Všeobecně o společnosti SpaceX
Re: Všeobecně o společnosti SpaceX
Mám nyní určité porovnávací zkušenosti se SPaceX/xAI AI Grok 4.3 na složitejším projektu.
Proti GPT 5.5 / Opus 4.8 je Grok 4.3 na max reasoning (high) opravdu relativně špatný. Na jednodušší úlohy a vyhledávání snad OK, ale jinak mně na složitější úlohy vůbec nevyhovuje.
Nedivím se tedy tomu co sám EM prohlásil i jejich AI (změny v týmu, část lidí pryč, že byl v základech nedobrý s nyní ho zcela předělávají) a proto tedy mají i kapacitu, že část výkonu pronajímají Anthropicu (Opus 4.8 apod.).
Taky Groka používá relativně málo lidí.
To jen tak k tomu jejich IPO, kde se chvástají v papírech AI AI AI AI atd. Ano, možná, ale až po kompletním refreshi.
To co mi Grok 4.3 nedokázal udělat ani po 2 hodinách trápení, to zvládl GPT 5.5 za 10 minut (GPU human like ovládání aplikace, scripty, rozhodování Python Pytorch CUDA rozpoznávání grafiky (lokální OCR) pro jeden jediný, pro agenta dosud neznámý úkon atd.).
Obojí testováno jako hlavní mozek v Hermes agentovi, který tento projekt provádí (sebezdokonalování skills apod.), možnost Hindsight paměti apod. Není moc autonomní, stále se ptal a nakonec se začal občas i cyklit.
Ano, Grok je výrazně rychlejší než GPT, ale za tu dobu co měl Grok problémy díky nedostatečnému "IQ" už byl GPT dále.
Proti GPT 5.5 / Opus 4.8 je Grok 4.3 na max reasoning (high) opravdu relativně špatný. Na jednodušší úlohy a vyhledávání snad OK, ale jinak mně na složitější úlohy vůbec nevyhovuje.
Nedivím se tedy tomu co sám EM prohlásil i jejich AI (změny v týmu, část lidí pryč, že byl v základech nedobrý s nyní ho zcela předělávají) a proto tedy mají i kapacitu, že část výkonu pronajímají Anthropicu (Opus 4.8 apod.).
Taky Groka používá relativně málo lidí.
To jen tak k tomu jejich IPO, kde se chvástají v papírech AI AI AI AI atd. Ano, možná, ale až po kompletním refreshi.
To co mi Grok 4.3 nedokázal udělat ani po 2 hodinách trápení, to zvládl GPT 5.5 za 10 minut (GPU human like ovládání aplikace, scripty, rozhodování Python Pytorch CUDA rozpoznávání grafiky (lokální OCR) pro jeden jediný, pro agenta dosud neznámý úkon atd.).
Obojí testováno jako hlavní mozek v Hermes agentovi, který tento projekt provádí (sebezdokonalování skills apod.), možnost Hindsight paměti apod. Není moc autonomní, stále se ptal a nakonec se začal občas i cyklit.
Ano, Grok je výrazně rychlejší než GPT, ale za tu dobu co měl Grok problémy díky nedostatečnému "IQ" už byl GPT dále.
Re: Všeobecně o společnosti SpaceX
Tak vieme prečo AI AI AI aj keď sú to len pokrčilé LLMs, hype vlna a potom ochladenie z reálií. Tretina "úspechu" bude Muskov inlfuflu, tretina "AI" a tretina reálne výdledky Starlinku/SpaceX ktoré nespochybňujem určite. Tie sú hmatateľné no honota bude vybičovaná nad rámec čo to dá, mimo toho čo by to skutočne bolo. Čo je podľa mňa škoda a dlhodobo to bude kontraprodukívne aj keď to nejaký úspech zožne teraz. Uvidíme či mám na to zlý odhad a názor.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Re: Všeobecně o společnosti SpaceX
Popravdě jsem nečekal, že při přímém srovnání na stejném úkolu ve stejném harness se stejným promptem bude Grok tak špatný. Dosud jsem ho měl občas na rychlé vyhledávání.
Ale potvrzuje to co o něm řekl sám Musk před 2 měsíci.
Ale potvrzuje to co o něm řekl sám Musk před 2 měsíci.
-
stepanpetr
- Vesmírný nováček

- Příspěvky: 5
- Reputace: 1
- Registrován: 25.12.2015 13:02
Re: Všeobecně o společnosti SpaceX
todtv:
Na vyvoj mam ChatGTP, ale spise z historickych duvodu
Na pokec nebo treba psani scifi povidek je pro me lepsi Grok, ChatGTP pusobi moc sroubovane a hodne se zasekava na citlivejsich tematech, ze nesmi psat o tom a tom, Grok neni tolik cenzurovan internimi prompty.
Na vyvoj mam ChatGTP, ale spise z historickych duvodu
Na pokec nebo treba psani scifi povidek je pro me lepsi Grok, ChatGTP pusobi moc sroubovane a hodne se zasekava na citlivejsich tematech, ze nesmi psat o tom a tom, Grok neni tolik cenzurovan internimi prompty.
Re: Všeobecně o společnosti SpaceX
Jsou dohady o fuzi SpaceX a Tesly, pokud se potvrdi jsem rad ,ze nejsem vlastnikem akcii SpaceX.
Elon udelal v EV velky kus dobre prace, je to skoda, ale nic netrva vecne.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... bil-297421
Tesla se chce preorientovat na vyrobu robotu
Elon udelal v EV velky kus dobre prace, je to skoda, ale nic netrva vecne.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... bil-297421
Tesla se chce preorientovat na vyrobu robotu
- Pospíšil
- Velezkušený znalec kosmonautiky

- Příspěvky: 11935
- Reputace: 12824
- Bydliště: Pardubice
- Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Všeobecně o společnosti SpaceX
Malá rekapitulace, co všechno má SpX Star-něco:
Starlink — global satellite internet
Starship — the most powerful rocket ever built
Starbase — official city + Starship launch/manufacturing site
Starfactory — the mega-facility building Starships at scale
Starshield — secure satellite infrastructure for government and defense
Stargaze — space traffic control for tracking orbital objects and preventing collisions
Starfall — microgravity research and in-space manufacturing
Starmind — the next frontier for AI compute in orbit

Starlink — global satellite internet
Starship — the most powerful rocket ever built
Starbase — official city + Starship launch/manufacturing site
Starfactory — the mega-facility building Starships at scale
Starshield — secure satellite infrastructure for government and defense
Stargaze — space traffic control for tracking orbital objects and preventing collisions
Starfall — microgravity research and in-space manufacturing
Starmind — the next frontier for AI compute in orbit
---
"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong


