko nad obzor, aby byla vidět.
Zítra, tedy v úterý se nabízí další pozorování, ale to už bude raketoplán od ISS vzdálen asi 215 km, pro pozemského pozorovatele tedy poletí cca. půl minuty před stanicí.
Pokud se vám podaří tenhle přelet nafotit, určitě se pochlubte se svým snímkem v naší fotogalerii přeletů. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Kde je ISS

Příspěvek od Tano »

Tak to jsem teda pěkně propásl. Taková příležitost jéééé. Vidět raketoplám na vlastní oči :) No zítra ho už asi nenajdu, jestli poletí půl minuty před ISS. No uvidíme.
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Kde je ISS

Příspěvek od Tano »

Dnešní přelet ISS je v 19:17 nad Ostravou. Bohužel mag je pouze -0,7 a ikdyž je krásně bez mráčku, tak nevím, nevím, zda něco půjde vidět. Jedině, že by svítil jasněji ten raketoplám co by měl letět před ISS :) (asi půl minuty před ISS jak psal včera Dugi)

Odpovědět

Zpět na „ISS“