Orbitální data centra Starmind

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 11928
Reputace: 12811
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Orbitální data centra Starmind

Příspěvek od Pospíšil »

US komunikační úřad FCC přijal 4.2.2026 žádost SpaceX o povolení vybudovat a provozovat orbitální datová centra, sestávající se až z 1 milionu družic na drahách ve výškách 500 - 2000 km se sklonem 30° k rovníku, propojených laserovou komunikací.
Zatím jde jen o přijetí žádosti, ne její schválení.

https://docs.fcc.gov/public/attachments/DA-26-113A1.pdf

---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Tjov
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2772
Reputace: 3890
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Orbitální data centra

Příspěvek od Tjov »

první "experti" již tuto vizi zpochybňují :mrgreen:
Tjov
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2772
Reputace: 3890
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Orbitální data centra

Příspěvek od Tjov »

Další experti od “Sue Origin” napadají žádost SpaceX u FCC, z důvodů že by vybudování této konstelace trvalo několik století ROFL ROFL - nejspíše se na to dívají ze své perspektivy :mrgreen:

V prvé řadě by se u Blue Origin měli snažit dostat těch “svých” cca 1366 kousků na orbitu. Vulcan uzemněný, Ariane má kadenci takovou nijakou a backlog naplněný, SpaceX jim nevoní a tak jim zbývá jen New Glenn a tam kde nic tu nic od Amazonu
Tjov
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2772
Reputace: 3890
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Orbitální data centra

Příspěvek od Tjov »

Zásah, potopeno ROFL ROFL ROFL ROFL umírám smíchy

Šéf FCC radí Amazonu , který je 1000 satelitů pozadu před důležitým milníkem aby neplýtval svým časem a zdroji na podávání peticí proti společnostem, které vynáší tisíce satelitů na orbitu
Jimmiilva
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 1
Registrován: 25.2.2025 15:48
Re: Orbitální data centra

Příspěvek od Jimmiilva »

Pospíšil píše: 5.2.2026 10:34 US komunikační úřad FCC přijal 4.2.2026 žádost SpaceX o povolení vybudovat a provozovat orbitální datová centra, sestávající se až z 1 milionu družic na drahách ve výškách 500 - 2000 km se sklonem 30° k rovníku, propojených laserovou komunikací.
Zatím jde jen o přijetí žádosti, ne její schválení.

https://docs.fcc.gov/public/attachments/DA-26-113A1.pdf fnf

Pokud by se to mělo skutečně realizovat, klíčové budou otázky regulace, udržitelnosti provozu a řízení kosmického provozu v daných výškách.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 11928
Reputace: 12811
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Orbitální data centra

Příspěvek od Pospíšil »

Síť satelitních AI datacenter ponese oficiální jméno Starmind, tedy něco jako hvězdná mysl, hvězdné vědomí.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Jayhawk
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 148
Reputace: 30
Bydliště: Karlovy Vary
Registrován: 10.1.2017 11:49
Re: Orbitální data centra Starmind

Příspěvek od Jayhawk »

Starmind vynášené Starship. Hvězdná budoucnost lidstva. Kéž by ano :krčící rameny:
Uživatelský avatar
jakubv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1845
Reputace: 2268
Registrován: 4.2.2017 23:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Orbitální data centra Starmind

Příspěvek od jakubv »

jako 70m rozpětí, uff, pěkný macek, to bude muset být dále než 500km, a asi by to chtělo na Sun synchronní dráze, aby měl stále světlo, ne?
-----------------
xx jakubv

Odpovědět

Zpět na „SpaceX“