Orbitální data centra Starmind
- Pospíšil
- Velezkušený znalec kosmonautiky

- Příspěvky: 11928
- Reputace: 12811
- Bydliště: Pardubice
- Registrován: 22.7.2012 19:00
Orbitální data centra Starmind
US komunikační úřad FCC přijal 4.2.2026 žádost SpaceX o povolení vybudovat a provozovat orbitální datová centra, sestávající se až z 1 milionu družic na drahách ve výškách 500 - 2000 km se sklonem 30° k rovníku, propojených laserovou komunikací.
Zatím jde jen o přijetí žádosti, ne její schválení.
https://docs.fcc.gov/public/attachments/DA-26-113A1.pdf
Zatím jde jen o přijetí žádosti, ne její schválení.
https://docs.fcc.gov/public/attachments/DA-26-113A1.pdf
---
"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Re: Orbitální data centra
první "experti" již tuto vizi zpochybňují
Re: Orbitální data centra
Další experti od “Sue Origin” napadají žádost SpaceX u FCC, z důvodů že by vybudování této konstelace trvalo několik století
- nejspíše se na to dívají ze své perspektivy
V prvé řadě by se u Blue Origin měli snažit dostat těch “svých” cca 1366 kousků na orbitu. Vulcan uzemněný, Ariane má kadenci takovou nijakou a backlog naplněný, SpaceX jim nevoní a tak jim zbývá jen New Glenn a tam kde nic tu nic od Amazonu
V prvé řadě by se u Blue Origin měli snažit dostat těch “svých” cca 1366 kousků na orbitu. Vulcan uzemněný, Ariane má kadenci takovou nijakou a backlog naplněný, SpaceX jim nevoní a tak jim zbývá jen New Glenn a tam kde nic tu nic od Amazonu
Re: Orbitální data centra
Zásah, potopeno
umírám smíchy
Šéf FCC radí Amazonu , který je 1000 satelitů pozadu před důležitým milníkem aby neplýtval svým časem a zdroji na podávání peticí proti společnostem, které vynáší tisíce satelitů na orbitu
Šéf FCC radí Amazonu , který je 1000 satelitů pozadu před důležitým milníkem aby neplýtval svým časem a zdroji na podávání peticí proti společnostem, které vynáší tisíce satelitů na orbitu
Re: Orbitální data centra
Pokud by se to mělo skutečně realizovat, klíčové budou otázky regulace, udržitelnosti provozu a řízení kosmického provozu v daných výškách.Pospíšil píše: 5.2.2026 10:34 US komunikační úřad FCC přijal 4.2.2026 žádost SpaceX o povolení vybudovat a provozovat orbitální datová centra, sestávající se až z 1 milionu družic na drahách ve výškách 500 - 2000 km se sklonem 30° k rovníku, propojených laserovou komunikací.
Zatím jde jen o přijetí žádosti, ne její schválení.
https://docs.fcc.gov/public/attachments/DA-26-113A1.pdf fnf
- Pospíšil
- Velezkušený znalec kosmonautiky

- Příspěvky: 11928
- Reputace: 12811
- Bydliště: Pardubice
- Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Orbitální data centra
Síť satelitních AI datacenter ponese oficiální jméno Starmind, tedy něco jako hvězdná mysl, hvězdné vědomí.
---
"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
- Jayhawk
- Pokročilý uživatel

- Příspěvky: 148
- Reputace: 30
- Bydliště: Karlovy Vary
- Registrován: 10.1.2017 11:49
Re: Orbitální data centra Starmind
Starmind vynášené Starship. Hvězdná budoucnost lidstva. Kéž by ano 
- jakubv
- Inženýr kosmonautiky

- Příspěvky: 1845
- Reputace: 2268
- Registrován: 4.2.2017 23:23
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orbitální data centra Starmind
jako 70m rozpětí, uff, pěkný macek, to bude muset být dále než 500km, a asi by to chtělo na Sun synchronní dráze, aby měl stále světlo, ne?
-----------------
xx jakubv
xx jakubv

